Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

čidlo teploty/kontrolky chlazení 405


Martin.405

Recommended Posts

Ahojte, mám takýto problém: od zhruba 70°C se mi začíná rozsvěcovat kontrolka u teploměru (čebrená) a nápis stop, jako bych měl přehřátý motor.. tak sem hledal na motoru nějaké to čidlo abych popř. věděl co mám vyměnit potažmo aspoň čím začít, a ejhle - v obvyklém místě na termostatu sem nenašel nic od čeho by vedl nějakej gáblík :o čučel sem do motoru asi půl hodiny a zkoušel odpojovat kabely od věcí ve snaze najít ono zmíněné čidlo, ale bez úspěchu.. tak by mě zajímalo teda kde je :myslim taťka na 1.9D má na termostatu čidla hnedka tři

pro upřesnění mám 1.6 rv. 88 53kw

A ještě druhá věc, zasekává se mi spínací skříňka, z polohy 0 musím klíčkem hrozně kvedlat než se mi s ním podaří otočit, dá se ta skříňka nějak rozdělat/opravit nebo musím koupit novou? je drahá jak potvora :(

díky za rady

[upravil dne 23.9.2007 Martin.405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skříňka jde koupit i jako díl a zámečník Ti to přestaví za pár kaček na tvůj původní klíč, aby jsi nechodil do auta jako kastelán. Je prostě opotřebená provozem.

Co se týče čidla, hledej v okolí vodního čerpadla a jeho výstupu na motoru nebo na chladiči v jeho dolní 1/3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám malinko podobný problém. Když jsem měl špatné těsnění pod hlavou,tak jsem parkrát vařil. Pak jsem zjistil,že mi teploměr ukazuje jak chce, někdy při zahřátým motoru 70st, někdy 82st. V servisu to kontrolovali a chlazení funguje jak má. Tak je buď špatné čidlo teploty nebo rozhozený budík. Nevíte co je častější? Případně kolik stojí čidlo a jak zkalibruju teploměr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

Mám malinko podobný problém. Když jsem měl špatné těsnění pod hlavou,tak jsem parkrát vařil. Pak jsem zjistil,že mi teploměr ukazuje jak chce, někdy při zahřátým motoru 70st, někdy 82st. V servisu to kontrolovali a chlazení funguje jak má. Tak je buď špatné čidlo teploty nebo rozhozený budík. Nevíte co je častější? Případně kolik stojí čidlo a jak zkalibruju teploměr?

čidlo stojí kolem 3-5 stovek.

Nejlepší jak ověřit budík je napojit multimetr s teploměrem na okruh (já sem udělal díru do ventilku, utěsnil a našrouboval) a pak to při jízdě čekovat a popř. zkalibrovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...