Jump to content
mirek.b

Přepadovej ventil?

Recommended Posts

Ahoj Peugotaci, stala se mi taková nepříjemná záležitost. Při tankování na benzince se mi nezavřela pistole při tankování benzínu při plné nádrži. Spousta benzínu zůstala vylitá na zemi. Auto jsem si nechal zdvihnout, nádrž není navrtaná. Výpadá to jako by palivo unikalo někde z horní části. V interiéru není ani kapky a citit výpary taky ne.

Není někde na nádrži něco jako přepadovej ventil? Nebo to může být prasklá membrána na únik par benzinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

stalo sa mi niečo podobne ked som tankoval do golfa vrazim to tam a ochunam sa dookola pokial nevypne sama pištol.No raz mi to bolo osudne vrazil som to tam a s vedomim že sa vypne som šiel už platit no ale ta suka nevypla až na zmetok personalu som pochopil že to asi budem ja kto ich trochu rozhíbal pri pokladni.Vytieklo von asi 10l.No zaplatit som to musel ja. Ale pokial som si utieral utečene auto pomimo dalej tak sa to iste stalo aj dalsiemu a to už bolo jasne že je problem niekde inde.No peniaze mi už nevratili hoci som sa hadal ako sa len dalo.

[upravil dne 24.9.2007 feldo]

Share this post


Link to post
Share on other sites

I já jsem vyléčený s čerpáním benzínu se zajištěnou pistolí a problém není v autě, ale v pistoli která

nevypíná pokuď dosahne hladina ke kouci pistole. Měla by vypínat i když je pistole nějak zkřiva nasunutá a odraz paliva od stěny plnicího potrubí se dostává zpět na pistol.

Dokonce se mi to stalo i u české B.....y, naštěstí jsem tankoval ručně(bez pojistky) a když bylo na počitadle kolem 40 litru a pistol stále nevypínala, tak už jsem věděl která asi bije a auto bylo jemně slité:grr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Feldo, měl bych na tebe dotaz mimo toto téma, a to ohledně tvých krásných kol:super.

Jsou to asi origo Peugot, ale prosím tě jakých jsou rozměrů a jaké pneu a komfort jízdy

na českých tankodromech. Díky a snad se někdo nebude zlobit že jsem tématem úplně někde jinde:mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

R16 - GOODYEAR EAGLE F1 GS-D2 205/45 R16 83WElektrony súorigo Peugeot rozteč 4*108.V čechach som s tym este nebol a na slovensku su tiež tie dialnice nič moc kvalita ale pohoda sedí to ako kačka na mokro aj na sucho.Super!!!:super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taky jsem se asi vylecil tankovat pri zajistene pistoli. Kdyz jsem prisel na pokladnu personal na me koukal dost prekvapene co se vubec stalo:D. Prej by je to u skodovek neprekvapilo, ale u Peugota by to nikdo necekal. Nez pribehl chlapek s nejakou nadobou a vapexem, z nadrze vsechem prebytecnej benzin odtekl.

Ale zpet k tematu. V horni casti nadrze je umistenej multifunkcni ventil, kterej slouzi k odvetravani par z nadrze, a taky jako zachrana pokud se nekomu povede precerpat nardrz (treba jako me:myslim) aby mu to nechlejstlo do obliceje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mirek.b:

1) co máš za auto?

2) je tam odvětrávání, ale to je vždy vedeno tak, aby se tam hladina nedostala

3) nebo ti to vyteklo okolo vrchní zátky, kde je palivoměr nebo sací koš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam 206. Volal jsem do Peugeotu a technik mi rekl, ze pres ventil by to melo odtect. Na servis jsem jet nemusel, leda jen preventivne. Palivo mi neutika, benzin taky citit neni. Pokud by se mi neco nezdalo, tak tam skocim. Samozrejme, ze bych vysledek zverejnil tady na foru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×