Jump to content
Sign in to follow this  
MirasCC

Umístění spínače výstražnejch světel

Recommended Posts

Nenapadlo čistě náhodou už někoho, předělat spínač výstražnejch někam blíž k ruce řidiče? Standartní umístění v kapličce před středovým displejem je dost z ruky..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Určitě bych nepoužil origo tlačítko, to bych nechal kde je. Ostatně co s tou dírou po něm, kdyby mělo přijít pryč. Přemejšlel sem nad tím, něco menšího by se mohlo vejít nad rádio, doprostřed mezi výdechy klimatizace. Jde o to jak je ten plast tvarovanej z druhej strany, jestli tam nejsou nějaký vyztuhy nebo tak něco.

Asi by bylo ideální sehnat jen ten středovej plast z nějaký bouračky, pořádně to prohlídnout a vyzkoušet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když se řešil ovládání stroboskopů, umístil jsem ho zde, ale nevím jestli by se to hodilo i na tohle....

4824-Tlacitlo.jpg

Jinak ten středovej plast sem už měl rozdělanej mockrát, místo by tam určitě bylo, jen nevim jak by se do toho řezalo :bojim

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Schreek: Ten panel vlevo pod volantem mě taky napadnul, já mám bohužel (bohudík:) všechny pozice obsazený.

Do toho plastu by se řezalo bez debat blbě, asi by byl i problém vymyslet nějaký rozumný uchycení toho spínače. Právě proto si říkám že by to chtělo sehnat nějakej jeden erární kousek na pokusy. Jestli bude čas a nálada, zkusil bych se stavit někde na vrakáči a sehnat to. Poraď, jak je to tam přidělaný? Kde všude a jak to drží?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normálně vycvakneš kapličku tím, že jí zatlačíš jakoby dopředu k čelnímu sklu a nahoru. Ne moc prudce, zůstane Ti tam kabel od toho spínače na výstražný světla, tak at ho neutrneš. Pak odpojiš konektor od toho spínače, je to tam jen nacvaknutý.

No a ted už zbývá jen odšroubovat dva torxy, který jsou nahoře, kde ten plast končí (proto si sundaval tu kapličku, aby ses k nim dostal).

Zbytek pomalu od shora dolu tahni k sobě o ono se to vycvaká ven. Nemusíš se ničeho bát :papa

Časem sám zjistíš, že ve 206ce moc šroubků nepoužívali, 3/4 interieru je jen nějakým způsobem zacvakenej do sebe :D

Jinak ted mě napadlo, že vůbec by nemuselo být problémem umístit vypínač někam jakoby na plast co kryje tyč volantu někam poblíž díry na klíček a bylo by to i poruce :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

si to dej do tapecu na řidičovych dveřich,už jsem jich tam par videl ,hned vedle madla ci ovladacu, meli tam treba dane ovladani na zadni okna a spinac byl detska pojistka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sloupek volantu nee, to není dobrej nápad. Ve starým Toledu je ten spínač nahoře, vlastně jakoby mezi volantem a budíkama - a kámoš na to děsně nadává :) A z boku by to nebylo o nic lepší, uvědom si jakej pohyb děláš rukou když startuješ. Navíc sou tam páčky blinkrů a ovládání rádia, to by nebylo to pravý ořechový. Teď navečer sem ještě kousek jel, nad tím rádiem by to bylo luxusní umístění, krásně po ruce.

Mě zas napadlo jen někde škvírou mezi plastama vytáhnout kabely a jen to nějak zvrchu přichytit na plast, aniž by se cokoliv řezalo. Funkci by to splnilo, ale hádám že by to vypadalo dost k svini. Musím taky mrknout po tlačítkách, třeba mi padne do oka něco co by na palubce nevypadalo rušivě :super

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pe.Tr: Do tapecu bych nešel. Kolem madla je to v kůži a ty plasty kolem, no nevim. A nejspíš by to taky nevypadalo nic moc. I když mrknu na to ještě a posoudím.

@Schreek: To už mi na mysl taky přišlo, ale zase sem to musel zavrhnout :D Vlevo je ručka, vpravo zapalovač, zrcátka, okna, pak taková mělká prohlubeň a střecha. Víc dopředu to nemá cenu, to bych si nepomohl (naopak), dál dozadu už to taky nemá význam. Leda někde do tý prohlubně - je tvarovaná do "L" - táhne se pod ručkou a zahejbá do volnýho prostoru mezi ovladač oken a střechy. Ale tam sem tak nějak zvyklej mít hozenej hadr, bojím se abych to nespínal někdy omylem.

Copak nápady by byly, spíš sem myslel jestli už to někdo neřešil a nevyřešil. Že bych byl jedinej koho součaný umístění štve :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ke klíčkům ne, to by bylo zase pod volantem a blbě dostupný :bojim:D :D

Aby to nedopadlo jak s dálkou k rádiu. Chvilku ležela vzadu mezi sedačkama v takovým tom kastlíku co je na konci středovýho tunelu, až se jednou uvelebilo ve schránce před spolujezdcem a jestli sem ho někde nevyklepal, tak si tam hoví dodnes :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co nožní spínač na podběh vlevo od spojky. Něco jako na Ladě ostřikovací pumpa nebo na PRAZE V3S přepínání tlumená - dálková.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já ho používám k poděkování za uvolnění cesty po předjetí a při dojezdu ke koloně. Na STK mi to zapínali. Jo a taky se to hodí, když ti dojde benál. Než rozšroubuješ kanystr, aby ti někdo s Š 100 nepřistrčil ke kanystru svoje víčko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×