Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škrábnutej nárazník


MirasCC

Recommended Posts

No pokud to půjde z cizí kapsy tak doporučuju lak tzn. 2000-3000 Kč podle toho u koho to necháš dělat (můžu Ti doporučit někoho kdo to dělá levně a dobře). Jinak určitě by to šlo rozleštit, hodně se mi osvědčili 3M brusný a leštící pasty, ale počitej s tím, že vždy bude pod určitým úhlem malinko vidět, že s tím něco je. Jde o to jakej jsi puntičkář a jak moc s autem jezdíš. Já třeba auto běžně používám a to se menším vadám laku prostě zabránit nedá :roll Vždycky mě to děsně nas..e, ale nic s tim neuděláš... :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stoprocentně vyndej z kufru plast co je na zadnim čele a sundej zadni naraznik a mrkni na zadni čelo z venku i zevnitř jestli neni zamačkle , mrkni i zespod na podlahu , uchyty a vyztuha narazniku jsou ok?

[upravil dne 22/9/07 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaprvý netuším jak se nárazník sundává a i kdybych to věděl, tak zadruhý nemám ani vhodný prostory, ani pořádnej vercajk. Spíš bych se vykašlal na nějaký amatérský domácí úpravy na ulici před panelákem, radši bych, aby na to mrknul někdo kdo tomu rozumí.

Extra puntičkář nejsem, auto mám na denní ježdění, je mi jasný že bez drobnejch vad na kráse to nejde. Štve mě hlavně že je to hnutý, rád bych to srovnal, aby spáry mezi kastlí a nárazníkem vypadaly jak vypadat mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak pokud je celej nárazník nakřivo, tak rozhodně sundat a prohlídnout, pod nim je toho spousta co může být polámaný nebo zohybaný. Pokud si to nemáš kde udělat, tak jedině nějakej servis nebo dobrá duše, která na to má prostory, s čímž Ti bohužel nepomůžu :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím se mi povedlo sundat ty tři torxy co sou vidět hned na první pohled po otevření kufru na horní straně nárazníku. Tam sem tak nějak skončil. Jak dál? :D

Poškození laku je v podstatě kosmetickýho charakteru, zkusím to rozleštit a víc bych to asi neřešil.

Koukal sem na to zespodu, mezi nárazníkem a zbytkem kastle je docela dost místa, vyplněný je to jakousi měkou tlumící hmotou. Ta je popraskaná, ale myslím že na funkci by to extra vliv mít nemělo. Co sem koukal na spodní úchyt, tak ten drží, utržený to není.

První problém co musím vyřešit je asi to ohnutý tažný oko. Koukal sem že mi tlačí na nárazník a tím ho drží dole. Možná že když ho narovnám, postačí za nárazník trochu cuknout a mohl by si sednout zpátky kam patří. Zkoušel sem to narovnat heverem, ale nedaří se, klouže mi dolů. Potřeboval bych něco co jede rovně nahoru, ne takovej ten cestovní nůžkovej. Tak co místní dobrý duše, je někdo ochotnej helfnout? Třeba se vám to nevrátí podobnou cestou jako mě včera :super

[upravil dne 22/9/07 MirasCC]

post-0-1410959652872_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RychJ-1

Původně zaslal: MirasCC

Původně zaslal: RychJ-1

To chce pořádný kladivo...:D:D:D

Sakra, že mě to nenapadlo hned!!! :aut

Jo jo rád poradím...:D:super

třeba pumůže když zahákneš lano a druhé auto cukne, jen aby se to nepohlo ven :roll, nebo to zavěs na jeřáb :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrátil se kámoš, vyštudovanej autoelektrikář, tak sme na to mrkli. Měl všechno potřebný nářadí. Pořádnej hever, kus železný tyčky a hlavně - velký kladivo :D

Heverem sme srovnali oko. I potom nárazník zůstal spadenej dole. Nahoru sice šel, ale nedržel. Jak sou zvrchu ty tři torxy, tak pod nima je plechovej rantl, na kterým ten nárazník vlastně drží. Ten byl trochu ohnutej dolů. Tady nastoupila železná tyčka a kladivo - rantl sme ohnuli zase nahoru, nárazník přišroubovali a vypadá to snad dobře. Mezitím co sme na tom dělali se setmělo, takže na to opět nebylo moc vidět. Zejtra to ještě prohlídnu a zkusím rozleštit ten lak, ale snad to bude v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a co ta ženská, dá ti něco?

Já měl minulej týden taky podobnou nehodu, sice na skůtru, ale dopadlo to pro mě dobře.

Stál jsem ve frontě na benzínce a člověk přede mnou se rozhodl, že nebude čekat a vycouvá ven. No neviděl mě a nacouval do mě. Plastovej blatník na skůtru se prohnul a na dvou místec h prasknul. Drží ale v celku, ty praskliny asi přelepím nějakou samolepkou. Nechtěl to hlásit na pojišťovnu, tak jsme se dohodli,že zjistím, co stojí novej blatník a on že mi ho zaplatí. Z Peugeotu mi napsali, že novej stojí 2700,-. Tak jsem to zavolal tomu člověku a on na to, že mi

druhej den ty peníze přiveze. A druhej den fakt přijel a vysolil mi na ruku 2700,-. To sem fakt čuměl.

Jo a jinak já v Horoměřicích bydlím ;)

[upravil dne 22.9.07 filas1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S ženskou sem od tý doby zatím nemluvil. Dneska to ještě za světla trochu doladím a pak jí cinknu. Uvidíme jak se bude tvářit, ale vzhledem k tomu že sem to srovnal doma, nic krom zabitýho času mě to nestálo.

Jinak opravu v autorizovaným servisu odhaduju něco mezi 3000 (výměna absorberu, drobný rovnání plechů, retuš laku) a 15000 (novej nárazník, lakování, rovnání plechů)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ceny org. Peugeot:

zadní nárazník: 6280,-

lišta zadního narazníku: -černá nelakovaná 1490,-

-lakovaná(resp. s přípravou na lak) 3175,-

Absorber 800,-

Jinak ceny lakováni , metla na narazník cca 2800,- + nějakej plnič a tmelík na jeho opravu (pokud by byl puvodni nebo z vraku)

Lišta cca 800-1000,-

rovnaní zadního čela pokud by bylo třeba je podle poškození , počitej cenu prace :

origo Peu klempiřina 800,-/h

neautorizak cca 400-600,-/h

policii jste zřejmě nevolaly co , a na pojišťovně jsi byl? Nebo jak jste se z babou domluvily ? Srovna to ze svého?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci ti do toho kecat..Ale asi je docela škoda, že jsi to udělal takhle..Spíš jsi si měl napsat iniciály od ženský a hodit to na pojištovnu, nechat si opravu zaplatit rozpočtem a opravit si to sám, tak jak jsi to udělal...

Protože co jsem měl ještě Bravu, tak jen za prasklej přední nárazník jsem takhle dostal 19 000kč a nebylo to z mojí viny a oprava ani nutná nebyla...

Asi jsi se zbytečně připravil o peníze...:myslim

[upravil dne 23/9/07 RychJ-1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RychJ-1

Nechci ti do toho kecat..Ale asi je docela škoda, že jsi to udělal takhle..Spíš jsi si měl napsat iniciály od ženský a hodit to na pojištovnu, nechat si opravu zaplatit rozpočtem a opravit si to sám, tak jak jsi to udělal...

Protože co jsem měl ještě Bravu, tak jen za prasklej přední nárazník jsem takhle dostal 19 000kč a oprava ani nutná nebyla...

Asi jsi se zbytečně připravil o peníze...:myslim

přesně tak , 15000,- by jsi dostal určitě , pro to sem se tě ptal, no příště budeš chytřejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...