Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pojisteni nebo kloudne zabezpeceni


spidla

Recommended Posts

Ahoj, porad resim jestli auto pojistit coz nebo investovat do kvalitniho alarmu. Mam Jablotron ktery ma GSM i GPS vyhledavani polohy, zastaveni auta pomoci SMs atd. Jde k to za 400 korun mesicne pripojit i na centralni pult a je to vlastne levnejsi varianta satelitniho vyhledavani. Resim jestli to mam jeste jistit pojistenim. Jak jste na tom vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takhle, vsichni co maji tohle zarizeni, tak jim nefunguje, pokud zajedou do -2 garáží, takže asi tak. Šikovný zloděj ti auto ukradne vždy. A když jsem viděl ty borce z pultu centrální ocrany, tak bych asi radši auto pojistil, nicméně, čím víc zabezpečený auto, tím výhodnější cena pojištění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že v podstatě neexistuje zabezpečení, který by krádeži auta spolehlivě zabránilo. Asi hlavně záleží co máš za auto - nakolik si ho ceníš ty a nakolik by bylo cenný pro zloděje.

Zabezpečení snižuje pravděpodobnost krádeže, ale v případě že k ní dojde a povede se, cpal si do toho prachy zbytečně. Navíc i pokud se krádež nezdaří, na autě ti minimálně zbyde nějaký to poškození.

Na druhou stranu pojištění krádeži nezabrání, pokud k ní už dojde, je jistá pravděpodobnost že se investice nějakým způsobem vrátí.

Osobně preferuju pojištění před zabezpečením (ne že bych nechával klíčky v odemčeným autě, ale zas satelitní vyhledávání za x desítek tisíc pořizovat nebudu). Ideální je samozřejmě kombinace obojího. K tomu zabezpečení bych si alespoň nějaký pojištění určitě pořídil, až se ti o auto někdo pokusí a nepovede se, může ti zůstat na autě škoda za pár desítek tisíc a co potom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: spidla

Je mi jasny ze se ukrast da v podstate vsechno. Trosku me stve ze ochrana majetku v CR je nulova ze si vsechno musis komercne pripojistovat.

promin, ale prijdes mi timhle prispevkem jako hlupak, nebo snad budem zase hlasit chleba zadarmo pro vsechny? :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě si nenapsal co máš za auto, pokud je to něco novýho tak bych to pojistil havarijním pojištěním, kde budeš mít krytí nejen krádeže, ale i havárie, vandalismus a přírodní živel

V kombinaci se satelitním vyhledáváním dostaneš slevu, dle pojišťovny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

Původně zaslal: spidla

Je mi jasny ze se ukrast da v podstate vsechno. Trosku me stve ze ochrana majetku v CR je nulova ze si vsechno musis komercne pripojistovat.

promin, ale prijdes mi timhle prispevkem jako hlupak, nebo snad budem zase hlasit chleba zadarmo pro vsechny? :xvul

To preci nikdo nerekl jsi nejakej divnej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...