Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jake zimni prezuvky na 307?


petr307

Recommended Posts

Dnes došly \"přezůvky\" ContiWinterContact TS830 195/65 R15 pro obě naše P307SW namísto už sjetých GY UltaGrip.

Původně jsem chtěl GY UG, ale pak se mi zalíbily Micheliny Alpiny A4 kvůli dlouhé životnosti, jenže v testech vycházel

y nic moc extra a za rozumnou cenu nebyly k mání, tak jsem objednal levnější Semperity SpeedGripy kvůli delší životností (byť ne takovou, jako u Michelinů), nižšímu valivému odporu (než ty Micheliny) a nízhé hlučnosti...

...jenže ač měly být na AZ Pneu dostupné skladem, tak mi volali, že už je nemají a že mi pomocí různých kejklů nabízejí za srovnatelnou cenu vítěze testů ADACu ContiWinterContact TS830, které sice v jednotlivých parametrech tak úplně neodpovídaly mým prioritám defenzivního řidiče (snad jen trochu vyšší živoností a nižším valivým odporem), ale jelikož mě tlačil čas, tak jsem to vzal.

A první dojmy po dnešní přezutí a následné projížďe po dálnici a okreskách? Překvapivě tiché v interiéru (oproti honocení v testech), z kopce po vyřazení se auto díky nižšímu valivému odporu rozjíšdí hbitě... do prostě pohoda za velmi příznivou cenu.

Takže sbohem aktuálně dražší GY UG, neboť Vaše lepší odolnost vůči aquaplaningu a záběr při rozjedu do kopce nejsou zase až tak kritickými oproti delší životnosti a nižší spoptřebě Continentalů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož jen doplním k těm Savam. Psal jsem, že trošku plavou při sportovní jízdě. Tak to dělají jen pokud taplota stoupne k 20 stupňům. Když se drží pod 20, tak drží skvěle, a žádné plavání zadních kol není znát ani při razantní jízdě. Na mokru a suchu jsem nadmíru spokojen. Na sníh si musíme ještě počkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

zdar kluci,jelikož dojíždím zimáky teď a koukám co mám koupit

adepti :

Barum Polaris 3 195/65 R15 91T

Continental ContiWinterContact TS850 195/65 R15 91T

Michelin Alpin A4 195/65 R15 91T

Goodyear UltraGrip 8 195/65 R15 91T

Dunlop SP Winter Sport 4D 195/65 R15 91T

prvních 5 pneu podle Heureka.cz

aktuálně mám Goodyer UltraGrip 7+ myslím,že přilnavost by mohla být i lepší :myslim

kvůli hlučnosti a přilnavosti na mokru jsou na tom nejlépe Dunlop SP Winter Sport 4D 195/65 R15 91T

moc toho nenajezdím-roční nájezd maximum 15.000Km(od doby co jsem koupil skutra;) ) v zimě mě do práce vozí kolega

edit: ale bojím se aby byli Dunlop SP Winter Sport 4D na sněhu OK

[upravil dne 18/8/13 11:25 od Gabriel 307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej tam takový rozměr pneu, ktrý doporučuje výrobce a je to uvedno v TP. Co se týká značky, tak stačí Barum. Máme je v rodině a spokojenest. Oni stejně žádná sebelepší značka nepomůže, pok se na ledu či sněhu pojede rychle a nebo nevhodně. Je třeba jezdit rozumně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...