Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Něco klepe na volnoběh při točení volantem


Leo

Recommended Posts

Nemáte někdo tip na to co by mohlo klepat? Je to slyšet pouze v kabině při stojícím autě a volnoběžných otáčkách. Zjistil jsem, že to klepe hlavně když držím volant vytočený maximálně doprava a jak ho vrátím trochu zpět, tak to přestane (jinak to občas klepe obecně, když točím volantem). Přestane to také pokud trochu přidám plyn (nad 900 ot.). Venku u motoru ten zvuk nejsem schopen rozeznat. Nevím zda to nemá něco společného s posilovačem řízení. Vše zatím vypadá, že funguje jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

klepe to jen kdyt otacis volantem nebo i kdyz mas jen vytocene kola?

Když otáčím volantem a také když mám vytočené kola a trochu kladou odpor - po uvolnění volantu se volant trochu vrátí zpět (když ho ručně vrátím ještě trochu, tak to přestane). Ten klepot je však slyšet jenom někdy, třeba u studeného motoru ne (původně jsem myslel, že klepe něco na motoru, ale pak jsem zjistil souvyslost s volantem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Me napadly axialni loziska, ale kdyz to klepe i kdyz s volantem nehybes, jen s vytocenyma kolama, tak nevim. Napada me uz jen servo. :myslim

To mne také napadlo (nic veselého). Asi s tím budu jezdit a sledovat to dokud se to nezhorší (zatím to dělá jenom někdy). :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leo

Původně zaslal: f3Rd@

Me napadly axialni loziska, ale kdyz to klepe i kdyz s volantem nehybes, jen s vytocenyma kolama, tak nevim. Napada me uz jen servo. :myslim

To mne také napadlo (nic veselého). Asi s tím budu jezdit a sledovat to dokud se to nezhorší (zatím to dělá jenom někdy). :papa

Máš dost kapaliny v posilovači?? Nebo neklouže trochu občas řemen?

[upravil dne 21/9/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš dost kapaliny v posilovači?? Nebo neklouže trochu občas řemen?

[upravil dne 21/9/07 Radek Hurvajz]

Kapalinu zkontroluji. Ten řemen jsem sledoval a při záběru se trochu pohla kladka (asi jak se zvětšil odpor), ale žádný prokluz jsem nepozoroval (pokud se dá vůbec zpozorovat). Možná ho nechám preventivně vyměnit, už má taky něco zasebou. Děkuji za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak záhada je vyřešena. Náhodou (když jsem se opíral o auto) jsem přišel na to, že klepání vydává mezichladič stlačeného vzduchu (při točení volantem se akorát změnili otáčky a zatížení motoru tak, aby vznikly příznivé podmínky pro klepot). Po tomto odhalení se mi rozsvítilo a bylo mi jasné proč se to děje. Na jaře jsem si totiž v servisu (specializovaný na Francouzská auta) nechal měnit onen mezichladič (starý prosakoval olej a nový se mi podařilo sehnat za super cenu) a servisák do nového chladiče zapomněl zastrčit gumové dorazy (našel jsem si nákres i s dorazy v katalogu). Jediné štěstí, že hned nevyhazuji staré věci a tak jsem vyhrabal starý chladič, z něj dva gumové dorazy sundal a nasadil je na chladič nový a je klid :super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

No vidíš a můžeš zase nerušeně točit volantem zleva doprava a zprava doleva atd, atd....:super

Nezda se ti nahodou, ze se tu resil problem, ke kteremu si ty neprispel ani radkou, tedy az na soucasny prispevek, ktery je jaksi mimo misu. Nevim, ale tve prispevky jiz nakou dobu pozoruji a bud sis neprecetl pravidla a nebo jen za kazdou cenu sbiras body na pocet, zkus byt v prvni rade napomocen a to co provadis zde pouzivat spis v pokecu a nebo pokusech.

Leovi se timto omlouvam za OT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...