Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 SRI, '95, 89kW, 8V - otacky + nepravidelny chod ??? (ve 405-ce)


hribe

Recommended Posts

tak sem se ktomu konecne dostal a byl sem na diagnostice - nezjistili vubec nic, akorat vycistili klapku + vymenili vzduchovej filtr => nulova zmena, furt stejny, akorat sem vo 1500,- lehci ... tohle ja prace na hovno, uz tam nikdy nepojedu ...

Sem nepoucitelnej, uz kdysi davno sem se zarek, ze do servisu auto davat nebudu ... Uz me totiz ty servisy serou, zavadu neodstranej a stejne chtej prachy, sou to sulini - podle me taml je s podobnym problemem kazdej tejden nekdo, meli by tam mit pripraveny vsechny ty pitomy cidla a krokovy motorky a proste : vymenim - vyzkousim - nepomohlo - vratim zpatky puvodni a du dal ... ja to takhle doma delat nemuzu, protoze kdybych si mel nakoupit vsechny cidla, tak za ne dam 20 litru, ale voni by je tam mit meli, kdyz se s tim zivej ... a ne z mi neco vymenej a pak reknou, ze to nepomohlo ...

nakonec to taj budu muset zas pracne po nocich studovat a merit - uz zas vidim, jak se nepude poradne pripojit na ty konektory ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hribe

tak sem se ktomu konecne dostal a byl sem na diagnostice - nezjistili vubec nic, akorat vycistili klapku + vymenili vzduchovej filtr => nulova zmena, furt stejny, akorat sem vo 1500,- lehci ... tohle ja prace na hovno, uz tam nikdy nepojedu ...

Sem nepoucitelnej, uz kdysi davno sem se zarek, ze do servisu auto davat nebudu ... Uz me totiz ty servisy serou, zavadu neodstranej a stejne chtej prachy, sou to sulini - podle me taml je s podobnym problemem kazdej tejden nekdo, meli by tam mit pripraveny vsechny ty pitomy cidla a krokovy motorky a proste : vymenim - vyzkousim - nepomohlo - vratim zpatky puvodni a du dal ... ja to takhle doma delat nemuzu, protoze kdybych si mel nakoupit vsechny cidla, tak za ne dam 20 litru, ale voni by je tam mit meli, kdyz se s tim zivej ... a ne z mi neco vymenej a pak reknou, ze to nepomohlo ...

nakonec to taj budu muset zas pracne po nocich studovat a merit - uz zas vidim, jak se nepude poradne pripojit na ty konektory ...

hribe ;)

tyvole, to zkusim rict sefovi, ze jsem sice nic neudelal, ale zato jsem se pri tom hrozne nadrel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mně díkybohu volnoběh takhle nezlobí... ale dělá mi to, že když to proturuju třeba na 3000 (nebo jen i vyšaltuju), tak otáčky klesnou na 1500 a po chvilce až na těch 900. Navíc pokud auto jede...z kopce na neutrál, tak si drží těch 1500. Dělá vám to taky? Je to vlastnost nebo chyba?

A ještě další věc, někdy mi to dělá, že když sundám nohu z plynu, tak auto cukne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ... jelikoz uz sem jezdil v zivote s ruznejma autama, tak si myslim, ze Ty jevy, co popisujes jsou vlastnosti, ktery pramenej z toho, ze je neco spatne ;) neni prece duvod, proc by mel bejt volnobeh jinej, kdyz stojis a jinej kdyz jedes - k tomu prece neni zadnej duvod ...

a proc to tak je ? duvody me napadaj 2 - bud to ma neco spolecnyho se vzuchem - kdyz jedes, tak to treba naporove muze nasavat ..

nebo je to elektronickyho chrakteru, ponevadz co ja tak vim, tak do ECU jde treba i signal o rychlosti auta, nevim teda k cemu je dobrej, ale podle tech schemat tam jde ...

kazdopadne si myslim, ze mame vsichni muru, ktera nas bude stat hodne casu a mozna i penez, nez se ji zbavime ... ;)

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadlo mě, že to je pro větší plynulost jízdy... když někdo řadí pomalu, tak aby mu neklesly otáčky až na volnoběh... Takže Vám s tímhle motorem to nikomu nedělá?

Jinak s elektrikou tam asi něco přece jen mám.. :grr Občas mi to udělá i to, že když vjedu do díry tak mi bliknou světla...nějakej zkrat...ale s motorem to nehne. Jenže tohle hledat je na palici....

[upravil dne 8.11.2007 Vydrýsek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem se na to konecne podival trochu sam - zmeril sem si ten potak, primo pri behu motoru i bez motoru - napeti na nem cestuje v rozmezi +0.27V (klapka uzavrena - volnobeh) .... +4,5V (plnej kotel), zadny nespojitosti tam nejsou, napeti pekne cestuje s polohou klapky ...

takze potakem to urcite neni ... dal to asi muze bejt krokacem - ale ten bude nejspis v pohode, kdyz je to studenym, tak motoru pekne drzi as 1500 ot., jak se to ohrejva, tak otacky klesaj ...

osobne si myslim, ze problem bude uplne nekde jinde, spatnej volnobeh je jedna vec, ale me u toho motoru zarazi i ten fakt, ze hrozne pomalu reaguje na plyn !!! proste motor vubec nekopiruje moji nohu na plynu, kdyz pridam, tam mu to sakra dlouho trva nez to zjisti ... - to podle me neni normalni a ucite to takhle nemohlo bejt vymysleny, tomu neverim ...

holt budu muset studovat dal, sehnat si nakej bazmek na diagnostiku, nebo si ho sam vyrobim ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem zjistil že lambdu nemám (nevím proč, ale nemám ani kat) takže v tomto směru neporadím.

Váhu vzduchu podle mě nemáš ale pokud jo tak by to měla být taková plastová kostka na vzduchovým potrubí cca 10x10x10cm.

Pokud ne tak tam je jenom čidlo vzduchu jako mám já a to se snad ani pokazit nemůže ale výměna by nebyla nijak nákladná.

Když sem tenkrát řešil ty problémy ze kterých nakonec vyplynul špatnej poťák tak první co napadlo jednoho mechanika kterej to prohlížel byla právě lambda.

Máš vyšší spotřebu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych rek pravdu, tak vubec poradne nevim jakou mam spotrebu, ponevadz to mam predelany na LPG, nechal sem to predelat temer hned, jak sem to koupil ...Na benzin sem najezdil tak 2 tis km a spotrebu sem nak moc nezkoumal - rek bych, ze to tenkrat bylo tak 8-10 litru ... na LPG s tim jezdim tak za 10-13 litru, ale mozna je asi nutny podotknout, ze po dalnici jezdim v prumeru tak 150 km/hod a zbytek najezdim po meste, takze tezko ocekavat od 2-litru, ze bude pri takovejch podnimkach vykazovat kombinovanou spotrebu 5,6l ;) hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak co taj koukam do chytry knihy, tak tenhle motor ma urcite :

- snimac tlaku vzduchu v nasavacim potrubi (coz sem si prave myslel, ze je vaha vzduchu, ale asi neni, pac tohle bude vlastne tlakovy cidlo, zatimco vaha vzduchu je asi spis cidlo, ktery udava hmotnost vzduchu prochazejiciho nasavajicim potrubim za cas (prutok vzduchu)... nicmene podle me budou mit tyhle 2 ruzny veci pro ECU podobnou informativni funkci ...)

-snimac teploty udousavaneho vzduchu ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kazdopadne si myslim, ze je neco spatne, ponevadz ten volnobeh a nepravidelnej chod je jedna vec, ale druha vec k tomu je vubec reakce motoru na priadni plynu - proste mi to pride, ze ten motor je totalne zpozdenej - nez zjsiti, ze je pridano, to je doba ;) ale mozna sem moc narocnej ... hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

to hribe: Ahoj,tak se to nějak vyřešilo? U mě je to pořád při starým,ale nejspíš to bude tím krokáčem. Jinak jak píšeš,že auto je nějaký lenivý a nereaguje hned na přidání plynu,tak jsem měl podobný problém. Na autě se měnily všechny filtry,těsnění pod hlavou,svíčky,rozvody a buhví co ještě a pořád to bylo líný. Až se mi jednoho dne ozval výfuk, zjistil jsem,že je zevnitř totálně rozpadlej, tak jsem ho vyměnil komplet od katu a auto jezdí podstatně lépe. Myslím si,že to celou dobu byl můj problém. Nejspíš když jsem auto kupoval,tak výfuk už byl rozpadlý,akorát to nějak extra nebylo slyšetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hele, vejfuk na mym aute asi taky neni nic moc ... ja sem nedavno koupil novej koncovej dil, protoze vejfuk tak jako brunel, nechal sem ho tam dat, dokonce mi vejfukari i trosku vyspravili prechod mezi katalyzatorem a strednim dilem, vsechno je utesneny, nikde nic neutika a stejne vejfuk porad bruni - v nekterejch otackach uplne rezonuje ... no, mam v planu koupit a vymenit i stredni dil, ale je otazkou, jestli si pomuzu, kdyz sem to mel rozebrany, tak ztredni dil nijak nechrastil, nic sem znej nevysypal ...

mozna to taky muze bejt taky katalyzator, ale to bych zas asi neprosel emisema a to sem prosel ...

kazdopadne vejfuk bruni, ackoli je celej utesnenej a posledni dil je novej ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi ted ctu celou diskusi. mam ten samej motor a vim o jednom panovi,co ma s tim autem take problem. A nevyresil to. Stalo s emu to asi takhle. Nechal si delat rozvody vcetnehlavy valcu a pak uz to nenastartval. Neustale zkousel neco s vahou vzduchu promeril veskere snimace anic neobjevil. Lambdu mel novou. Na diagnostice mu to nereklo nic. vaha vzduchu ok.Tak nevim.Mam starch co se mi muze jednou stat. Ja mel take s vahou vzduchu problemy,ale vyresil jsem to propilovanim otvoru pro uchyceni drahy potenciometru ve vaze. Staci jen o kousek a ten palec zacne jezdit po jine draze.A okamzite ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zjistil zajimavou vec, asi mi brzo ceka ten samej problem co vas.... kdyz proturuju motor, tak mi klesnou otacky na 1.500 (jak jsem tu psal) a pak az na volnobeh, jenze oni klesnou az k 500 a pak zpatky na 900... mam jedine stesti, ze mi to ani jednou (tuk tuk) nechciplo. Ale uplne je slyset (od vejfuku) jak motor zaklepe... Jinak vejfuk, ten mam taky po smrti.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To iste som mal ja na pionieri. Bola to nizka tepelna hodnota sviecky

Původně zaslal: hribe

jo a jeste neco, ted sem si vzpomel ;) kdysi davno sem mel Simsona (50ccm), kdyz byl studenej bezel na volnobeh krasne a krasne regoval na pridani plynu, jakmile se ohral, tak volobeh sice drzel, ale pri pridani plynu se dusil, vzdyckky sem musel tak jako nekolikrat za sebou rychle pridat, aby se dostal do otacek, jinak chcipnul - menil sem tam a zkousel, co se dalo - nikdy sem to ale nevyresil ;) pravda byl sem tenkrat mladej a nezkusenej ;) ale zas tam byl jenom 1 valec, jedna civka, jeden kabel, jeden karburator ... ;)

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to iste robila xantia 2.0i 8V 89kW RFX. Niekedy ked som dal nohu z plynu mi motor hned skapal ale chytil bezproblemov. Na chybe bol krokovy motorcek volnobehu, po naolejovani jeho prevodu a vzcisteni skrtiacej klapky problemy s nahodnym skapinanim zmizli. Mal som este jednu zavadu a to na volnobehu teply motor obcas sklbnul na to som neprisiel ale myslim ze to bolo tym ze jeden valec mal priblizne o 20% nizsi tlak ako ostatne 3.

Původně zaslal: hribe

Pratele, nemate naky napady, kde by moh byt problem ??? Kdyz je motor studenej bezi plynule a drzi otacky nekde na 1200 - ok. Kdyz se ale ohreje, tak jsou otacky kolem 900, ale nekdy trochu zlobi - jenom NEKDY, ne vzdycky. Jednak na volnobeh nejsou otacky uplne cisty a jednak vykazuje dlasi vlastnost - kdyz pridam plyn (otacky vylezou treba na 3 tis.), posleze pri poklesu otacek vsak POKLESNOU otacky az na 600 ot. (tzn. POD volnobezny otacky), pak se teprv vyrostou a ustali zase na 900. Na miste na neutral se to vzdycky zmatori, ikdyz mam teba zaplou klimu a dalkovy svetla, ale pri jizde to nekdy chcipne, treba kdyz dojizdim ke krizovatce vyradim a brzdim ... Nemate nekdo ideu, co s tim muze bejt ???

*Pripadne se rovnou zeptam - je mozny nekde stahnout soft pro diagnostiku 2.0SRI ??? Nechci to davat do servisu, rad si na udelam co muzu .... dik moc za odpovedi ;) hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...