Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pozice ventilu na turbu a výkon motoru


Mr.Blocek

Recommended Posts

zdravím. mam dovezenou 407sw z belgie. spokojenost byla maximalni. 2.0HDI, 136koni, proste krasa. prvni tyden jsem zkousel vykon, stabilitu, i spotrebu a taky maximalku(215-220km/h) byl jsem unesen. pak jsem si to nechal napichnout v servisu na pocitac abych se ujistil o zavadach a checknul stav KM. vse bylo ok, jen pry ventil na turbu byl v odlisne pozici nez ma byt. doporucili vymenu, protoze to muze do budoucna pokazit turbo. byla to zalezitost 2000isic s DPH, takze jsem nevahal. ale po tomto zasahu se mi zdalo, ze auto jako by ztratilo silu, bylo zdechlejsi. vykon i kroutak byl mensi(jen pocit). vcera jsem jel zase po krasnem obchvatu olomouce a tak jsem rikal, ze zkusim maximalku. byl jsem zdesen, auto se sotva dostalo na 195km/h. kuknu na web a tohle je oficiani udaj o max. rychlosti. takze moje otazka je, muze pozice ventilu pusobit na vykon motoru? nemeni se jeho pozice zaerne kvuli zvyseni vykonu? treba to v tom servisu nevedi... dekuji za rady a tipy. V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aký ventil na turbe Ti menili?

2.0 HDi 100kW má totiž solenoidný ventil ovládania turba a priamo na turbe má snímač polohy turba (tento sa nedá samostatne objednať a vymeniť, dodáva sa iba so samotným turbom).

Nemáš náhodou faktúru? Tam by malo bť napísané objednávacie číslo tohto dielu.

Software trebalo prehrávať len pri výmene EGR ventilu, na to bola na niektorých vozidlách aj zvolávacia akcia.

I keď autu len prospeje ak sa tam nahraje nový soft :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem nasel krabicku od toho ND a je tam napsane :

ELECTROVAN EGR a pak je tam (P) 1618.42 a (Q) 1

takže i posunem ventilu se může zvýšit výkon? chápu to dobře? nebo se to dá zvýšit přeprogramováním řídící jednotky??

a ještě se zeptám ,je možné že mi tam ti maďaři nahráli software na 1.6hdi??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mr.Blocek

tak jsem nasel krabicku od toho ND a je tam napsane :

ELECTROVAN EGR a pak je tam (P) 1618.42 a (Q) 1

takže i posunem ventilu se může zvýšit výkon? chápu to dobře? nebo se to dá zvýšit přeprogramováním řídící jednotky??

a ještě se zeptám ,je možné že mi tam ti maďaři nahráli software na 1.6hdi??

Ešte môže byť problém aj v tom, že ti prehodili naopak hadičky podtlaku :myslim

Jedna hadička ide k podtlakovému čerpadlu a druhá ide priamo na turbo...To by trebalo pozrieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pokud byl problém na EGR ventilu zřejmě došlo k nesprávné funkci přípravy stechiometrie směsy, což mohlo mít za následek "zvýšení výkonu". Motor, respektive celek vozidla není kontruován k dosažení maximálního výkonu, ale k dosažení optimálního výkonu při zachování odpovídajících emisních parametrů. Pokud nebyl EGR ventil funkční, vozidlo nespňovalo limity oxidu dusíku. Servis postupoval správně uvedl vozidlo do odpovídajícího stavu. Vy mu mužete být vděčný, za adekvátní úkon, který zamezil poškození motoru od zvýšených teplot ve spalovacím prostoru vlivem přebytku kyslíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

mam 407 2.0hdi 136koni a TIPTRONIC a jede to 210 pri 4500otackach /min , a ruzny videa mas i na youtube jak to tam nekdo nahraval a taky maj 210km/h a 4500otackach/min takze tvejch 195 je malo hochu ma to jet aspon 210

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam 407 2.0hdi 136koni a TIPTRONIC a jede to 210 pri 4500otackach /min , a ruzny videa mas i na youtube jak to tam nekdo nahraval a taky maj 210km/h a 4500otackach/min takze tvejch 195 je malo hochu ma to jet aspon 210

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...