Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lepení chladiče


filas1

Recommended Posts

Původně zaslal: myryn

To naprosto zbytečný - brácha si sehnal jakejsi "sajrajt" , prý na utěsnění děr (taky mu chladič trochu tekl). Byl pěkně drahej, prý na 100% pomůže - ale velký kulový. Nakonec musel chladič stejně vyměnit.

No v našem případě pomohlo a už s tim jezdí 4roky... Taky není díra jako díra samozřejmě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tekoucí chladič se řeší zásadně výměnou, pokud to není u pixly na dojetí a posléze vyhození do sběru. Různé přípravky sice dokáží leccos zalepit, ale leckdy toho zalepí moc, a nebo naopak povolí v těch nejnevhodnějších situacích (zácpa v horku na dálnici apod), takže škody nakonec mohou být klidně řádově větší než blbých pár tisíc za nový chladič...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: maweryk

Ahoj, neviete cim by bolo dobre zalepit nadobku na chladiacu kvapalinu? Mam ju prasknutu. Mam to dat zavarit(jeden typek u nas zvara plasty), alebo staci nejake lepidlo? Dik za rady.

No tak možná ho radši koupím na vrakáči za 1500,- . Já jen, každej mi říkal ať novej nekupuju, že to prej v pohodě zalepím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: filas1

Původně zaslal: maweryk

Ahoj, neviete cim by bolo dobre zalepit nadobku na chladiacu kvapalinu? Mam ju prasknutu. Mam to dat zavarit(jeden typek u nas zvara plasty), alebo staci nejake lepidlo? Dik za rady.

No tak možná ho radši koupím na vrakáči za 1500,- . Já jen, každej mi říkal ať novej nekupuju, že to prej v pohodě zalepím.

Jak říkám kamarád s tim jezdí už 4roky a pohoda.. Pak je tu názor, že to nefunguje tak je těžko říct, že ti to zafunguje. Chladič z vrakáče bude jistota...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, jestli ten chladič z vrakáče není horší než zalepený. Určitě záleží na tom, jak který je poškozený a jak moc - mě trochu kapal v boku, doporučili mi přípravek na bázi "rozpustných lupínků" - tj. nebyla to tekutina, ale takový prášek (už nevím jméno), který se do chladiče nasypal. Jezdím s tím 3 roky bez problémů. Jinde se to neprojevilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, po těhle sajrajtech do chladiče si už u mě dva lidi kupovali jinej motor (zalepené kanálky, následně lokální přehřátí a prasknutí hlavy - TD jsou na to docela náchylné...), a několika desítkám lidí se na servise měnilo kompletní topení, hlavně na začátku zimy je to pravidelná hitovka... A z motoru, co jsem si dával do auta, jsem musel vyházet do sběru veškeré vnější příslušenství vodního okruhu - předehřev nafty, těleso termostatu... neb to tam předchozí majitel taky použil. Plus vodní pumpa vypadala moc zajímavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o tom, co se takhle má řešit, a s jakou budoucností. Do auta se zůstatkovou hodnotou 10tis bych nový chladič za 5 taky nekupoval, do auta za 150 nebo víc, od kterého chci aby ještě pár let sloužilo bych si naopak velmi rozmyslel, jestli mi to riziko stojí za pár ušetřených kaček, které se mohou draze vymstít už jen třeba na odtahu přes půl republiky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...