Jump to content
Sign in to follow this  
MHMOTO

Kontrola autodiagnostiky motoru

Recommended Posts

Kontrola autodiagnostiky motoru

Dobrý den, měl bych dotaz, zda-li jste se při užívání vozu Peugeot 206 – 1.1. - benzín (rok výroby 2004) nesetkali se svítící kontrolkou pro autodiagnostiku motoru.

Tato kontrolka se mi při jízdě rozsvítila, tak jsem navštívil autorizovaný servis Peugeot, kde mi tuto vymazali a bylo mi sděleno, že jde o poruchu na katalyzátoru, který bude při opakovaném rozsvícení kontrolky nutno vyměnit.

Kontrolka se mi opět zhruba tak po 1000 km rozsvítila, ale přesto se mi nechce celý katalyzátor měnit a myslím že, by mohlo jít o jiné drobnější závady, při kterých není nutné celý katalyzátor měnit.

Prosím o info, jestli s tím nemáte někdo podobné zkušenosti, zda-li se jízdou při rozsvícené kontrolce neničí motor apod..

Díky za veškeré Vaše rady a zkušenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontrolka diagnostiky motoru se rozsviti pokud je neco spatne, v servise to napichnou a ukaze se jim jaky ze to cidlo ( cislo chyby) ukazuje spatny stav nebo hodnotu, tudiz jestli pod cislem chyby je spatny katalizator, pak asi nezbude nic jineho nez ho vymenit! Samozrejme stim , ze pokud servis ti rekne spatnej katalizator a ono jimto nebude, pak mas urcite narok to reklamovat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Jogin

Kontrolka diagnostiky motoru se rozsviti pokud je neco spatne, v servise to napichnou a ukaze se jim jaky ze to cidlo ( cislo chyby) ukazuje spatny stav nebo hodnotu, tudiz jestli pod cislem chyby je spatny katalizator, pak asi nezbude nic jineho nez ho vymenit! Samozrejme stim , ze pokud servis ti rekne spatnej katalizator a ono jimto nebude, pak mas urcite narok to reklamovat[/quot

Souhlasím,záleží na daném servisu jak správně vyhodnotí závadu.Číslo které diagnostika ukáže může psát závadu jednu ale třeba i dvě,pod stejným číslem.

[upravil dne 10.9.2007 Pegoo]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, podívej se na potenciometr klapky, špatně nastavený potenciometr tuto závadu způsobuje taky. Posuň (otoč) potenciometr proti směru pohybu hodinových ručiček a kontrolka by měla zhasnout. Zdenek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×