Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

benzín nebo diesel


Zdenal1338

Recommended Posts

Řekl bych, že v dobách klasikých dieslů, bylo dilema na hranici ročního nájezdu benzín x diesel kolem 20tkm. U dnešních moderních dieslů se hranice posouvá výš, 25, 30tkm a více. Nedá se to tak jednoduše určit. Ten, kdo má naftu bokem, nemá co řešit, ti co jezdí na benzinku (většina), by už měli počítat.

Můj názor je takový, že při cenách dílů a údržby moderních dieslů, by měl být roční kilometrový nájezd 30tkm a více a to většinou na delších trasách.

Bývaly doby, kdy byl diesel "vychytaný a benziňák poruchový", dnes to vypadá, že je to naopak. Samozdřejmě zase záleží na konkrétním modelu.

Projdi si zde popisované závady diesláků, benziňáků, porovnej ceny dílů, urči si hrubý kilometrový roční nájezd, dej si to všechno v hlavě dokupy a určitě něco vymyslíš :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo Mi říkal,že nafta patří do traktoru, plyn do sporáku a do normálního auta patří jednoznačně benzín. Já osobně se nebráním žádné variantě,to či ono.Spíš koukám jak hodně jezdím,tudíž hledím na spotřebu.Samozřejmě musím podotknout chce se to koukat i na stránku poruch daného vozu (a jejich ceny za opravu).V neposlední řadě musí člověk při kopi vozu postupovat uváženě a bez emocí(emoce a nadšení z nového vozu zaslepují a člověk hodně věcí přehlédne).I já jsem svojí první 306 kupoval s nadšením a nechal se napálit.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sam mam 2,2hdi-motor de luxe:super a 6,5l, znamej ma Mondeo combi 2,0 benzin 107kw a 8,5-9l, rozdil za rok si spocita kazdej dle najezdu km a ja kdyz ho osolim tak to stoupa po desetinach a jemu po litrech:aut ale jede mu to:D

Na tvy km bych i premyslel o prestavbe na plyn. Tak bych bral 2,2i a prestavel ho, az sam,aby to bylo novy a na 10let. Auta na plyn maj vetsi najezd km, ty silnejsi benziny naopak moc nedrzej cenu, ale maj supr vybavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zdenal1338

Zdravím všechny, uvažuji o koupi P406,ale nevím jestli benzín nebo diesel.Doted jsem jezdil s dieslama,měsíčně najezdím cca2000km.Napiště mi svůj názor,budu rád... Díky

v tve situaci bych sel do dieselu 66kW z duvodu zatracene levnejsich dilu oproti 80kW (hlavne spojka v radu desitek tisic)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fimima

Ja najedu přibližne stejne km jako ty a davam na naftu okolo 1500kč měsične.Předtim jsem měl Renaulta 1,4 benzin a ty km mě stali okolo 2800kč.Většina tech km je popojiždeni město a mimo města.

Bud neumíš počítat, nebo ti to žere 3l na sto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: fimima

Ja najedu přibližne stejne km jako ty a davam na naftu okolo 1500kč měsične.Předtim jsem měl Renaulta 1,4 benzin a ty km mě stali okolo 2800kč.Většina tech km je popojiždeni město a mimo města.

Bud neumíš počítat, nebo ti to žere 3l na sto :D

A nebo taky bere naftu někde bokem.....:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: fimima

Ja najedu přibližne stejne km jako ty a davam na naftu okolo 1500kč měsične.Předtim jsem měl Renaulta 1,4 benzin a ty km mě stali okolo 2800kč.Většina tech km je popojiždeni město a mimo města.

Bud neumíš počítat, nebo ti to žere 3l na sto :D

Napsal jsem přibližne stejne km.Většinou je to okolo 1500,max. 2000 a ja si opravdu nepamatuju aby jsem za tu dobu dal vic na naftu než jsem napsal.I když je možny že při větši porci km jsem neco dotankovaval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fimima

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: fimima

Ja najedu přibližne stejne km jako ty a davam na naftu okolo 1500kč měsične.Předtim jsem měl Renaulta 1,4 benzin a ty km mě stali okolo 2800kč.Většina tech km je popojiždeni město a mimo města.

Bud neumíš počítat, nebo ti to žere 3l na sto :D

Napsal jsem přibližne stejne km.Většinou je to okolo 1500,max. 2000 a ja si opravdu nepamatuju aby jsem za tu dobu dal vic na naftu než jsem napsal.I když je možny že při větši porci km jsem neco dotankovaval.

Jestli nebereš naftu někde bokem tak je to fakt nemožný...cca 3,5 l to fakt nemůže žrát.....:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: fimima

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: fimima

Ja najedu přibližne stejne km jako ty a davam na naftu okolo 1500kč měsične.Předtim jsem měl Renaulta 1,4 benzin a ty km mě stali okolo 2800kč.Většina tech km je popojiždeni město a mimo města.

Bud neumíš počítat, nebo ti to žere 3l na sto :D

Napsal jsem přibližne stejne km.Většinou je to okolo 1500,max. 2000 a ja si opravdu nepamatuju aby jsem za tu dobu dal vic na naftu než jsem napsal.I když je možny že při větši porci km jsem neco dotankovaval.

Jestli nebereš naftu někde bokem tak je to fakt nemožný...cca 3,5 l to fakt nemůže žrát.....:myslim:myslim:myslim

Někdy tankuju až u rezervy a jindy mam čtvrtku nadrže třeba,někdy najedu vic a někdy min kilometru.Nikdy jsem nepočital kolik to žere na sto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi má ty nové vstřiky co zvyšují o 20% :D treba samozrejme dal šetrič paliva, který ušetrí 20% na spotrebe, chiptuning ďalsích 20% a samozrejme zázračné vstrikovače 20%...

Tedy jezdí za 3litry :D jů fakt to funguje a já Italům nevěřil :D haha

Promiň to je ftip:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pegoo

Asi má ty nové vstřiky co zvyšují o 20% :D treba samozrejme dal šetrič paliva, který ušetrí 20% na spotrebe, chiptuning ďalsích 20% a samozrejme zázračné vstrikovače 20%...

Tedy jezdí za 3litry :D jů fakt to funguje a já Italům nevěřil :D haha

Promiň to je ftip:D

Ted jsem to pocital a vyšlo mi že jsem vůl.Tak asi najedu min km nebo načerpam vic lt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fimima

Původně zaslal: Pegoo

Asi má ty nové vstřiky co zvyšují o 20% :D treba samozrejme dal šetrič paliva, který ušetrí 20% na spotrebe, chiptuning ďalsích 20% a samozrejme zázračné vstrikovače 20%...

Tedy jezdí za 3litry :D jů fakt to funguje a já Italům nevěřil :D haha

Promiň to je ftip:D

Ted jsem to pocital a vyšlo mi že jsem vůl.Tak asi najedu min km nebo načerpam vic lt.

Tak žádné super vstřiky aha kalkulačka špatná :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...