Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčky


rodov

Recommended Posts

Původně zaslal: Alibaba

Jak to tady pročítám,tak mě to připomíná moji závadu na 309 1,4i rv.92.Auto taky začalo při ohřátí motoru cukat asi mezi 1500-2500ot.tak jsem pročítal ruzný nastavení,a nakonec jsem zjistil,že jsem si u studeného motoru posunul zarážku plynu protože se zdálo dost volný lanko,ale ři ohřátí motoru,kdy se rameno škrtící klapky víc vykloní,mi to špatně spínalo spínač volnoběhu v krokáči.nastavil jsem při ohřátém motoru vůli a bylo po problému.Ale nevím,jestli při tom všem,čím už jsi tady hýbal,to nebude problém to v domácích podmínkách vůbec seštelovat.Ať se daří.Možná nemám ani pravdu ,ale na těch fotkách je to lanko napnutý.Zdar.

Asi budeš mít pravdu, já mam taky lanko víc povolený (teď jsem na to koukal a jde mi jako by víc obloukem a né tak rovně jako u Rodova) pak motor nesepne volnoběh a nahlásí chybu 23, to by mohlo bejt, počkáme co Rodov na to.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mygale

Někdo mi říkal že když to chcípe tak to může dělat snímač otáček na převodovce...ale nejsem si jistý..spíš bych zkusil vyměnit to kompletní vstřikování

Tyhle motory nemaj snímač na převodovce(na spojnici motoru s převodovkou), to maj jenom nafty, benzíny ho maj někde u rozdělovače.

[upravil dne 28/9/07 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mitja_

Podle toho co jsem vycetl na jinych forech by 41 by nemela znamenat nic, jak uz jsem tady psal, je to tim ze nebezi motor kdyz delas diagnostiku.

Což bude pravda, protože když mi chlapík, kterej opravuje jenom Peugeoty, dělal diagnostiku, připojil na motor diag. zařízení pak nastartoval motor a až pak diagnostikoval.

Ale nechápu, proč teda můj motor nehlásí 41 když ho vyblikávám pořád klíčkem:bojim:bojim:bojim

Ještě by to chtělo zjistit něco o té chybě 33:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: Alibaba

Jak to tady pročítám,tak mě to připomíná moji závadu na 309 1,4i rv.92.Auto taky začalo při ohřátí motoru cukat asi mezi 1500-2500ot.tak jsem pročítal ruzný nastavení,a nakonec jsem zjistil,že jsem si u studeného motoru posunul zarážku plynu protože se zdálo dost volný lanko,ale ři ohřátí motoru,kdy se rameno škrtící klapky víc vykloní,mi to špatně spínalo spínač volnoběhu v krokáči.nastavil jsem při ohřátém motoru vůli a bylo po problému.Ale nevím,jestli při tom všem,čím už jsi tady hýbal,to nebude problém to v domácích podmínkách vůbec seštelovat.Ať se daří.Možná nemám ani pravdu ,ale na těch fotkách je to lanko napnutý.Zdar.

Asi budeš mít pravdu, já mam taky lanko víc povolený (teď jsem na to koukal a jde mi jako by víc obloukem a né tak rovně jako u Rodova) pak motor nesepne volnoběh a nahlásí chybu 23, to by mohlo bejt, počkáme co Rodov na to.:super

taky mám lanko povolený a na tý fotce to vypadá celkem napjatě:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

včera jsem jen utáhl ty parohy.Myslím,že nic vysloveně volný nebylo.Matičky trošinku šly utáhnou.Dnes jsem vrátil potenciometr do polohy kdy jsem ho měl označený.Co se týče toho lanka,lanko jsem měl v tom plastovým očku co je vedle u sání.Jinak lanko je volný,takhle vypadá stále,nahoře není na tom dotazu.Jinak jsem ten doraz nahoře nad klapkou dnes zašrouboval směrem ke klapce,bylo to o 7 otáček.Odpojil jsem baterku abych vyresetoval chybné kódy.Pak jsem to zkoušel nastartovat-blbě to chytalo skoro to nedrželo volnoběh.Za chvíli se rozběhl.Co je,ale potěšující při jízdě nic necukalo a pak už nechcípalo.Potom byly otáčky na vonoběh dost vysoký.Hele jak se seštelují vonoběžné táčky.Ten dotaz nahoře-čidlo volnoběhu(si myslím) byl zalitý nějakým šelakem,jen jsem to musel vyloupnou aby se dal zašroubovat.Vyblikáním kódů vylezlo 12,41,33 a 11.Místo 23 se objevilo 21-snímač polohy škrtící klapky / spínač volnoběhu.Asi jsem to udělal blbě.Poraďte s těmi volnoběžnými otáčkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ten zalakovanej šroubek už taky dotahoval, dřív jsem měl volnoběh ještě níž než teď a Tatí mne přesvědčíl, ať ho trošku zvednu. Zatím jsem spokojenej.

Hele to lanko je možná na tý fotce volný, ale musí bejt volný i po zahřátí motoru. Od toho je tam ten šroubek zalitej šelakem, aby pak klapku držel a ne aby jí drželo naplý lanko.

Jo a hele jak to jako blbě chytalo. Předpokládám že motor byl studenej. Měl nízký otáčky, blafal (jako by se snažil chytit, palivo měl ale nízký otáčky ho dusily) a po pustění klíčku zdechl? Nebo měl otáčky, ale jako by málo paliva?

A ještě, změkne ti po nastartování znatelně brzdovej pedál? Koukám, že máš velkou střechu, tak jestli to nepřisává někde vzduch směrem ze spodní strany sání, jak jde hadice k posilovači brzd, před ním se roztrojí a dál vede do takovýho plastovýho měchu a ke střeše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar s tím lankem jsme si asi nerozuměli.Ten šroubek zalitý šelakem zase vrať zpátky,auto nastartuj nech ohřát,potom vytáhni tu sponu na regulaci napnutí lanka a při ohřátým motoru ji zajisti tak,aby lanko mělo dostatečnou vůli,třeba i větší.Ten šroubek ti otáčky volnoběhu nereguluje,jenom si tím že jsi ho zašrouboval snížil možnost regulace otáček,kterou provádí řídící jednotka prostřednictvím krokového motorku.Tohle zapalování si volnoběh šteluje samo podle dat z řj.teploty vody,vzduchu atd.u 1,1i je to asi 750ot. u 1,4i asi 850ot.Zkus to a uvidíš.hlavně si mos nerozšteluj ostatní nebo se z toho po...Zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus všechny,vypadá to dobře,necuká.Povolil jsem dle rady lanko o 2 zarážky-doopravdy volné,nastartovaní v pohodě,zahřál jsem motor a jen tim vrchním šroubken nastavil volnoběh.Potom zkušební jízda,necukal a ani nechcipal.Ještě jsem zaslepil vývod dole na karburátoru.Přesponkoval jsem tu roztrojku i na střechu.Zítra rano se uvidi.Snad to už bude opravené(konečně).Dík všem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Alibaba

Ten šroubek ti otáčky volnoběhu nereguluje,jenom si tím že jsi ho zašrouboval snížil možnost regulace otáček,kterou provádí řídící jednotka prostřednictvím krokového motorku.Tohle zapalování si volnoběh šteluje samo podle dat z řj.teploty vody,vzduchu atd.u 1,1i je to asi 750ot. u 1,4i asi 850ot.Zkus to a uvidíš.hlavně si mos nerozšteluj ostatní nebo se z toho po...Zdar.

S tím bych až tak nesouhlasil. Řídící jednotka si sice reguluje volnoběh krokáčem sama podle teploty motoru, vody, okolí a všeho možnýho. Ale někde musí být minimální hranice, pod kterou nesmí volnoběh klesnout a tu podle mého názoru zajišťuje právě ten šroubek zalitý šelakem.

Přece pokud je motor dobře prohřátej (myslím tím voda i oleje na provozní teplotě), tak se na volnoběh krokáč klapky ani nedotýká. A co v téhle chvíli zajistí, že volnoběh neklesne ještě níž (i když říďící jednotka to umožňuje)...... přece šroubek zalitej šelakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jasný stím máš pravdu,já jsem spíš chtěl naznačit,že si kolega s tím šroubkem neměl moc hejbat.Zrovna tak šroubkem na spodku ramena škrtící klapky,tím co je na malý imbus se dají štelovat otačky,při kterých se obnovuje dodávka paliva po ubrání plynu.Ty by měli bejt asi kolem 1500ot.Když vlastně auto brzdí motorem a otáčky klesnou na tuhle hranici auto si jakoby pocukne jako když přidáš plyn.Tak zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus,já už to jsem nemůžu psát,budete si myslet,že si vymýšlim.Ráno jízda pohoda,žádné cukání a chcípáni.Dal jsem se do té brzdové trubky. Myslel jsem,že tam dám vysokotlakou hadici.Jenže to skoro nebrzdilo,kamoš řikal,ze to nemůže chodit.Musi tam být trubka.Zkoušel jsem i nastartovat,motor šel,tak jak má.Pak jsem potřeboval baterku.Po vrácení zpét,motor po nastartováni hodně vysoké otáčky,tak 3000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krokáč jsem takhle vysunutý neviděl,musel jsem nekolikrát chcípnout.Pak otáčky klesly,ale motor začal sám na volnoběh přidávat a zas ubírat,ale klapka se ani nehne.Myslíte,źe za mím jsou ty brzdy-posilovač?Zítra jedu zjistit jestli mi to udělaji tu trubku a kolik to bude stát.Písu z mobilu,musel jsem to rozdělit,málo znaků.Mám problém s přihlášenim doma na PC.Mobil v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krokáč jsem takhle vysunutý neviděl,musel jsem nekolikrát chcípnout.Pak otáčky klesly,ale motor začal sám na volnoběh přidávat a zas ubírat,ale klapka se ani nehne.Myslíte,źe za mím jsou ty brzdy-posilovač?Zítra jedu zjistit jestli mi to udělaji tu trubku a kolik to bude stát.Písu z mobilu,musel jsem to rozdělit,málo znaků.Mám problém s přihlášenim doma na PC.Mobil v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rodov

krokáč jsem takhle vysunutý neviděl,musel jsem nekolikrát chcípnout.Pak otáčky klesly,ale motor začal sám na volnoběh přidávat a zas ubírat,ale klapka se ani nehne.Myslíte,źe za mím jsou ty brzdy-posilovač?Zítra jedu zjistit jestli mi to udělaji tu trubku a kolik to bude stát.Písu z mobilu,musel jsem to rozdělit,málo znaků.Mám problém s přihlášenim doma na PC.Mobil v pohodě.

Tenhle problém jseem už tu kdysi řešil.

No tak to je mazec:D:D Přesně tuhle blbinu mi auto dělalo, když ksem měl zoxidovaný kontakty na čidlu teploty motoru. Auto chvilku jelo OK, chvilku cukalo, chvilku nešlo vůbec nastartovat a chvilku si to samo přidávalo až na 4000. Na křižovatce si o mně lidi mysleli, že jsem nějakej kretén, kterej tůruje motor. Krokáč byl občas před startem vylezlej úplně hrozně a někdy vůbec.

Chlápek v servisu, kam jsem auto odvezl na lanu (protože se s tím vážně nedalo jet), udělal diagnostiku, někam tam nastříkal konkor, vytáhl kus kabelu (že prej je tam zbytečnej) a že můžu jet.Auto bylo jako vyměněný,bylo to tím čidlěm.

To čidlo je pod rozdělovačem, od čidla spátečky směrem k bloku motoru. Je tam na něj špatnej přístup a ani není vidět. Má konektor jako je na lambdasondu (s tím pérkem aby nešlo jen tak rozpojit). Těď nevím, jestli je na bloku motoru nebo přímo v hlavě, ale nic jinýho tak nepřístupnýho tam myslím není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: rodov

krokáč jsem takhle vysunutý neviděl,musel jsem nekolikrát chcípnout.Pak otáčky klesly,ale motor začal sám na volnoběh přidávat a zas ubírat,ale klapka se ani nehne.Myslíte,źe za mím jsou ty brzdy-posilovač?Zítra jedu zjistit jestli mi to udělaji tu trubku a kolik to bude stát.Písu z mobilu,musel jsem to rozdělit,málo znaků.Mám problém s přihlášenim doma na PC.Mobil v pohodě.

Tenhle problém jseem už tu kdysi řešil.

No tak to je mazec:D:D Přesně tuhle blbinu mi auto dělalo, když ksem měl zoxidovaný kontakty na čidlu teploty motoru. Auto chvilku jelo OK, chvilku cukalo, chvilku nešlo vůbec nastartovat a chvilku si to samo přidávalo až na 4000. Na křižovatce si o mně lidi mysleli, že jsem nějakej kretén, kterej tůruje motor. Krokáč byl občas před startem vylezlej úplně hrozně a někdy vůbec.

Chlápek v servisu, kam jsem auto odvezl na lanu (protože se s tím vážně nedalo jet), udělal diagnostiku, někam tam nastříkal konkor, vytáhl kus kabelu (že prej je tam zbytečnej) a že můžu jet.Auto bylo jako vyměněný,bylo to tím čidlěm.

To čidlo je pod rozdělovačem, od čidla spátečky směrem k bloku motoru. Je tam na něj špatnej přístup a ani není vidět. Má konektor jako je na lambdasondu (s tím pérkem aby nešlo jen tak rozpojit). Těď nevím, jestli je na bloku motoru nebo přímo v hlavě, ale nic jinýho tak nepřístupnýho tam myslím není.

to čidlo je v domečku termostatu. a opravdu tam je mizernej přístup:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíte čidlo co stojí okolo 200 peněz,to mám vyměněný.Je vidět vedle modulu zapalování.Ten blázinec dělala ta gumová hadička.Už jsem ji vymontoval,trubičku rozpertloval a ješte zahnul.Brzdím na 3 kola,PZ ne,v ponděli bude oprava.Auto jezdi NECUKÁ A NECHCÍPÁ!Dělalo to plynové lanko,moc napnuté + ostatni vychytávky co jsme tady řešili na fóru.Všem co se snažili radit velké DÍK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...