Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota oleje - stoupá!


JAMO

Recommended Posts

Zdravím,mám dotaz,jsem majitelem P406 2.0hdi kombi 80kw r.v.04.Když jedu trocu rychleji (100-170km/h)a to i delší dobu do kopce,tak mi teplota oleje začne ukazovat 140st.!Kamarád má to samé auto a jemu zůstane ručička teploty oleje uprostřed budíku.Nevíte někdo kde je závada??Díky za odpověď.Taky by mi pomohlo,kdyby jste mi někdo napsal,kde se dá stáhnout manuál na P 406 2.0hdi r.v.04?A ať nám ty naše autíčka dělají jen a jen samou radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplotu oleje mi auto nezobrazuje. Jen chladící kapalinu jako všem ostatním. Chyba může být: málo chladící kapaliny, špatná chladící kapalina, vadné čidlo teploty, vadný termostat, nefunkční větrák, ucpaný chladič, zakrytá mřížka, bublina v okruhu, závada přetlakovéhu uzávěru...

A vůbec, proč se na svou 406ku ptáš v sekci 307ček?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitej na foru:papa napis adminoj at tvuj dotaz preradi o tridu vys:D nebo do servisu.

Me to ukazje kolem 100C pri normal jezdeni,obcas i trochu vic,ale svizna jizda 100-140km/h vedro jak sv.... a bylo tam 110C. Pri extremni zatezi teplotu do 130C neresim,to olej vydrzi,ale 140C se mi zda uz dost:myslim. Co tam mas za olej a jak dlouho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

Vitej na foru:papa napis adminoj at tvuj dotaz preradi o tridu vys:D nebo do servisu.

Me to ukazje kolem 100C pri normal jezdeni,obcas i trochu vic,ale svizna jizda 100-140km/h vedro jak sv.... a bylo tam 110C. Pri extremni zatezi teplotu do 130C neresim,to olej vydrzi,ale 140C se mi zda uz dost:myslim. Co tam mas za olej a jak dlouho?

Ha ha o třídu víš, a tam měří teploty oleje jo?:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mi to ukazuje z 75% teplotu kolem 100C, čili někde uprostřed....při velkém zatížení v letním období mi teplota leze max. k 120C....

Dej vědět jestli výměna čidla pomohla.....:papa

Známej technik z Peugeot tedy tvrdí, že v létě jde teplota převodovky hodně nad 100C, ale jestli píšeš 140C při 100km/h...to není obvyklé....

Ještě máš dost oleje v převodovce....?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lete pri jizde nalozenym autem (66kW) s kolama na strese s tempomatem na 130km/h po D1 z Prahy do Hodonina se mi teplota oleje pohybovala od 95 do cca 135 °C. V manualu pisou ze do 140 je to OK. Zalezelo na tom, jak clovek auto honil, z kopce dolu to kleslo treba na 100. Logicky ta teplota musi byt vyssi nebo rovna nez je teplote vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JAMO

Díky za návrhy,začnu víměnou oleje a pak budu vidět co dál.Stejně to asi bude to čidlo :myslim??

No jestli nepomůže ani výměna čidla, nechci strašit, ale mohlo by to také způsobovat prasklé těsnění pod hlavou...:o Ale to s hlavou je nejhorší varianta, mezi jich je ještě dost:papa

[upravil dne 11/9/07 Alek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak jsem nechal vyměnit olej, Shell 0W-40 a k mému očekávání se nic nezměnilo.Jen se mi zdá,že ta teplota oleje stoupá pomaleji,ale to je asi tím,že se venku ochladilo.Tak budu muset nechat vyměnit to čidlo na olej- 1500kč v Peugeotu:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...