Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Repase motorku ostřikovačů


MJSytic

Recommended Posts

Jelikož mi už definitivně přestaly fungovat ostřikovače (posledního půl roku to bylo jednou jo a 2x ne), tak jsem se pustil do opravy. Když vynechám to trápení se s krytama blatníků, resp. s urezlýma šroubkama a to, že tam bylo asi metrák bláta, tak pak už šlo všechno vcelku hladce. Nejdříve jsem ověřil, zda jde k motorku proud a není problém v kontaktech. Šťáva tam šla, tak teď byla řada na motorku. Vytrhnul jsem ho z nádržky a ono prd... Jako když je to v jednom kuse ... Mrknul jsem na cenu nového - autobenex cca 580,- Tak v nejhorším ho koupím ...

Následně jsem se pustil do "kuchání" ... Byl jsem překvapen, že to šlo docela hladce, na to, jak to vypadalo beznadějně ... Po rozebrání jsem zjistil příčinu nefunkčnosti. Přes těsnění kolem vrtulky a spodního plastu se tam dostala voda a celý to zkorodovalo až tak, že se celý motorek zaseknul. Následně jsem to v rámci možností očistil, napatlal silikonem, kde to šlo a potom sestavil. Teď je motorek složený a na sucho zase funguje. Bude jen záležet na tom, zda silikon zabrání kapalině, nebo ne ... To doplním během víkendu ... V nejhorším půjdu koupit ten nový :aut Tak držte palce;)

[upravil dne 6.9.07 MJSytic]

post-0-14109596356989_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych řekl pravdu, tak s tím tak trochu počítám, že to vydrží, tak max do prvních mrazů. Včera na srazu jsme se proto domluvili s Pe.trem, že mi sežene novej a prý levnějc :) Tak když mi to měsíc vydrží, tak budu rád ... A když ne tak aspoň snaha byla :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martas406

Měl jsem stejný problém,zkoušel jsem to kolikrát přetěsnit,ale vždy to pak fungovalo jen chvíli,takže jsem musel stejně koupit nový.

Takže, dle tvýho názoru je oprava ztrátou času a lepší hned koupit novej ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: Martas406

Měl jsem stejný problém,zkoušel jsem to kolikrát přetěsnit,ale vždy to pak fungovalo jen chvíli,takže jsem musel stejně koupit nový.

Takže, dle tvýho názoru je oprava ztrátou času a lepší hned koupit novej ???

Jelikož jsem ho měl venku 3 krát,pokaždé jsem ho rozebral a vyčistil,a zase složil,nandal,a vydržel fakt chvíli,tak jsem ho vyhodil a koupil novej,ten uz snad vydrzí a bude ostřikovat,zkus ho vyčistit a uvidíš.Vetšinou odejde tesnící gumička,a je celej zalitý vodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Vykopal jsem tohle téma, abych se pochlubil tím, že motorek pořád funguje a ostřikovače stříkají...:D

Bohužel jsem ale auto v půlce listopadu zbořil a až do teď prakticky nejezdilo, takže to bude možná tím:aut:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...