Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozměr kol


Ivona

Recommended Posts

Původně zaslal: Ivona

Mohl by jste mi někdo poradit jaký rozměr AL kol mám shánět na 206?? Vím, že to je 4x108, ale nevím ET atd....Díky

A co velký techničák, tam to být musí. Jak by to jinak na STK kontrolovali:myslim:myslim:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se nedá tak jednoduše říct. Stejně pokud budeš kupovat neorigo ráfky tak dost možná neseženeš ten zális (ET) který je uveden v TP. Dalším důležitým parametrem je šířka ráfu, která sice s ET přímo nesouvisí, ale je pro ET důležitá. Postupuj následovně: Z TP se podívej na rozměr pneu jaký máš doporučený, případně alternativní. Soustřeď se zejména na Rxx. Pak vlez třeba na www.elektrony.cz a v konfigurátoru si vyber svůj vůz a velikost ráfu Rxx. Vyskočí nabídka desítek elektronů s různými ET. Vyber takové, které se ti nejvíc líbí, které mají ET co nejblíže ET napsanému v TP a hlavně u kterého nejsou napsány "Úpravy". Tam je ET příliš nízké a gumy by mohly drhnout o blatníky.

Můj konkrétní případ: V TP je napsáno

6.0 x 15 ET27; 195/65 R15 91T (ráf šíře 6 palců, poloměr 15palců, zális 27)

alternativní 6.5J x 16 ET31; 205/55 R16 91V (ráf šíře 6,5 palce, poloměr 16palců, zális 31 mm)

No a já koupil ráfy 6,5J x 15 ET 20, s pneu 195x65 R15

Prostě o půl palce širší než mají být a o 7mm vysunuté ven než mají být. Jsou v pohodě, nikde nedrhnou a na technickou se s nimi také nebojím. Tohle nikdo zjišťovat nebude. Hlavně že sedí rozměr pneumatik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pinďa

Skus se podívat sem: http://www.e-pneu.cz/plechove_disky.php?v=peugeot& :myslim

Sice stránka na plecháče a ne na AL. ale techničák, je techničák. Já tam viděl 206 a kola 13. Já ji měl 206 1,9D a měl jsem 14. Takže je fakt asi lepší tech velký techničák, protože tam bývá i alternativní kola + pneu a ty jsou zapsaný, takže použitelný.

Můj názor tedy jaksi :roker:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...