Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dálnice při cestě do Jugošky


Ticcino

Recommended Posts

Čau, táta v sobotu vyráží do bývalé Jugoslávie (nevím přesně kam) a chtěl vědět jak je to s dálnicemi. Něco jsem našel na netu, ale zajímalo by mě, jak je to se značkou Invalida? V ČR dálnici platit nemusí. Jak je to v ostatních zemích? Konkrétně mě zajímá Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Bosna-Hercegovina, Chorvatsko.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nevím, jak je to konkrétně s invalidou, ale známka na rakouské dálnice na 10 dnů vyjde cca na tuším 220,- Kč. Tu bych nepodceňoval, protože pokuty když jedeš bez ní to je síla, obvikle rozmezí 500 - 3.500 €!!! Maďarsko a Srbsko, bohužel nemám tušení a co se týče Chorvatska, tak tam je to většinou formou mýta, vždy cca pár drobných, takže to nestojí za řeč. Mluvím o zkušenosti ze začátku července:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je teda Sajgon. V ČR stačí mít značku vozíčkář a dálnici máš zadarmo. V SR musíš mít značku, potvrzení že jsi vozíčkář, potvrzení že jsi chudý vozíčkář, potvrzení že jsi chudý vozíčkář a že máš nárok na příspěvky na benzín, potvrzení že jsi chudý vozíčkář, že máš nárok na příspěvky a že je skutečně pobíráš. A když tohle všechno doložíš, tak máš dálnici zadarmo. Se divim, že nemusí mít v autě ještě dva fofrklacky.

No každopádně děkuju za odkazy. Řeknu tátovi ať si radši koupí tu známku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...