Jump to content
Sign in to follow this  
Ticcino

Dálnice při cestě do Jugošky

Recommended Posts

Čau, táta v sobotu vyráží do bývalé Jugoslávie (nevím přesně kam) a chtěl vědět jak je to s dálnicemi. Něco jsem našel na netu, ale zajímalo by mě, jak je to se značkou Invalida? V ČR dálnici platit nemusí. Jak je to v ostatních zemích? Konkrétně mě zajímá Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Bosna-Hercegovina, Chorvatsko.

Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím, nevím, jak je to konkrétně s invalidou, ale známka na rakouské dálnice na 10 dnů vyjde cca na tuším 220,- Kč. Tu bych nepodceňoval, protože pokuty když jedeš bez ní to je síla, obvikle rozmezí 500 - 3.500 €!!! Maďarsko a Srbsko, bohužel nemám tušení a co se týče Chorvatska, tak tam je to většinou formou mýta, vždy cca pár drobných, takže to nestojí za řeč. Mluvím o zkušenosti ze začátku července:super:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo díky, jak jsem psal, ty ceny jsem si už zjistil. Prosím alespoň naše slovenské braty, jak je to s invalidy (s řádně označeným autem) u vás na dálnicích? Musí mít dálniční známku nebo ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to je teda Sajgon. V ČR stačí mít značku vozíčkář a dálnici máš zadarmo. V SR musíš mít značku, potvrzení že jsi vozíčkář, potvrzení že jsi chudý vozíčkář, potvrzení že jsi chudý vozíčkář a že máš nárok na příspěvky na benzín, potvrzení že jsi chudý vozíčkář, že máš nárok na příspěvky a že je skutečně pobíráš. A když tohle všechno doložíš, tak máš dálnici zadarmo. Se divim, že nemusí mít v autě ještě dva fofrklacky.

No každopádně děkuju za odkazy. Řeknu tátovi ať si radši koupí tu známku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

radsej som ti dal tie odkazy lebo ked som to zacal citat tak sa mi oci zacali gulat.hotovy blbeckov v tom maju.sa divim, ze tam nie je potrebne mat v aute cloveka zo socialnej poistovne ktory ti to dosvedci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×