Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou kameru pro focení


Guest MMMMM

Recommended Posts

Původně zaslal: Ticcino

[quoteGrabování videa je hodně náročný proces , výkon procesoru vždy na 100% a nejede to v realnym čase, leda do nějakýho malýho rozlišení. I když určitě záleží na vykonu počitače;)

No, abychom si rozumněli:

Pod slovem grabovat si představuji přenos dat z kamery do PC nebo TV karty do PC. Proces NENÍ procesorově náročný a probíhá vždy v reálném čase.

Pod pojmem ripování si představuji přenos dat z hotového DVD do PC. Proces může ale nemusí být procesorově náročný, záleží na tom, jak bude vypadat ten rip. Neprobíhá v reálném čase (může jít rychleji nebo pomaleji)

Pod pojmem kódování videa si představuji tvorbu vlastního výsledného videa. Tento proces je velmi procesorově náročný a neprobíhá v reálném čase.

Právě nyní třeba grabuji obraz z kamery do počítače. Vytížení procesoru 8%. Běží v reálném čase...Ripování a kodování je totéž, jinak jsem myslel puvodně že myslíš toto tím grabováním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to všechno slovíčkaření. Můžu znovu říct, že nesouhlasím, ale svým způsobem máš pravdu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ripping

http://en.wikipedia.org/wiki/Encoding

K dotazu mmmmm, zda při těch všelijakých operacích dochází ke zhoršení kvality. Odpověď je : "ve valné většině ano". Toto téma je velmi obsáhlé. Jako základ doporučuji třeba http://en.wikipedia.org/wiki/Video_compression.

Přehrání z miniDV kazetky do počítače - beze ztrát.

Kódování na DVD - ztráty ano, ale okem to nepoznáš.

Přehrání z miniDV na DVD - ztráty ano, ale okem to nepoznáš.

Přehrání z DVD do počítače (rip) - ztráty ano, podle kvality ripu to nemusí být poznat nebo může.

Sestříhání, prolínačky a další serepetičky - tím kvalitu nezhoršíš.

Kódování na DVD - ztráty ano, okem to nepoznáš.

Rozdíl mezi mým způsobem (Kamera -> PC (úprava) -> DVD) a tvým (Kamera -> DVD -> PC (úprava) -> DVD) je v tom, že já v PC pracuji s obrazem, který předtím nebyl degradován ztrátovou kompresí.

Pokud se však ty budeš držet toho, že na DVD budeš ukládat v maximální kvalitě, provedeš kvalitní rip (nebo se ti podaří editovat přímo data tak jak jsou na DVD - nevím jak, nikdy se mi to nepodařilo, ale moc jsem se nesnažil) tak budeš s výsledkem velmi spokojen a nikdo nepozná ani prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noční vidění... To je kapitola sama pro sebe. Chce to vyzkoušet. Barevné noční vidění bude z větší části reklamní trik nežli skutečné barevné noční vidění (to snad ani nejde). Nevím jakým způsobem to u Panasonicu funguje (zda jde o zvýšení citlivosti čipu nebo IR přisvětlování (pak ale nechápu to "barevné"). Mohu však popsat jak to funguje u mojí Sonky. Primárně se snažím točit bez nočního vidění (to používám jen v krajní nouzi, kdy jsem třeba filmoval spící dceru). Kamera je dost citlivá i bez toho. Na mé svatbě mi unesli manželku na diskotéku, kde bylo dost šero. I tam bylo nutné IR noční vidění zapnout. Obraz je celý do zelena, barvy nikde (ale alespoň bylo na záznamu něco vidět). Na kameře se zapnula IR osvětlovací LED dioda, a jelikož je snímač na IR světlo citlivý, došlo k záznamu toho kam LED dioda dosvítila. V naprosté tmě tmoucí ale stejně nenatočím nic.

Obecně: Lepší nahrávat bez nočního vidění. Užívat jen když už není jiné východisko (je hodně mizerné osvětlení). Použitelné na krátkou vzdálenost, např.v místnostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...