Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

smolný den :-(


purkmistr

Recommended Posts

DNES DEM SE ROZHODL, ŽE NA AUTĚ UDĚLÁM MAZNICE ZADNÍ NÁPRAVY. POSTUP BYL JEDNODUCHÝ, MÍSTA MÉNĚ A JÁ BYL CELKEM POZITIVNĚ NALADĚN. VŠE SEM SI NACHYSTAL, ZVEDNUL AUTO A ZAČAL. NEJDŘÍV DÍRY (SNADNÉ) POTOM SEM DRAPL OSMIČKU ZÁVITNÍK A JDEME NA TO. MÍSTA MÁLO ALE ŠLO TO. NEJDŘÍVE JEDNO A PAK DRUHÉ, ALE CO SE NESTALO, UŽ SEM TO SKORO MĚL A NAJEDNOU RUP PRÁSK A ZAVITNÍK SE ZLOMIL PŘÍMO V DÍŘE TAKŽE NEJDE VYTÁHNOUT!!!!!!!!!!!! ŘÍKÁM SI DODĚLÁM ASPOŇ TO 1. KOLO, VZAL SEM TEDY MAZNICI A KU*VA NEVDE TAM!!!!! JÁ SEM SI VZAL ZÁVITNÍK 8x1,25 A MAZNICI MÁM 8x1!!!!!! NO TO MĚ POSER!!!!!!!!!! :grr:grr:grr A NAVÍC MI DO TOHA ZAČALO PEKELNĚ PRŠET:grr:grr:grr OPRAVDU MÁM DNES DEN D!

PROTO DNES NIC DĚLAT RADĚJI NEBUDU A ZÍTRA SE TO POKUSÍM ZPRAVIT ALE ASI 10-KOU MAZNICÍ CO?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: purkmistr

DNES DEM SE ROZHODL, ŽE NA AUTĚ UDĚLÁM MAZNICE ZADNÍ NÁPRAVY. POSTUP BYL JEDNODUCHÝ, MÍSTA MÉNĚ A JÁ BYL CELKEM POZITIVNĚ NALADĚN. VŠE SEM SI NACHYSTAL, ZVEDNUL AUTO A ZAČAL. NEJDŘÍV DÍRY (SNADNÉ) POTOM SEM DRAPL OSMIČKU ZÁVITNÍK A JDEME NA TO. MÍSTA MÁLO ALE ŠLO TO. NEJDŘÍVE JEDNO A PAK DRUHÉ, ALE CO SE NESTALO, UŽ SEM TO SKORO MĚL A NAJEDNOU RUP PRÁSK A ZAVITNÍK SE ZLOMIL PŘÍMO V DÍŘE TAKŽE NEJDE VYTÁHNOUT!!!!!!!!!!!! ŘÍKÁM SI DODĚLÁM ASPOŇ TO 1. KOLO, VZAL SEM TEDY MAZNICI A KU*VA NEVDE TAM!!!!! JÁ SEM SI VZAL ZÁVITNÍK 8x1,25 A MAZNICI MÁM 8x1!!!!!! NO TO MĚ POSER!!!!!!!!!! :grr:grr:grr A NAVÍC MI DO TOHA ZAČALO PEKELNĚ PRŠET:grr:grr:grr OPRAVDU MÁM DNES DEN D!

PROTO DNES NIC DĚLAT RADĚJI NEBUDU A ZÍTRA SE TO POKUSÍM ZPRAVIT ALE ASI 10-KOU MAZNICÍ CO?

A ty závity jsi jel na 3x nebo tím novým "vynálezem" co je v jednom kusu závitníku sloučenej načínací . řezací i kalibrovací ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: purkmistr

DNES DEM SE ROZHODL, ŽE NA AUTĚ UDĚLÁM MAZNICE ZADNÍ NÁPRAVY. POSTUP BYL JEDNODUCHÝ, MÍSTA MÉNĚ A JÁ BYL CELKEM POZITIVNĚ NALADĚN. VŠE SEM SI NACHYSTAL, ZVEDNUL AUTO A ZAČAL. NEJDŘÍV DÍRY (SNADNÉ) POTOM SEM DRAPL OSMIČKU ZÁVITNÍK A JDEME NA TO. MÍSTA MÁLO ALE ŠLO TO. NEJDŘÍVE JEDNO A PAK DRUHÉ, ALE CO SE NESTALO, UŽ SEM TO SKORO MĚL A NAJEDNOU RUP PRÁSK A ZAVITNÍK SE ZLOMIL PŘÍMO V DÍŘE TAKŽE NEJDE VYTÁHNOUT!!!!!!!!!!!! ŘÍKÁM SI DODĚLÁM ASPOŇ TO 1. KOLO, VZAL SEM TEDY MAZNICI A KU*VA NEVDE TAM!!!!! JÁ SEM SI VZAL ZÁVITNÍK 8x1,25 A MAZNICI MÁM 8x1!!!!!! NO TO MĚ POSER!!!!!!!!!! :grr:grr:grr A NAVÍC MI DO TOHA ZAČALO PEKELNĚ PRŠET:grr:grr:grr OPRAVDU MÁM DNES DEN D!

PROTO DNES NIC DĚLAT RADĚJI NEBUDU A ZÍTRA SE TO POKUSÍM ZPRAVIT ALE ASI 10-KOU MAZNICÍ CO?

A ty závity jsi jel na 3x nebo tím novým "vynálezem" co je v jednom kusu závitníku sloučenej načínací . řezací i kalibrovací ???

:D to není novej vynález, tomu se už v 60 letech řikalo "Úderník" A ten jde jen do průchozí díry takže tady asi ne. A když to tam chtěl našroubovat už tak to asi vzal tim poslednim a je to ve pr...., kdyby to bylo jen prvním tak by se to mohlo vzít 8x1 a asi by to nevadilo

[upravil dne 3/9/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smůla k*revská to je ale navíc to n*sere a dost, já ty "úderníky" - konečně jsem se dozvěděl jak se tomu říká - i když název tomu odpovídá zásadně neberu - i když mi je spousta známejch nabízela (stojej za ho*no).

Ale urvat 8mičku i 10ku z olejem není žádnéj problém i když se vracíš - zdá se to lehký do záběru a najednou křup !!!

No nic ať se podaří ho vytáhnout .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se podařilo:D já mám radost jako prase:P nešlo to nijak vytáhnout nakonec tatík vzal malé kladívečko a šroubováček a zlehounka ťukal až to vypadlo samo, nechápu to:bojim ale je venku a závit je ok:) Nakonec sem to vyřešíl bez maznice:-) našel sen gumové ucpávky. Natlačil sem vazelínu a zazátkoval ucpávkou a pojistil stahovacím páskem. Co myslíte, stačí to? Nebo tam mám raději dát klasický šroub cca 6 mm dlouhý a utáhnout (vazelína už tam je)

[upravil dne 3.9.07 purkmistr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Smůla k*revská to je ale navíc to n*sere a dost, já ty "úderníky" - konečně jsem se dozvěděl jak se tomu říká - i když název tomu odpovídá zásadně neberu - i když mi je spousta známejch nabízela (stojej za ho*no).

Ale urvat 8mičku i 10ku z olejem není žádnéj problém i když se vracíš - zdá se to lehký do záběru a najednou křup !!!

No nic ať se podaří ho vytáhnout .

To není vůbec žádná novinka, oficiální název zní "maticový závitník", a je jak bylo řečeno určen na řezání závitů v průchozích dírách, a to o celkové délce závitu cca shodným s průměrem závitu (v případě oceli). Pro všechny ostatní případy jsou určeny závitníky sadové. Učivo tak prváku na střední škole strojní ;):P

Edit: jo a P.S. ten název "úderník" je pěkná hovadina, nevím jak na tohle kdo přišel, a P.P.S. že mají Stauferovy maznice jemný závit také není žádná novinka :aut

[upravil dne 9/3/07 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: purkmistr

tak se podařilo:D já mám radost jako prase:P nešlo to nijak vytáhnout nakonec tatík vzal malé kladívečko a šroubováček a zlehounka ťukal až to vypadlo samo, nechápu to:bojim ale je venku a závit je ok:) Nakonec sem to vyřešíl bez maznice:-) našel sen gumové ucpávky. Natlačil sem vazelínu a zazátkoval ucpávkou a pojistil stahovacím páskem. Co myslíte, stačí to? Nebo tam mám raději dát klasický šroub cca 6 mm dlouhý a utáhnout (vazelína už tam je)

[upravil dne 3.9.07 purkmistr]

Nevím, ale pokud neseženeš maznice s tímto stoupáním, určitě bych to převrtal na 10, sehnal si závitníky a maznice bych tam určitě dal. Náhodou ti ty gumové zátky za čas vypadnou, dostane se ti tam bordel a ... Jestli se ti do toho už nechce, tak bych udělal alespoň to co píšeš, napakoval bych šroubek a dal ho tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit: jo a P.S. ten název "úderník" je pěkná hovadina, nevím jak na tohle kdo přišel, a P.P.S. že mají Stauferovy maznice jemný závit také není žádná novinka :aut

[upravil dne 9/3/07 oddie]No úderník se tomu řikalo za dědových let, v 60 letech se makalo (úderničilo) na 300% a právě tenhle závitník zvládal závit 3x rychleji, možná se časem na to pojmenování zapomělo, z mý hlavy to není;)

[upravil dne 4/9/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: purkmistr

tak se podařilo:D já mám radost jako prase:P nešlo to nijak vytáhnout nakonec tatík vzal malé kladívečko a šroubováček a zlehounka ťukal až to vypadlo samo, nechápu to:bojim ale je venku a závit je ok:) Nakonec sem to vyřešíl bez maznice:-) našel sen gumové ucpávky. Natlačil sem vazelínu a zazátkoval ucpávkou a pojistil stahovacím páskem. Co myslíte, stačí to? Nebo tam mám raději dát klasický šroub cca 6 mm dlouhý a utáhnout (vazelína už tam je)

[upravil dne 3.9.07 purkmistr]

Myslím že ten šroub by tam byl jistější než ucpávka, ale pokud to jde dal bych tam maznice do většího závitu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...