Jump to content
Sign in to follow this  
kremenak

406 bouchání zadní nápravy

Recommended Posts

Prosím o radu. při přejetí větší nerovnosti na vozovce bouchne něco v zadní nápravě. Zjistil jsem, že na levé straně je volnější čep spodního ramene. Jinde jsem nic špatného nezjistil. Dotaz: Dá se tento spodní čep vyměnit, nebo se musí koupit celý štít kola, mohlo by bouchat ještě něco jiného? Rána se taky ozve, když silně kopnu do zadního kola zepředu. Děkuji za případné odpovědi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cep jako takovy klasicky kulak tam ani moc neni, spis takove pouzdro nebo silentblok, kterym prochazi sroub co drzi to spodni rameno. Jsou dva typy-jeden za 700 a druhy za 450,- v druhovyrobe. Je to podle cisla DAMM. Origo kody jsou 364035 nebo 364041. Ale jestli je ta chyba v tom.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Měl jsem ten samý problém a jak psali kluci v otázce přední nápravy - vem si delší tyč , sundej zadní kolo a všechny \"spoje\" zadní nápravy vyzkoušej přes páku.Tojsou kuláky, silentbloky a pod.Je jich tam dost, mě to dělali u 406tky svislý a příčný tyče stabilizátoru - po výměně bylo tich jak v hrobě.A lepší je koupit kvalitnější repliku nebo originál protože úpo zakoupení levnější repliky jsem ti měnil znova asi po 500km.Pak je nutná geometrie zad. nápravy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji za odpovědi, s tím spodním čepem mě to docela potěšilo. Podle toho, jak jsem se na něho díval, nedoufal jsem, že půjde vyměmit. Jdu ho shánět, protože ta vůle je již dost velká.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hotovo, opraveno. Pro informaci, bouchala to kost na seřizování sbíhavosti. Měla vůli v uložení na nápravě na šroubu pro sežizování sbíhavosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×