Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

kopanie v brzdovom pedale


matos

Recommended Posts

Asi mesiac mam 406 2.0 HDi a po 3 tyzdnoch mi pri jemnuckom dodrzdovani kope:myslim do brzdoveho pedala. Pri normalnom brzdeni je vsecko OK(trosku idem viac na brzdy) nepocujem ziaden "rapot" ani kopanie, dosticky mam v poriadku hrubka asi 1 cm tak neviem:bojim. mal niekto podobny problem ako ja. ABS funguje. Dakujem za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až budeš měnit destičky, tak se připrav i na výměnu brzdových kotoučů - některý je zvlněný a tak to kope do pedálu (pokud je to neznatelné, neřešil bych to a počkal až se sjedou destičky - jinak v případě že to kope jako kráva, tak vyměnit kotouče a samozřejmě i destičky - život máme jen jeden a na brzdách se šetřit nevyplatí.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pegoo

Hazejí brzdove kotouče,přetočit kotouče a srovnat destičky.

[upravil dne 1.9.2007 Pegoo]

Nechci se hádat, ale stáčení kotoučů se dalo praktikovat tak u Š 105/120 - zde bych pouze a jedině řešil výměnou za nové (jak jsem psal až nadejde čas). Pokud kotouč kope, došlo k tomu zřejmě přehřátím a k takovému materiálu - ještě ztočenému - nelze mít 100 % důvěru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud jsou zkroucene tak stačeni je sebevražda pač hazet budou stejne driv nebo pozdeji bo změknou a muze dojit i knejhorsimu, staceji se jen kotouče ktee maji např ryhy od nadmerne sjetych desek (až na plech) nebo od kaminku apod. jinak nove kotouče a zaroven i desky

BTW: MJSytic by mohl o stačeni vypravet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemoze to sposobovat nejeky ventil, lebo to mi v pedale "rapka" pri jemnuckom pribrzdeni(lahucko sa dotknem pedala) keby to bol kotuc tak by to robilo aj vo vecej rychlosti a citil by som chvenie na riadeni:myslim, aspon si to ja myslim:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pegoo

Pokud máš dostatečnou sílu kotoučů lze je přetočit.Kotouče musí splnovat minimální sílu po přetočení.

Musí.... no měly by.... Kolikrát jsem byl fascinován, jaké šlupky chtějí zákazníci ještě přetočit. A s jakými žiletkami jsou ochotni vyrazit do provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj, mám problém, asi před 3 měsíci jsem měnil kotouče a dal jsem zcela nové. Jeden kotouč mě vyšel na 1700 Kč. Měsíc všechno OK a teď to kope jako kráva. Nutno podotknout, že borec co mi měnil kotouče usoudil, že destičky jsou OK a že je není třeba měnit. Po reklamaci mi nyní tvrdí, že je možné, že jsou zvlněné zadní kotouče a ta vibrace se přenáší do volantu a předku. Je to možný, nebo kecá? Máte prosím někdo s tímto zkušenosti. Je taky fakt, že neustále pískájí brzdiče, nevím kde asi v předu, nepoznám to. Přestane to jen při lehounkém sešlápnutí pedálu, kdy nebrzdím jen se rosvítí brzdovky, citovka. Co to může být? Prosím poraďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirka V

Ahoj, mám problém, asi před 3 měsíci jsem měnil kotouče a dal jsem zcela nové. Jeden kotouč mě vyšel na 1700 Kč. Měsíc všechno OK a teď to kope jako kráva. Nutno podotknout, že borec co mi měnil kotouče usoudil, že destičky jsou OK a že je není třeba měnit. Po reklamaci mi nyní tvrdí, že je možné, že jsou zvlněné zadní kotouče a ta vibrace se přenáší do volantu a předku. Je to možný, nebo kecá? Máte prosím někdo s tímto zkušenosti. Je taky fakt, že neustále pískájí brzdiče, nevím kde asi v předu, nepoznám to. Přestane to jen při lehounkém sešlápnutí pedálu, kdy nebrzdím jen se rosvítí brzdovky, citovka. Co to může být? Prosím poraďte.

je to tejden co sem toto resil mas ulamane zuby (ja to nasel na zadku) do 30km/h to pri brzdeni kope (cvaka ABS) a od 30 ti je to ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

měl jsem stočené kotouče a byly k ničemu,projevovaly taky tak že se při brzdění nedal držet volant, šly okamžitě do sběren,byly darovány tak mne to tak netrápilo.Koupil nové i destičky a vše OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: honza406

měl jsem stočené kotouče a byly k ničemu,projevovaly taky tak že se při brzdění nedal držet volant, šly okamžitě do sběren,byly darovány tak mne to tak netrápilo.Koupil nové i destičky a vše OK

Ja som dopadol podobne po stočení kotúčov, išli do zberu :D Pri rýchlosti nad 100km/h sa pri brzdení neskutočne auto rozochvelo a volant hadzalo zo strany na stranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirka V

Ahoj, mám problém, asi před 3 měsíci jsem měnil kotouče a dal jsem zcela nové. Jeden kotouč mě vyšel na 1700 Kč. Měsíc všechno OK a teď to kope jako kráva. Nutno podotknout, že borec co mi měnil kotouče usoudil, že destičky jsou OK a že je není třeba měnit. Po reklamaci mi nyní tvrdí, že je možné, že jsou zvlněné zadní kotouče a ta vibrace se přenáší do volantu a předku. Je to možný, nebo kecá? Máte prosím někdo s tímto zkušenosti. Je taky fakt, že neustále pískájí brzdiče, nevím kde asi v předu, nepoznám to. Přestane to jen při lehounkém sešlápnutí pedálu, kdy nebrzdím jen se rosvítí brzdovky, citovka. Co to může být? Prosím poraďte.

Předně s novými kotouči by měly přijít i nové destičky. Po výměně to chvíli trvá než si sednou (je to vidět na kotouči zda je lesklý celý nebo jen částečně).

K tomu kopání, mělo by se jasně odlišit kopání od zvlněných kotoučů nebo ABS. Od ABS je dosti charakteristické mimo jiné i zvukově.

Pokud je to kopání při malé rychlosti od ABS tak jsem také řešil podobný problém (podotýkám, že mi to nedělalo pravidelně, ale nahodile):

Definitivně jsem to nevyřešil, ale když jsem před půl rokem měnil zadní kotouče tak zoubky od ABS byly dosti zanesené (prach a rez od ruční brzdy). Očistil jsem to štětečkem a musím konstatovat výrazné zlepšení. Do té doby to dělalo zhruba jednou týdně a od té doby se mi to stalo celkem třikrát. Snad Ti to pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...