Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyhřívané dečky


Stiv

Recommended Posts

Původně zaslal: Stiv

Máte někdo zkušenost stimhle kamarádem do zimy? jaká je jejich životnost a efektivnost? Popřípadě dal jste to někdo pod čalounění a jak to hřálo pod ním?

vydrželo mi to měsic , blbe je že se to neda regulovat , zachvilku ti hoři prdelka , za měsic se to asi upalilo ,netušim , zahodil jsem to a odtedoby si beru do auta rum.:D:D:D

to posledni je samo kec.:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se regulace týče to bych jako problém neviděl je spousta aut do kterých se výhřev dával s regulací, takže bych volil ten ovladač na regulaci.

Mě spíš jde o samotný těleso v těch dečkách jestli se to vubec vyplatí abych to stejně za měsís nevyhazoval...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stiv

Co se regulace týče to bych jako problém neviděl je spousta aut do kterých se výhřev dával s regulací, takže bych volil ten ovladač na regulaci.

Mě spíš jde o samotný těleso v těch dečkách jestli se to vubec vyplatí abych to stejně za měsís nevyhazoval...:D

no pokud to bude origo peugeot tak si myslim no problema

pokud to bude jen ta vyh. sedačka třeba z lidlu nebo jinych autošmejddoplnku tak ji moc času nedavam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stiv

Myslíš jako origo dečky nebo výhřev já nechci pokud možno měnit sedačky....

abych řekl pravdu z prvu jsem myslel že máš namysli ty vyhřivane potahy do zapalovače ale ted se do toho zamotavam , jako pokud seženes ty vyhrivaci vlozky do sedacek tak neni problem je narvat do sedadel jen je musis hold rozebrat , ale za ty prachy se vyplati koupit cele sedacky, třeba Paul Jane sehnal komplet sedačky do sedana 406 i zadni ,komplet v světle kůži , předni vyhrivane a elektricky polohovatelne za 2500 nebo 3500 ted si to nevybavim presne ale i tak je to za par kacek,chce to jen hledat nejlepe vraky nebo inzeraty ,kde jinde vlastně že?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu puvodně jsem myslel dečky do zapalovače, stím že z nich demontuju těleso a dám do sedaček a zapojim přes regulaci. Což se mi jeví jako jednodužší řešení, nemam totiž ponětí jak jsou přidělaná vyhřívaná tělesa v jiných sedačkách a jak bych je přidělal do svých. Na internetu jsem zatim nenašel pruřez sedaček z 205 a jíných se zabudovanym výhřevem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

205 měla vahřívané věci na přání, a to ještě jen sedačky. Možná tak 1 z 2000 měla tuhle výbavu na přání.

Já to bude řešit rozešitím těch OBI-deček (á 175,- Kč) a instalací DO sedačky (tj., vysvlíknout sedačku, narvat orientovaně tu dečku).

Při mé váze nepředpokládám, že bych ten papír nějak protrhl, nebo ten drát nějak přelomil. A když to nebude fungovat, tak alespoň za 175,- Kč ten pokus stojí (stejně na tom strávim přinejmenší 30 hodin času, což se mi doopravdy vyplatí. Ale jestli to bude fungovat, tak to bude v zimě super. Ještě mě napadly udělat vyhřívaný zrcátka, ale o tom až jindy.

Akorát bych potřeboval poradit s regulací. Podle mě to nebude taková trivka, protože odpor tý dečky bude(je) konstantní (54 W). Takže bude potřeba regulovat "pouze" napětí nebo proud. No, a nevím, kde jedno nebo druhé snížit (buď předřadné odpory - jenže ty budou topit, nebo proudový měnič (ten je drahej))

Hmm, a přerušovat a zapojovat jednotlivé sekce v té dečce.. tak to doopravdy ne-e

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vix: Já mam na mušce regulaci z octavie I generace hned z několika duvodu.

1) Co já vím a doufám že se nepletu tak ten ovladač má potenciometr na ovládání proudu přímo v sobě,má 5pozic plynule regulovatelných a je dvojitý.

2) Pracuji v automobilce takže sehnat si ho nebude problém (ted nemyslim že ho čornu až pojede v autě na lince:D)

3) Docela se mi líbí a je zeleně podsvícený což se do mího auta hodí jelikož vše šteluju do zelena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže toto budu řešit jinak. Byl jsem za klukem co táhá auta a domluvil se snim že mi sežene vyhrívané sedačky z octávky,přehodit to prej nebude problém on už to dělal. Já si to budu dělat sám. Jediná pakárna je sundat čalounení....

Budu tedy mít kompletní výhřev z octávky:tělesa,ovladač,a relé s teplotní pojistkou.

Co jsem ani nevěděl a co mi řekl je že v tom relé jak je ta tepelná pojistka tak si hlídá teplotu v autě a při určitý teplotě to ani nepujde zapnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...