Jump to content
Sign in to follow this  
vitin

Pravděpodobný zdroj vrzání palubovky

Recommended Posts

Tak jsem tady někde psal že mi divně práská v palubce při rozjezdu a o tom, jak jsem to odstranil. Bohužel celkově palubovka vrzala jak u Peugeota, každý hrbol, každá nerovnost na silnici byla slyšet a já doslova trpěl. Nejvíc jsem se styděl když jsem někoho vezl a on si vychutnával jak je auto tiché, věděl jsem že až přijde hrbol, bude mluvit jinak, nebo spíš trapně mlčet.

Vyhodil jsem rádio, na pravé straně v tunelu je 10ka zajišťovací šroub airbagu, který jsem vytočil a vytáhl pojistku na pružině, současně vypáčil airbag ven a celou plechovou kostru zevnitř i s obrubama, na kterých sedí airbag na palubce jsem natřel olejem. Na pravé straně airbagu jsou dva plechové výčnělky které jsou vsunuté do silonových pouzder, ty jsem potřel vazelínou. Nic jsem nepodkládal a namontoval to zpět. Totálně naštvaný bez valného očekávání že to mělo nějaký smysl jsem houpl do auta a jel to projet po místních tankodromech a musím říct, že jsem si radostí pískal! Ani jedno vrznutí, jen tiché poklepnutí voňavky v kastlíku. Já nevěřil svým uším, chlapi to si nedokážete představit, co to je za nádheru jet po rozbitých silnicích bez zvukových efektů v palubovce, je to symfonie!

Pak jsem to ještě jednou rozebral abych zjistil co bylo příčinou, zdá se že to je hrana kolem airbagu, kde dosedá koženka airbagu na koženku palubky. Po namazání je po vrzání. Tak snad to někomu pomůže taky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×