Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zpátečka


myryn

Recommended Posts

Mám dotaz na majitele 306 XTdt (možná i ostatní).

Wehikl jsem koupil v baziku - nevím tedy, zda to tak má být.

Když zařadím zpátečku - rozsvítí se mi kontrolka "STOP" a červená kontrolka na ukazateli teploty.

Nevím co původní majitel dělal s el.instalací.

Podle mě by to tak být nemělo ??? Nebo jo ???

Ostatní kontrolky na panelu fungují jak by měly - kromě "airbeku" (nevím přesně jak se to píše), vozidlo je starý 10 let - a podle informací "odborníků" při tomto věku je nutné"airbek" vyměnit - ovšem ta cena !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to není standardní. Myslím si, že tam na 99% je problém se zapojením elektroinstalace. Sice navlastním 306,ale normalní mi to nepřijde. Když se ti rozsvítí kontrolka STOP, tzn. že to značí zataženou ručku???

Co se týče airbagů, je pravda, že by se měli měnit, ale u těchto aut se to každopádně nevyplatí. Nech si je třeba jen zkontrolovat ( přeměřit ) a podle toho se případně zařiď....:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Ne, "STOP" se mi rozsvítí společně s červenou kontrolkou na ukazateli teploty chladící kapaliny když zařadím zpátečku. Když nám zataženou "ruční brzdu" rozsvítí se samostatná kontrolka.

Tak to bych viděl na chybičku v elektronice. Svítí ti světlo zpátečky??? A svítí ti ty kontrolky i ve stoje, když nemáš nastartováno, zařazená zpátečka a klíček máš v poloze II ??? Co když dáš zpátečku a vyšlápneš spojku???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supersonic

No rozhodně by to dělat nemělo, protože tohle siganlizuje tzv. kritickou situaci přehřátí motoru a měl by jsi hned zastavit! Za jízdy to dělá a nebo je to jen tou zpátečkou??? A s kontrolkou airbagu se děje co:myslim:myslim??? Zkus to nějak upřesnit:super

Kontrolky airbagu - nefungují (zřejmě jako airbegy). Už od začátku - když jsem wehikl koupil.

Za jízdy mi to nedělá - pouze když tam dám zpátečku.

Vlastně i za chodu motoru - když couvám do garáže nebo na parkánu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píší ostatní, viděl bych to zapojení, projdi si čidlo zpátečky, atd., ale 100% to bude v elektronice. No to že nesvítí neznamená, že nefungují, může to být jenom kontrolka a taky to dost často bývají opět kontakty, hlavně pod sedačkama a taky ještě u bezp. pásů. Halt el. instalace v pažoutech to je věc:aut:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu airbagu. Že nesvítí na palubce kontrolka ještě neznamená, že airbag není funkční. Příčin může být několik - spálená nebo "cíleně" vyndaná žárovka kontrolky airbagu (aby neblikala, když je závada v airbag systému, např. že tam nějaký airbag už není...?). Pokud je auto vybaveno airbagem, musí kontrolka při zapnutí klíčů svítit a pak po nastartování zhasne. Pokud je nějaká závada v airbag systému, tak kontrolka bliká pořád i za jízdy. Bliká i tehdy, pokud máš rozpojený nebo nefunkční konektor pyropásů pod sedačkami - už jsem to tady psal. Vím, že pokud bylo auto "nabořený" a je bez nějakého airbagu nebo patrony pyropásů v sedačce, tak se běžně dělá, že se tam airbag už nedá a vkládá se tam elektrický odpor daných parametrů, aby se tím simulovala "přítomnost" airbagu...:grr Těžko říct, co je tvůj případ, může to být ale jen ta žárovka. Je fakt, že v servis knížce se píše, že po 10 letech by měl být airbag vyměněn. Nemyslím si ale, že nebude funkční po této době. Horší je, že to nepoznáš a potom se to ukáže až v té nejhorší situaci. Takže všem přeju, ať potřebujeme airbag co nejméně! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skús odpojiť konektor spiatočky na prevodovke a zaraď spiatočku čo sa stane, či sa niečo rozsvieti na prístrojovke, ak nie tak bude niekde skrat a dotkne sa ti tam niečoho, pokukaj v tuneli pri ručnej či sa tam niečo niečoho nedotýka, môže byť ešte aj na prístrojovke nejaká zrada terba to rozobrať a pokukať

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...