Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sportovní pružiny


čakom

Recommended Posts

njn, ja tam mam podla technicaku 205 a priemer 15 takze tam by problem nemal byt. Len mi skor islo o tie jazdne vlastnosti. A rozmyslam, este mozno tam kupit nove disky 16 alebo 17, lebo tieto 15 to je na tak velke auto strasne male koliecko :) Ked to budete mat niekto vymenene komplet, skuste toho kocura ponahanat po zatackach a dajte vediet ci sa oplati dat do toho tie peniace :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

Když dáš jen předek tak ten zadek je moc měkej na to a je to takový o ničem. Při prujezdu zatáčkou předek drží ale zadek nic moc.

Co se týče toho když naložíš 5 lidí tak zaleží na tom jaký máš kola jak jsou moc vylezli. Já měl před snížením 225/55/16 zadek při plným autě štrejchal. Po snížení předku mi štrejchal při propružení i předel a když jsem tam dal i zadní pružiny tak ty kola už dozadu nedostanu. Do jara musím sehnat 205/50/16 to by mělo stačit.

Hele jakto ze sji na zadek ty kola nedostal??? Kde to vadilo? Myslis, ze bych mohl k tobe do zadu zkusit nahodit jeden muj letnak, jeste nez koupim zadni pruziny??? Nerad bych zjistil. Ze mi to pak nepasuje, ale kdyz tam Benny narval ty jeho 18", tak to musi jit.. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: čakom

Když dáš jen předek tak ten zadek je moc měkej na to a je to takový o ničem. Při prujezdu zatáčkou předek drží ale zadek nic moc.

Co se týče toho když naložíš 5 lidí tak zaleží na tom jaký máš kola jak jsou moc vylezli. Já měl před snížením 225/55/16 zadek při plným autě štrejchal. Po snížení předku mi štrejchal při propružení i předel a když jsem tam dal i zadní pružiny tak ty kola už dozadu nedostanu. Do jara musím sehnat 205/50/16 to by mělo stačit.

Hele jakto ze sji na zadek ty kola nedostal??? Kde to vadilo? Myslis, ze bych mohl k tobe do zadu zkusit nahodit jeden muj letnak, jeste nez koupim zadni pruziny??? Nerad bych zjistil. Ze mi to pak nepasuje, ale kdyz tam Benny narval ty jeho 18", tak to musi jit.. :myslim

No ty zadní mi vlezli asi tak 1 až 2 cm do blatníku. bohužel jsem neudělal foto. a kola už jsou zezutý tak to nemužu vyfotit. Jistě mužem to zkusit tam hodit tvoje kolo.

[upravil dne 17.2.2008 čakom]

post-0-14109599071242_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

f3Rd@: Ale pokud si dobře pamatuju tak tam máš 215/45/17 ty by měly být o cca 5mm v poloměru větší než ty moje 185/70/14. Tak by se tam měly vlíst.

No co jsem pocital, tak snad jo, ale jistota je jistota.

BTW Mas tam dorazy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: čakom

f3Rd@: Ale pokud si dobře pamatuju tak tam máš 215/45/17 ty by měly být o cca 5mm v poloměru větší než ty moje 185/70/14. Tak by se tam měly vlíst.

No co jsem pocital, tak snad jo, ale jistota je jistota.

BTW Mas tam dorazy?

Kde? Jaký? Ja tam nic nepřidělával. Jen jsem vyměnil pružiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

V zadu...

Myslim neco takoveho

http://tuning.autodoplnky.cz/weitec/distancni-kit-zadni/?smid=3010

To nejsou dorazi ale podložky pod pružiny. Ty jsem si taky koupil 2cm aby zadak klesl místo 4cm jen o 2cm ale zdalo se mi to malo ty 2 cm tak jsem je oddělal a ležijou doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

Původně zaslal: f3Rd@

V zadu...

Myslim neco takoveho

http://tuning.autodoplnky.cz/weitec/distancni-kit-zadni/?smid=3010

To nejsou dorazi ale podložky pod pružiny. Ty jsem si taky koupil 2cm aby zadak klesl místo 4cm jen o 2cm ale zdalo se mi to malo ty 2 cm tak jsem je oddělal a ležijou doma.

:D:D

ale treba by se ti vesly ty kola, ne?

[upravil dne 17/2/08 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: čakom

Původně zaslal: f3Rd@

V zadu...

Myslim neco takoveho

http://tuning.autodoplnky.cz/weitec/distancni-kit-zadni/?smid=3010

To nejsou dorazi ale podložky pod pružiny. Ty jsem si taky koupil 2cm aby zadak klesl místo 4cm jen o 2cm ale zdalo se mi to malo ty 2 cm tak jsem je oddělal a ležijou doma.

:D:D

ale treba by se ti vesly ty kola, ne?

[upravil dne 17/2/08 f3Rd@]

No myslím že jo. Ale zvolil jsem špatný kola... jsou to jen 16´´ a gumy jsou 225/55/16 moc široký v létě to žere skoro o litr víc a je to moc velkej profil vypadá to blbě.

Teď si koupím 205/50 to bude vypadat líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Tak cestou do prace jsem chtel riznout jednu 90° zatacku (odbocku) a pri takovyhle zatacce je to zase docela nedotacive, ale trocha brzdy to spravila, dokonce jsem se elegantne vyhnul tomu chodniku.. :D

Krasa tej 70l nadrze je v tom, ze ked ju dam plnu, tak ma zadok predbieha v kazdej zatacke a ked svieti hladove oko tak ide zasa vsade prvy nos s tym zavazim v pohobe HDi. Zistil som uz aj kolko litrov treba v nadrzi aby auto bolo idealne vyvazene. A ty si v podstate posunul, tazisko nie len nizsie co je v podstate ucel znizovanie mimo esteticky dojem, ale posunul si ho aj dopredu. Preto, uz keby som isiel do tych pruzin, tak len komplet a len v tom pripade, ze to tu niekto bude mat vymenene cele a povie mi, ze co ja viem nejaku konkretnu zatacku teraz chdi o 15km rychlejsie, a ze konfort jazdy moc neutrpel a odpruzenie nie je moc tvrde ani na D1, a nemusim sa pri standard gumach bat, ze ked nalozim auto tak budu v kufri tri rezervy......Skratka taky celkovy dojem z vymeny celeho podvozku vsetky plus aj minus co ste odsledovali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: El-Chio

Původně zaslal: f3Rd@

Tak cestou do prace jsem chtel riznout jednu 90° zatacku (odbocku) a pri takovyhle zatacce je to zase docela nedotacive, ale trocha brzdy to spravila, dokonce jsem se elegantne vyhnul tomu chodniku.. :D

Krasa tej 70l nadrze je v tom, ze ked ju dam plnu, tak ma zadok predbieha v kazdej zatacke a ked svieti hladove oko tak ide zasa vsade prvy nos s tym zavazim v pohobe HDi. Zistil som uz aj kolko litrov treba v nadrzi aby auto bolo idealne vyvazene. A ty si v podstate posunul, tazisko nie len nizsie co je v podstate ucel znizovanie mimo esteticky dojem, ale posunul si ho aj dopredu. Preto, uz keby som isiel do tych pruzin, tak len komplet a len v tom pripade, ze to tu niekto bude mat vymenene cele a povie mi, ze co ja viem nejaku konkretnu zatacku teraz chdi o 15km rychlejsie, a ze konfort jazdy moc neutrpel a odpruzenie nie je moc tvrde ani na D1, a nemusim sa pri standard gumach bat, ze ked nalozim auto tak budu v kufri tri rezervy......Skratka taky celkovy dojem z vymeny celeho podvozku vsetky plus aj minus co ste odsledovali

Zatáčky se dají projíždět rychleji. Ale neřeknu ti o kolik. Není na to teď dobrý počasí. To budu zkoušet až v létě. A taky je rozdíl když v létě mám šířku gumy 225 a v zimě 185.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Pročítal jsem tuhle diskuzi a zajímalo by mě jestli má někdo opačný záměr a to snížit jen zadní nápravu? Já se totiž chystám koupit sportovní pružiny na mojí 207čku a tam bych chtěl snížit prozatím jen zadek , protože předek už takhle mám i s gumou 16-17cm od země a níž se mi nechce;) ... takže by mě zajímalo jestli je nějaký problém v tom snížit jen zadní část a co to s autem udělá...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lukas24

Pročítal jsem tuhle diskuzi a zajímalo by mě jestli má někdo opačný záměr a to snížit jen zadní nápravu? Já se totiž chystám koupit sportovní pružiny na mojí 207čku a tam bych chtěl snížit prozatím jen zadek , protože předek už takhle mám i s gumou 16-17cm od země a níž se mi nechce;) ... takže by mě zajímalo jestli je nějaký problém v tom snížit jen zadní část a co to s autem udělá...:)

aby si z toho neměl motorovej člun;)

A taky asi bude problém sehnat samotné zadní pružiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

Původně zaslal: Lukas24

Pročítal jsem tuhle diskuzi a zajímalo by mě jestli má někdo opačný záměr a to snížit jen zadní nápravu? Já se totiž chystám koupit sportovní pružiny na mojí 207čku a tam bych chtěl snížit prozatím jen zadek , protože předek už takhle mám i s gumou 16-17cm od země a níž se mi nechce;) ... takže by mě zajímalo jestli je nějaký problém v tom snížit jen zadní část a co to s autem udělá...:)

aby si z toho neměl motorovej člun;)

A taky asi bude problém sehnat samotné zadní pružiny.

Mám zadek cca 28cm od země a předek 17 ... pružiny snižujou o 3cm a to se rovná ...předek zůstane 17 a zadek bude 25 ... to by mělo jít ne? A motorovej člun to nebude:D... jinak pružiny bych koupil v celku pokud to nepůjde jinak a popř. bych je dal i dopředu a nebo přední prodal;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lukas24

Původně zaslal: čakom

Původně zaslal: Lukas24

Pročítal jsem tuhle diskuzi a zajímalo by mě jestli má někdo opačný záměr a to snížit jen zadní nápravu? Já se totiž chystám koupit sportovní pružiny na mojí 207čku a tam bych chtěl snížit prozatím jen zadek , protože předek už takhle mám i s gumou 16-17cm od země a níž se mi nechce;) ... takže by mě zajímalo jestli je nějaký problém v tom snížit jen zadní část a co to s autem udělá...:)

aby si z toho neměl motorovej člun;)

A taky asi bude problém sehnat samotné zadní pružiny.

Mám zadek cca 28cm od země a předek 17 ... pružiny snižujou o 3cm a to se rovná ...předek zůstane 17 a zadek bude 25 ... to by mělo jít ne? A motorovej člun to nebude:D... jinak pružiny bych koupil v celku pokud to nepůjde jinak a popř. bych je dal i dopředu a nebo přední prodal;)

A v jakých místech si to měřil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spodek zadního a předního nárazníku u kola ... ale ty čísla jsou plus mínus cm , protože jsem neměřil na nejrovnějším terénu(ještě poměřim líp) ....každopádně poměr délek předku a zadku by to mělo vystihovat ... jinak pružiny mám vyhlídnutý přímo na tenhle typ auta(což je asi normální:D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...