Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Záruka na korozi.


Cat

Recommended Posts

Jsem třetím majitelem 307 HDI Break. Auto je koupené u nás a mám servisní knížku. Na pátých dveřích jak je brzdové světlo nahoře mám 2 rezavé body. Asi tam je nabodovaný nějaký držák toho brzdového světla. Ta rez jde z pod laku. mám nárok jako třetí majitel to reklamovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi to zdá divné, ale bohužel na obouch stranách brzdového světla jsou 2 viditelné body spodní koroze. Asi tak v průměru 8 mm. Jeden bod už je bez laku. Co jim mám na to říct? Nikdy jsem auto nereklamoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co bys jim říkal? Přijedeš tam, ukážeš platnou servisku, která má všechny náležitosti (razítka, garančky) a povíš jim že Ti to rezne a že to chceš nechat opravit. Při nejhorším tě pošlou do háje a v tom případě si najdeš nějakého dobrého lakýrníka a ten ti to opraví (za peníze). Hlavně ať to opraví tak, aby to už nerezlo. Když se netrefí do barvy, tak přes to prdneš nějakou pěknou tuning samolepku a bude vymalováno...

No a nebo si to opravíš sám. Vybrousit až na kov, natřít barvou která se váže na rez (myslím, že nějaká zinková potvora), zatmelit, nalakovat a přelakovat bezbarvým. Avšak podle mých zkušeností se svépomocí do barvy netrefíš nikdy, takže samolepky to jistěj :) Nejdůležitější je, aby to zase nerezlo. Já takhle dělal blatník na Tempře, vynechal jsem ten zinek a do 14 dnů to bylo rezavý zas. Nakonec jsem auto prodal a nový majitel ho do 14 dní stejně rozstřelil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus si precitat toto ak ti to pomoze http://www.peugeot.sk/sluzby/zmluvna_zaruka.asp

Záruka proti prehrdzaveniu

Okrem zmluvnej záruky, platí pre vozidlá PEUGEOT záruka výrobcu na perforáciu karosérie vplyvom prehrdzavenia karosérie zvnútra smerom von počnúc dňom prebratia nového vozidla, ktorý je uvedený v Záručnom liste, odovzdanom zákazníkovi pri preberaní nového vozidla, na obdobie:

12 rokov pre osobné vozidlá

6 rokov pre úžitkové vozidlá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, postup v takomto prípade je (aspoň teda u nás na Slovensku ale myslím, že v Čechách to bude rovnaké), že garančný technik zo servisu nafotí túto koróziu, poprípade zistí, či auto nebolo búrané a pošle fotografie spolu so žiadosťou o posúdenie garancie hlavnému garančnému technikovi pre Českú republiku, ktorý túto koróziu buď schváli alebo neschváli ako garanciu. Sám garančný technik zo servisu to nemôže schváliť...

Ak sa však garančný technik hneď začne vyhovárať ža to neuznajú sú to len jeho výhovorky ! On to nemôže posúdiť, na to je človek na importe...Ten dáva vyjadrenie na takéto veci. Veľa štastia prajem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To hnusoba: Mozem sa ta opitat ty pracujes v servise PEUGEOT? vsimam si tvoje odpovede a reakcie a su dost vecne takze si ich rad precitam. Mam aj ja jednu otazku na teba mam 307ku kupoval som ju v jednom nemenovanom servise v SR zevraj bez "chyby" bla bla bla a na druhy den sme zistili ze zadne dvere boli striekane ale neboli davane dole auto bola predvadzacka z FR takze sme zdedukovali ze to bol skrabanec cestou(mozno). No chcem sa opitat ako som pred chvylkou poslal odkaz na stranku ohladom korozii je tam pisane ze zaruka plati pokial je vsetko robene v autorizovanom servise a je to v knizke no tie dvere nemam zapisane ze by boli niekde robene! co teraz v mojom pripade zaruka na koroziu uz mi padla? alebo padla iba na tie dvere? vies mi poradit? Dakujem :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: robozv

To hnusoba: Mozem sa ta opitat ty pracujes v servise PEUGEOT? vsimam si tvoje odpovede a reakcie a su dost vecne takze si ich rad precitam. Mam aj ja jednu otazku na teba mam 307ku kupoval som ju v jednom nemenovanom servise v SR zevraj bez "chyby" bla bla bla a na druhy den sme zistili ze zadne dvere boli striekane ale neboli davane dole auto bola predvadzacka z FR takze sme zdedukovali ze to bol skrabanec cestou(mozno). No chcem sa opitat ako som pred chvylkou poslal odkaz na stranku ohladom korozii je tam pisane ze zaruka plati pokial je vsetko robene v autorizovanom servise a je to v knizke no tie dvere nemam zapisane ze by boli niekde robene! co teraz v mojom pripade zaruka na koroziu uz mi padla? alebo padla iba na tie dvere? vies mi poradit? Dakujem :super

Áno, Boh ma takto potrestal že pracujem v autorizovanom servise Peugeot :D

Do servisnej knižky sa zapisujú iba prehliadky. Ak si mal nejakú garančnú závadu tak Ti o tom dajú v servise doklad, kde je napísané, čo sa Ti robilo a zároveň sa táto garančná udalosť zaznamená aj na server Peugeot. Čiže v servisnej knižke aj keď predávaš auto kupujúci sa nedozvie (pokiaľ mu to nepovieš) čo všetko už bolo menené/opravované v rámci záruky.

Tento Tvoj prípad je zložitý keďže je auto dovezené z FR, my sme takisto doviezli zopár takýchto áut a každú jednu závadu, ktora sa vyskytla sme museli dať na odsúhlasenie do Bratislavy na importéra ktorý nám buď schválil alebo neschválil závadu ako garančnú. Čiže ak sa Ti v budúcnosti nejakou náhodou vyskytne prehrdzavenie s najväčšiou pravdepodobnosťou sa to nafotí a pošle na posúdenie do Bratislavy a bude sa nejakou tou zbežnou obhliadkou zisťovať, či už auto nebolo búrané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mares

V této části vozidla nepozoruji žádný rez, ale rozpraskaný plastový kryt brzdového světla okolo otvoru ostřikovače.Taky to naštve.

Taky jsem o víkendu při mytí zjistil že mám tenhle kryt docela dost popraskanej. Auto je ještě v záruce myslíte že je to věc na reklamaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...