Jump to content
Sign in to follow this  
Piwec

praskání u spolujezdce

Recommended Posts

Ahoj všichni, mám problém.

V mém P106 se při rozjezdu, nebo přejezdu nerovností od spolujezdcova místa, resp. jakoby z kastlíku před ním ozývá nepříjemný praskavý zvuk.Jako kdybyste zlomili plastovou propisku. Je nepravidelný, zvenku při jízdě není nic slyšet. Přijde mi, zda by to nemohlo jít od tlumiče, i když po zvednutí auta a zkoušení tlumičů, se nic neozývalo...Co by to mohlo být??? Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost??? Díky za rady :papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak je problém stále aktuální. Nechal jsem na vaše rady vyměnit horní uložení tlumičů, čepy jsou OK, panty dveří dotažené, stabilizační tyčka ok. Při prohlídce jsem zjistil, že je tam prasklý držák stabilizátoru, tak jsem ho vyměnil. Nikde v kolech není vůle, vše je tak, jak by snad mělo být. Ale praskání stále pokračuje.

Jediné, co se mi zdálo je, že když při jízdě otevřu dveře, tak se praskání neozývá.

Mohlo by to způsobovat kroucení karoserie??? Ten zvuk vzniká totiž hlavně při rozjezdech a přejzdech přčných nerovností.

Už mě absolutně nenapadá, co by to mohlo způsobovat. Zkuste ještě prosím něco navrhnout. Děkuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezmi si s sebou někoho do auta a zkuste problém lokalizovat blíže.. Je to spíš u přístrojovky nebo spíš vzadu? A dole nebo nahoře? Chce to aby ti to někdo za jízdy poslouchal a snad objevíte ono místo.. pak se dá řešit dál..;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam taky isty problem na 306 1.9 td a myslim si ze je to sponovacia kladka na rozvodovom remeni ale menit to budem az buduci vikend a pak uvidim. tiez si s tym neviem rady. najviac mi to robi pri dupnuti na plyn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem se dnes ráno byl projet se svým známým. Odposlouchali jsme, že by ten zvuk měl jít z oblasti pantů dveří. Zkusím tam vyměnit vložku pantu, zda-li to pomůže a dám vědět.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Georginho_cz406

Tag co?

Vyřešeno!!!!! Jupííí... Vyměnil jsem oba šrouby v pantech dveří, a praskání je pryč. Jsem šťastnej jako blecha. Díky všem za rady....:potlesk:potlesk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×