Jump to content
ondris

ako mazat klimakompresor?ako plnit olejom?

Recommended Posts

chlapci mam tu napisane ze tam patri 135ml oleja, a pytam sa akeho? a ako ho tam dostanem??? a 650-700g toho chladiaceho media... takze ako?chladnickar to bude vediet spravit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olej se plni primo s chladicim plynem, dela se to vzdy nebo temer vzdy kdyz se doplnuje nebo znova naplnuje klimatizace. Ten olej koluje primo s chladicim mediem pres cely okruh klimy a maze tim tak i kompresor. Sam to doma nenaplnis olejem nijak, toto ti udelaji tam kde jsou vybaveni na plneni klimatizaci, otazka zni proc to chces doplnit ? utekl ti plyn ? pokud ne tak tam nemas proc to doplnovat. Ale je samozrejme dobre si jednou za cas zajet klimu nechat zkontrolovat/doplnit, soucasne pritom dam pridaji i ten olej pokud je potreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no chapeme, tak predpokladam, ze doma si to asi plnit chladivem nebudes, takze to neres, tohle udelaji kdyz ti budou to chladivo doplnovat, dela se to pres to doplnovaci zarizeni, tak aby se tam nedostal vzduch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asi nie, kolego. Ja som to pochopil tak, že Ti najprv skontrolujú objem plynu, v prípade potreby Ti ho doplnia (dotlakujú systém) a potom tam vstreknú potrebný objem oleja. Je tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klimatizace se plní k tomu určenou plničkou, před vlastním plněním se provede odsátí staré náplně a vakuování. Následně se plní dle předpisu, jak olejová náplň, tak plyn, množství obojího se nastaví na té plničce (buď ručně, nebo výběrem vozu z databáze, pokud ji plnička má). Vzhledem k obecné dostupnosti a cenám plnění je v dnešní době ultrapí*ovina se pokoušet o nějaké patlání doma, především z důvodu nedostatečného odsátí a vyvakuování, nicméně znám i střelce, co tam prostě olej nalijí ze skleničky, a plyn přepustí rovnou z bomby postavené na běžnou váhu, aby věděli zhruba množství... ovšem každý svého štěstí strůjcem, a když se člověk podívá na ceny jednotlivých komponent té klimatizace vs. cenu plnění - chytrému napověz... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chlapci, tak vcera som sa rozpraval s chladnickarom, a hovoril ze do plniva ziadny olej nejde, ze by to zanieslo rozprasovaciu trysku a ine blbosti,...

na kompresory je od chladica skrutka na 17tku kluc, a tadial sa to doplna, cize dnes ideme nato, a aj to chladivo zas dam naplnit, bo som mal prehodene hadice, a v nutri to nechladilo, ale kurilo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo, jasně, do chladiva žádný olej nejde, výrobci těch plniček jsou blbci... a chladničkáři pak poděkuj za zadřený kompresor. Což mě ovšem těší, neb ti milerád prodám jiný kompresor ze 405, ovšem bez záruky, protože až tuto vtipnou akci zopakuješ, tak jej zadřeš taky. Hlavně v prvním příspěvku píšeš "chlapci mam tu napisane ze tam patri 135ml oleja", viď?

Share this post


Link to post
Share on other sites

2ondris: no co myslis, ze udela jakykoliv motor bez mazani? zadre se....

proc si nezajedes do firmy, kde maji plnicku, a snazis se to resit pokoutne v garazi? usetris par stovek a radeji znicis vyrazne drazsi dily, a to se vyplati... uz takhle je klima pekne pruserova vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×