Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Kapota-jak otevřít-zabezpečit?Hever v čoudu..


jarajarda

Recommended Posts

Stala se mi divná věc..z naší bílý 205 někdo ukradl hever.. Nechápu proč si nevzal třeba rádio, ale hever.. Musel to bejt někdo kdo ví že je u 205 v motorovým prostoru, ale jak se dostal pod kapotu když byla zavřená a do auta se nedobejval..? Má s tím už někdo nějakou zkušenost? Dá se to alespoň trochu zabezpečit? Bojim se aby ten "někdo" jednoho dne nepřišel i s tim heverem třeba pro rádio nebo něco podobnýho, ale hlavně aby si nechtěl nechat celý auto.. A já už myslel že se 205 dávno nekradou..že nastala doba kdy jich je ještě relativní dostatek a bát se o ně budem moct tak maximálně za 20 let, kdy už z nich budou veteráni...:D

Dneska jsem totiž hever potřeboval, naštěstí v garáži, tak jsem si toho všimnul.. Ale tuhle jsem přišel k autu a kapota nebyla domáčklá, tak jsem ji zaklap, aniž by mě napadlo že se někomu líbil můj hever...

[upravil dne 25/8/07 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou dneska lidi...

Jak te Ti kapota otvírá? Panty jsou u čelního skla nebo u předních světel? Pokud to druhé, tak otevřít to zvládne určitě jen trochu šikovnější zloděj. Se podívej, jestli nemáš poškozenou masku. K zubu, který drží kapotu určitě povede lanko. Stačí se dostat k tomu zubu nebo k lanku. Se podívej, jestli je k tomu přístup.

Spíš bych ale sehnal novej hever a dal ho na původní místo. Nepředpokládám, že by se objevil druhý zloděj, který by si opět přišel pro hever. A jestli se bojíš ukradení něčeho jiného, tak leda alarm nebo garáž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panty jsou u skla, je to 205.

No právě, proč by někdo přišel krást hever.. :o NO ale každopádně ho teď nemám a musim se kouknout po jinym, protože píchnout znamená problém...:D O alarmu sem už uvažoval do svý šedý 205, protože málokdo u těhle aut alarm čeká, tak budu asi muset něco vymyslet..zrovna ve spojení s centrálem.. Neví někdo o nějaký firmě v Liberci nebo okolí, která to dělá? A jak je to tak finančně náročný? Vejdu se do 3000,-? Nikdy jsme totiž u aut alarm neměli, ale pro 205 si myslím asi nepřijde profesionální zloděj, kterej se dostane za 30sekund do Passata..tak by ho mohl alarm odradit..:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No z vlastních zkušeností můžu říct, že kapota u 205 i u 405 jde otevřít velice dobře a ryche. Stačí vědět, kde vede lanko, nahnout se vepředu před autem a ruku strčit směrem nahoru mezi motor a chladič, nahmatat lanko, zatáhnout za něj a haupna je otevřená. Pak se zase jednoduše zavře a majitel ani nepozná, že se mu někdo hrabal v motoru.

Považoval bych to za štěstí, že ukradl jenom hever, když už si tam mohl odšroubovat co chtěl.

Ale jinak bych dotyčné osobě za tyhle svinstva ruce usekal.:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já možná jeden záložní hever mám po bejvalí 205ce,se zejtra kouknu a dám vědět.Ted mám jinou a je teda pravda že když je třeba zima a jsou nišší teploty tak ten materiál pracuje.Přijdu k autu, nastrtuju a když nechám ten vyklepanej volnoběh tak se mě kapota taky sama otevře.

Ale to stim lankem pod chladičem jsem už taky jednou musel praktikovat.

Je zase fakt že já ted vozim hever v kufru protože mě panenka přijde lepší než něco co rve prahy.

A když jsme u toho alarmu.Tak na stránkách myslim "levnyalarmy.cz" se daji sehnat i levněkší alarmy než 3000,-.Já tam koupil centrál na 5ti dveř za 1600,-.

Ale na tu kapotu by to spíš chtěla předělat třeba to lanko na jiný místo a nebo ještě nákej odskok.A nebo ty bezpečnostní pojistky co jsou na rally.Kámošovy takhle třikrát vykradli věci v motoru na Laguně, až tam dal tyhle pojistky a vysací zámek.Vypadá to blbě ale dával tam ten zámek hlavně na noc nebo když dlouho nejezdil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

no já ho ani k motoru nedám protože tam mám alternátor snad z fáčka a tak na tom místě mám přidělanou krabičku na dobíjení:D

vychytavka :D, no ja mel s dobijenim pekne velke problemy, pred rokem jsem to ale dal konecne vsecko do kupy, a od te doby slape paradne. Tez sem si rikal kdovico tam mam za altik, protoze ten remen k alternatoru vedl tak zešikma a padal :-/, ale je to ten co tam ma byt, na pricinu proc je to zesikma sem neprisel, ale nechal sem si vysoustruzit podlozku a s tou je to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Hever z P205 je technicky daleko lepší kus, než třeba hever soudruhů z AZNP Mladá Boleslav. Soused má favorita a půjčuje si můj, ten jevo véčkovej jaksi nedrží a co chvíle toho svýho Fandu zvedal ze země. Prostě tím že se kradou hevery z 205 dávají heveroví zloději jasně najevo, že je to dobrý zboží !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

Hever z P205 je technicky daleko lepší kus, než třeba hever soudruhů z AZNP Mladá Boleslav. Soused má favorita a půjčuje si můj, ten jevo véčkovej jaksi nedrží a co chvíle toho svýho Fandu zvedal ze země. Prostě tím že se kradou hevery z 205 dávají heveroví zloději jasně najevo, že je to dobrý zboží !!!!

:D No jiste ze :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobra

Hever z P205 je technicky daleko lepší kus, než třeba hever soudruhů z AZNP Mladá Boleslav. Soused má favorita a půjčuje si můj, ten jevo véčkovej jaksi nedrží a co chvíle toho svýho Fandu zvedal ze země. Prostě tím že se kradou hevery z 205 dávají heveroví zloději jasně najevo, že je to dobrý zboží !!!!

Tys na to kápnul! :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...