Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stáří výfuku vs. spotřeba


Zeier

Recommended Posts

Mam dotaz, koupil sem p206. je mozne aby byl tlumic vyfuku po 115.000 km a stari 7 let totalne rezavy jak liska? ted me totiz praskl svar, tkery drzi trubku vyfuku a tlumic vyfuku u sebe a pri posviceni dovnitr tlumice sem zjistil, ze je vevnitr totalni liščí nora. Pokud nekdo poradi, muzu si zhruba rict o kolik je tachometr stoceny :nevim

Mno a kdyz uz ten tlumic nefunguje jak ma a plyny jim pouze vychazeji primou cestou ven, jak se muze oproti funkcnimu tlumici zvednout spotreba? Diky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to poznat na spotřebě i vykonu auta , jinak 7 let na jeden vyfuk ,co řict , většinou vyfuk vydrži 3-5 let takže asi tak .Jako jsou vyjimky (Dundee ma vyfuk 13 let na 405 a drži:D) .

podle vyfuku stočene km nepoznaš , zkus napsat mejla s VIN kodem auta do Peugeotu-servis at ti poslou vypis oprav -tzv historii . U kazde opravy je i uveden počet km v době opravy ,podle toho poznas jestli je to stočene. podminkou je aby to auto bylo aspon jednou dvakrat v autorizovanem servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouho vydrží výfuk nezáleží kolik má auto najeto. Záleží na kvalitě a hlavně, jestli se jezdí krátké a nebo dlouhé trasy. Děravý výfuk má vliv na spotřebu, výkon motoru a je hluční = pokuta!!! Takže co nejdříve vyměnit za nový:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zeier

jsem okolí zlína. typek se me uz nabidl, ze me ho vymeni za zánovní za litr. mno kdybych mel od tebe za 800, vymenu zvaldnu sam, takze np. muzem resit. hlavne at sedi typ.

tak ten bosal je už pryč ale mam tu jeden origo peugeot uplně novej pv. c. 2500,- necham ho za slibenych 800,- (at rok nežeru:D) + poplatky spojene s poslanim . hodime to s dobirkou (pokusim se to zabalit do pruhledneho at vis ze prebiras co opravdu chceš ,ok? pošli mi do mejlu adresu kam to poslat.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Zeier

jsem okolí zlína. typek se me uz nabidl, ze me ho vymeni za zánovní za litr. mno kdybych mel od tebe za 800, vymenu zvaldnu sam, takze np. muzem resit. hlavne at sedi typ.

tak ten bosal je už pryč ale mam tu jeden origo peugeot uplně novej pv. c. 2500,- necham ho za slibenych 800,- (at rok nežeru:D) + poplatky spojene s poslanim . hodime to s dobirkou (pokusim se to zabalit do pruhledneho at vis ze prebiras co opravdu chceš ,ok? pošli mi do mejlu adresu kam to poslat.:papa

To jsi velkorysý. A na moji 406 by si originál neměl za 800,-Kč:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud není děravý a plní funkci tak není co řešit.Já měl přepážky zrezlé tak byl jiný zvuk i spotřeba:papaOno jezdit s děravým výfukem mám raději pokud jede auto potichu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba u dieselu to vliv na spotřebu ani moc nemá ...

... když mě přerezl(!) střední díl (v polovině auta) a roura končila těsně před nádrží - jelo to stejně a žralo to stejně.

... akorát je hlučný, dokonce tak, že tuneři závidějí. Já s tím jezdil 3 dny, pak už to nešlo, bylo to o uši.

... a zajímalo by mě, jak chtějí páni polucisti měřit hlučnost třeba "sportovních" výfuků v polních podmínkách ? Poslechem ?? Jestli oni slyší 101 dB, tak já rovných 98 dB ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobnou zkušenost jak Vix.

- Asi před 3 měsícama mě upadl výfuk 1,5m!! za motorem (žádnej tlumič), spotřeba stejná, stejně to jelo, jenom je člověku blbý tomu šlapat jak normálně protože to je šílenej řev.

- Předminulej víkend sem jel na Slovensko bez posledního tlumiče a dokonce sem udělal 605 rekord ve spotřebě 7,05l/100km neboli 31,7l na 450km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Zeier

jsem okolí zlína. typek se me uz nabidl, ze me ho vymeni za zánovní za litr. mno kdybych mel od tebe za 800, vymenu zvaldnu sam, takze np. muzem resit. hlavne at sedi typ.

tak ten bosal je už pryč ale mam tu jeden origo peugeot uplně novej pv. c. 2500,- necham ho za slibenych 800,- (at rok nežeru:D) + poplatky spojene s poslanim . hodime to s dobirkou (pokusim se to zabalit do pruhledneho at vis ze prebiras co opravdu chceš ,ok? pošli mi do mejlu adresu kam to poslat.:papa

To jsi velkorysý. A na moji 406 by si originál neměl za 800,-Kč:D:D:D

mužu ti nabidnout Bosal za 1800,- levnějc nemohu , to už bych nežral 2 roky a to při svych 130kilo fakt nedam:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Já mám podobnou zkušenost jak Vix.

- Asi před 3 měsícama mě upadl výfuk 1,5m!! za motorem (žádnej tlumič), spotřeba stejná, stejně to jelo, jenom je člověku blbý tomu šlapat jak normálně protože to je šílenej řev.

- Předminulej víkend sem jel na Slovensko bez posledního tlumiče a dokonce sem udělal 605 rekord ve spotřebě 7,05l/100km neboli 31,7l na 450km.

Pe.Tr, tak ja uz ho nechci :D:D:D

ne... mas tam mejla, tak ho ocheckuj ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zeier

Původně zaslal: Fusion

Já mám podobnou zkušenost jak Vix.

- Asi před 3 měsícama mě upadl výfuk 1,5m!! za motorem (žádnej tlumič), spotřeba stejná, stejně to jelo, jenom je člověku blbý tomu šlapat jak normálně protože to je šílenej řev.

- Předminulej víkend sem jel na Slovensko bez posledního tlumiče a dokonce sem udělal 605 rekord ve spotřebě 7,05l/100km neboli 31,7l na 450km.

Pe.Tr, tak ja uz ho nechci :D:D:D

ne... mas tam mejla, tak ho ocheckuj ;)

tak už jsem hodil reakci:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, to je novej tuning. Vyhodíš zadní tlumič a jezdíš o dva litry míň a +20HP :D

Ne, spotřebou sem byl překvapenej, ale co na to mělo největší vliv je asi to, že sem jel dálnici 100-110, zbytek 70-80 a po cestě Brno - Senec - Brno není jedinej kopeček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...