Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kulové čepy


Pája Rybišár

Recommended Posts

Dobré poledne,chci se zeptat,jestli nemáte náhodou někdo nějakej fígl jak demontovat spodní kulové čepy z těhlice?Je mi jasné že tam jsou našroubované a že byly zajištěné,ale vše jsem odjistil,tloukl do toho jak hluchy do vrat,měl jsem to ve svěráku,kloudný sika kleště jsem měl a stále nic..už si fakticky nevím rady:bojim:(Nechce se mi to davat za many do servisu.Děkuji všem...;):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není úplnou výjímkou, že se musí těhlice vyndat, upnout do svěráku, čep uříznout flexou, a navařit na něj COčkem obrovskou matici (odhadem okolo 50mm) - a i potom to leckdy jde utrhnout jen dvoumetrovou trubkou, vzduchová pistole (podotýkám kvalitní) to ani tak nepovolila. Vyzkoušeno i na vlastní kůži při výměně čepů před prodejem mého bývalého kombíka - vědět to dřív, rovnou bych si do servisu vzal jinou celou těhlici, kterých jsem měl několik, ušetřil bych si tehdy práci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pája Rybišár

Dobré poledne,chci se zeptat,jestli nemáte náhodou někdo nějakej fígl jak demontovat spodní kulové čepy z těhlice?Je mi jasné že tam jsou našroubované a že byly zajištěné,ale vše jsem odjistil,tloukl do toho jak hluchy do vrat,měl jsem to ve svěráku,kloudný sika kleště jsem měl a stále nic..už si fakticky nevím rady:bojim:(Nechce se mi to davat za many do servisu.Děkuji všem...;):papa

Nečetl jsi můj příspěvek?

Pročti to.

Pak taky toto, kde to popisuji, jak to šlo na 505 povolit:

Ten klíč ti můžu předat, nebo poslat... Mě je k ničemu.

(Teda sem si dal s tím hledáním příspěvků, tak si je prosím přečti, protože už to znova celé psát nechci.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pája Rybišár

Moc děkuju,:superuž jsem stím chtěl hodit o zem...kolik chceš za ten nástavec?:mad:

a nepoškodí se kolové ložisko dyž nahřeji těhlici??:bojim

Pájo, opakuji:

Přečti si mé příspěvky, jak jsem to nakonec povolil, zjistíš, že to šlo bez nahřátí tupým sekáčem a velkou palicí...

Hlavně jsme to předtím pěkně pomlátili a jak se to utrhne, tak to jde, je tam jemný závit...

Nenahřívali jsme to, a vůbec - když jedeš, tak se ti taky ložisko zahřívá...

Jestli to vydrží ložisko nevím.

Za ten klíč nechci nic, protože jak sis určitě přečetl v příspěvku, dal mi jej Dundee a já jej předávám dál...

Je ted' u mě, v Praze. Možno poštou nebo osobně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak pokud nemáš možnost použít na nahřátí autogen zkus si někde půjčit PB letlampu co se používá na svařování topení. Vypadá to jako velký sprej s hořákem a je to super že je to malý a můžeš to v pohodě použít třeba venku když něco děláš na autě a ten autogen prostě není k dispozici. Já jsem to teď s úspěchem použil na povolení utrženýho šroubu na autě. Kdyby jsi si to chtěl koupit tak to prodávají za cca 1200,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Není úplnou výjímkou, že se musí těhlice vyndat, upnout do svěráku, čep uříznout flexou, a navařit na něj COčkem obrovskou matici (odhadem okolo 50mm) - a i potom to leckdy jde utrhnout jen dvoumetrovou trubkou, vzduchová pistole (podotýkám kvalitní) to ani tak nepovolila. Vyzkoušeno i na vlastní kůži při výměně čepů před prodejem mého bývalého kombíka - vědět to dřív, rovnou bych si do servisu vzal jinou celou těhlici, kterých jsem měl několik, ušetřil bych si tehdy práci...

Desnej problem 405, 406 vzdy to rezu flexou zaroven s tehlici, vetsinou to pak samo povoli, pokud ne platkem pilky skoro rozriznu

(ohled na zavit)potom bac kladivem a jak to praskne, je vyhrano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pája Rybišár

Ale dneska jsem byl celej den na zavodech,tak jdu se stim mořit zitra a pujcim si na to 2kg kladivo a když ani to ne,tak zkusim privařit matici...uvidime,kazdopadne diky za pomoc,tvuj prispěvek jsem čital 2xdikna ten klič by jsme se jestě domluvily...uvidime..dikez:super:papa

Není problém ti ho poslat poštou.

Hlavně si vem tupej sekáč a o ten chodník...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...