Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

profilové číslo pneu 145 R13


zoby

Recommended Posts

profilove cislo tam neni, kazdopadne to nebude pneu na osobni vozy ale na nejake jine hajtry ........

145 je sirka pneu, R13 je velikost rafku, 74 je hmotnostni index, S je rychlostni index, podle nej usuzuji, ze to neni pneu pro tebe, to je nejaka lemplovina, kup si klasicky 165 - 185 na 13 profil 60-70

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Pokud se neuvadi profil, tak je 100%. Viz napr. pneu na starsiho Tranzita, pripadne na jina stara auta.

Původně zaslal: Marcel505

Jasně, když to není uvedeno, jsou to tzv. plnoprofilové...

to je nesmysl, viz treba 165R13 na skodarne.

Je to natuty 80ka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: P607Olda

Pokud se neuvadi profil, tak je 100%. Viz napr. pneu na starsiho Tranzita, pripadne na jina stara auta.

Původně zaslal: Marcel505

Jasně, když to není uvedeno, jsou to tzv. plnoprofilové...

to je nesmysl, viz treba 165R13 na skodarne.

Je to natuty 80ka

No jasně, 80ka, ale tomu se říká plnoprofilová, ne?

Přece guma 165/100 R13 neexistuje, to je jasný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Pokud nebyl profil u rozměru uveden (145 R13), tak je profil 82;)

Pravda je přesně tady. U pneumatik, kde není uvedeno profilové číslo se mluví o plném profilu, který dělá přesně 82% (prosím zdůraznit ty procenta) šířky pneu. 100% je s prominutím blbina, to by guma byla vysoká jako široká a to není. V běžném životě se uvádí hodnota 80% (někteří výrobci na pneu udávají např. 145/80R13 ale je to stejný rozměr jako 145 R13, ale přesně je to opravdu 82%. Pvni snížení je na hodnotě např. 145/75R13.

BTW: pokud shání tento rozměr, asi ví, proč to dělá, tak mu hned nevnucujte ten svůj, jen proto, že ho znáte vy.

A navic

"kup si klasicky 165 - 185 na 13 profil 60-70"

to neni zrovna klasika ve 13kach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Dundee

Pokud nebyl profil u rozměru uveden (145 R13), tak je profil 82;)

Pravda je přesně tady. U pneumatik, kde není uvedeno profilové číslo se mluví o plném profilu, který dělá přesně 82% (prosím zdůraznit ty procenta) šířky pneu.

Díky za podporu, někde jsem to četl a vím, že to tam celkem zdůrazňovali, tak si to pamatuju;) Navíc jsem tyhle gumy měl správně kupovat na Trabanta, ale nakonec tam šly 145/70 R13 :D

Jinak třeba taky bývá označení 145 SR13 (nebo 165 SR13). Co ale přesně znamená to "S", nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Dundee

Pokud nebyl profil u rozměru uveden (145 R13), tak je profil 82;)

Pravda je přesně tady. U pneumatik, kde není uvedeno profilové číslo se mluví o plném profilu, který dělá přesně 82% (prosím zdůraznit ty procenta) šířky pneu. 100% je s prominutím blbina, to by guma byla vysoká jako široká a to není. V běžném životě se uvádí hodnota 80% (někteří výrobci na pneu udávají např. 145/80R13 ale je to stejný rozměr jako 145 R13, ale přesně je to opravdu 82%. Pvni snížení je na hodnotě např. 145/75R13.

BTW: pokud shání tento rozměr, asi ví, proč to dělá, tak mu hned nevnucujte ten svůj, jen proto, že ho znáte vy.

A navic

"kup si klasicky 165 - 185 na 13 profil 60-70"

to neni zrovna klasika ve 13kach.

Chytracku, chces mi rict ze na favorita se nedavalo 165/70 R13? A navic v technicaku velkym jsem mel napsano ze muzu pouzit 175, a 185 se daji pouzit na 60 ale pouze R14

Favorita jsem mel moc dlouho na to bych nevedel jaky gumy na nej pasujou, dokonce s na nej vejdou 17 s profilem 35

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

"kup si klasicky 165 - 185 na 13 profil 60-70"

to neni zrovna klasika ve 13kach.

Chytracku, chces mi rict ze na favorita se nedavalo 165/70 R13? A navic v technicaku velkym jsem mel napsano ze muzu pouzit 175, a 185 se daji pouzit na 60 ale pouze R14

Favorita jsem mel moc dlouho na to bych nevedel jaky gumy na nej pasujou, dokonce s na nej vejdou 17 s profilem 35

Ne chytráčku..:myslim, chci ti říct, že když napíšeš to cos napsal:

kup si klasicky 165 - 185 na 13 profil 60-70"

tak akorát ten první rozměr 165/70R13 je "klasika" pro Favority, ale ten zbytek z tvé "tabulky" nějaká klasika určitě není. Kolik aut má ve standardu obuto např. 185/60R13??? A už vůbec nevím, proč argumentuješ 175 a 185, když najednou z tebe vypadne, že to vlastně byly 14ky, když o těch není řeč. Domluv se sám se sebou, na co budeš reagovat. A hlavně jsem psal, že nevím, proč mu ten rozměr vnucuješ, když nevíš, proč shání ten svůj konkrétní - protože tenhle znáš??

Edit: je mi ****, jak dlouho si měl Favorita a co se do něj vejde, pro mně za mně třeba kolo od traktoru, ale ani na jedno se NIKDO neptal

[upravil dne 22.8.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, neni to jen klasika pro favority, ale pro vice aut, a pokud vidim, ze ma pezota 205 GTD a tudiz predpokladam, ze na toto vozidlo chce rvat 145, tak bud je to extremni setrilek nebo tomu proste nerozumi. V prvni veci jsem se mu snazil poradit a v druhe veci jsem se mu snazil neco doporucit, takze si priste neber laskave cizi slova do ust, neplatis mi autorskej poplatek, abys me mohl citovat ;-)

To je jako kdybys vynadal nejakymu typkovi za to, ze mi doporucil vymenit zadni lampy, nebo s necim poradil zpusobem takovym, ze on by to delal jinak.

PS, da se sehnat spousta pneu v rozmeru 165-185 na 60-70 r13 a 195 se delaji vetsinou uz jen na 14tky, otec ma 185/60/14, kamos ma na 106 185/60/13

btw, kdyz se podivam na tvoje 2,1td, tak ti to kolo od traktoru klidne sezenu :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

jaké má být profilové číslo u u pneu 145 R13 74S?

na www.epneu.cz jsem to nenašel

a tobe se omlouvam, pokud te moje snaha poradit nejak vykolejila nebo pobourila, ze ti vnucuju neco, co nechces, jen jsem to myslel tak, ze kdyby sis to chtel dat na auto, tak je vhodnejsi rozmer 165/70/13, coz nekdo zrejme nepochopil a hraje si na tveho mluvciho a advokata. Ahoj

tady mas komplet vyber :-)

post-0-14109596257357_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jen tak na vysvětlenou:

mám 205 TD, tam mám 195/50 R 15

a pak mám 205 1,4 XS a tam jsou v techničáku psané 145 R13, na autě jsou 145/80 R13, tak se jen ujišťuji, že je to správně, protože přední gumy už jsou sjeté a potřebuji jiné.

pokud by někdo o nějakých jetých věděl. mám zájem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...