Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna převodového oleje ?????


Petr X

Recommended Posts

Zdravim vsechny, mam dotaz. Hledal jsem, ale nic jsem poradne nenasel, spis jsem byl tak trosku linej, a tak se zeptam ... potrebuju vymenit olej v prevodovce:

1) kde se vypousti starej?

2) kam se leje novej?

3) jaky se tam dava a kolik? prip. kolik stoji litr

4) da se nejak zkontrolovat hladina, pokud ano, tak kde :)

5) po kolika Km nebo jak casto se meni

6) je vymena slozitejsi a pracnejsi nez vymena motoroveho oleje? :)

Pokud byste meli i fotecky, bylo by to SUPER :super

DIKY MOC VSEM ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byly tu i fotky s postupem ;) vypustak je sroub na boku prevodovky s vetsi hlavou nez ostatni srouby - ten poznas, zaroven se jim kontroluje hladina - spodni hrana zavitu je limit, novej olej muzes lit treba pres vysroubovane cidlo zpatecky ( jediny konektor na horni strane prevodovky hned pod ovladaci pakou spojky ) kolik se vleze presne oleje ted z hlavy nevim, ale urcite to tu najdes, specifikaci urcite najdes taky, myslim ze to je GL4 75W80

jo a meni se tak odhadem podle provozu a podle lehkosti razeni, pokud se ti zda razeni tuzsi, zvlast za studena, urcite se po vymene zlepsi, kilometrove odhadem 180 - 200 000km

[upravil dne 20/8/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc vam dekuji. Jinak pokud jde o razeni, tak nee ze by bylo tuzzi, ale jde trosku hur zaradit, i kdyz jestli to nebude spis prevodovkou samotnou, to auto uz ma taky neco za sebou. Ale mohlo by to pomoct. Ten olej mi menil znamej po koupi auta, od te doby jsem mohl najet asi 70tis. km. V sobotu jedu do Chorvatska, tak jsem myslel, ze bych ho vymenil. Na hladinu jsem za celou dobu nekoukal, doufam, ze moc neubyl. Zitra na to mrknu. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ja nevim. Spis teda aspon mrknu, kolik ho tam je. To razeni nejde vubec ztuha, spis samotna rychlost tam za studena (i za tepla nekdy) jde dat obcas trosku tiz, spis u trojky je to znat, jinak ani moc ne. Ale to uz muze byt asi opotrebenim samotny prevodovky, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...