Jump to content
Sign in to follow this  
Sirael

Jak nenasrat Valacha - Doooost dobrý

Recommended Posts

Tohle mi přišlo a musel sem to sem dát, to nemá chybu

Pražáci, bacha na Valachy !!!

Popíšu Vám příhodu,která se mi ještě dnes jeví jak z povedené komedie.Jel jsem /Feli 1.3Mpi/do Vsetína.Přede mnou jela tatáž Feli,jen jiné barvy a se vsetínskou značkou.Řidič přede mnou jel zhruba stejným tempem,jaké jsem měl naplánováno i já,takže nebyl žádný důvod jej předjíždět.Byl hyc,měl jsem pootevřená na 5cm všechna okna/chová se to jak kabriolet:-)))/a navíc jsem silný kuřák,takže otevřené aspoň jedno okno mít musím.Zezadu se ozvalo zařvání gum,zablokovaných na asfaltu a pohledem do zrcátka jsem zjistil, že se mi do kufru chce vlepit už zepředu důkladně otuněná oktávka s pražskou značkou.Tmavá skla,ohulené xenony a řev točeného motoru,jen jen vystřelit.Lehkým dotekem na brzdový pedál jsem mu dal najevo,že hodlám zpomalit,a? mě může předjet,když má tak napilno.Sundal jsem nohu z plynu,lehce přibrzdil a vysloužil si zato vzteklé troubení oktávie.Vzápětí-bez blinkru či jiného varování-následovala blesková akcelerace a schytal jsem takovou myšku,že jsem tentokrát musel na brzdu fakt dupnout.Zanadával jsem si-prase jedno pražácký-a jelo se dál.Vzápětí něco podobného řidič oktávie provedl i řidiči Felicie,co jela přede mnou.Vzteklé troubení,myška a jelo se dál.Před námi všemi jel extralongvehikl a toho si netroufl předjet ani pražík,byl to i na něj dost

nepřehledný úsek a vehikl navíc valil aspoň devadesát.Sešli jsme se tedy pospolu na křižovatce ve Vsetíně a co čert nechtěl-i na dolním malém rondlíku a poté na parkoviš?átku u kulturního domu-mimochodem přes silnicisídlí PČR.Co se dělo pak,mi musela zčásti doplnit manželka,protože já byl smíchy úplně grogy.Pražák z oktávky,mladík cca dvacetiletý,oháklý v Bossu vystartoval z mašiny,kvokl centrál a vběhl přímo do náruče asi pětačtyřicetiletého řidiče Felicie přede mnou,takto Valacha jak Radhoš?.Slyšel jsem jen:Ááá,pocem ty sviňo,já ?a naučím,jak sa jezdí! a uvalil mu dvě takové,že se mladík i s Bossem váleli v prachu parkoviště.Mladík vřískal \"pomóóc,přepadení\",Valach si ho nevšímal,cosi ještě zavrčel a měl se k odchodu.Nato mladík vyskočil jak čertík z krabičky ze země,přihnal se k Valachově Feldě a začal do ní zběsile kopat.Valach se otočil,pražák poodskočil bokem,aby zas nějakou nechytil.Ten ďábelský výraz ve Valachových očích si budu pamatovat nadosmrti.Pomalu přišel ke své okopané Feldě,odemkl kufr,vytáhl motorovou pilu Husqvarna tak velkou,že jsem tak velkou lištu snad ani neviděl,nastartoval,ani nečekal až se zahřeje/možná jel z práce/ a zručně,bez škrábnutí okolí uřízl pražákovi masivní zadní tuningové křídlo.Zhasl pilu,uložil do kufru a prohlásil:\"Třeba ti to včíl tak rychlo nepojede,hňupe\" a odešel.Pražák se složil na obrubník a -viděli jsme to oba,já i žena,mám svědka- brečel jak malé děcko,když se mu rozbije nejmilejší hračka.Dodnes-aniž by to okolí chápalo-se s ženou řehtáme jak blázni,když někde zaslechnem motorovou pilu...Jaké z toho plyne poučení či závěr? Nevím,ale to, co ten Valach udělal/ač to bylo bezpečně mimo zákon/,mi bylo velmi sympatické a možná by si Pražáci měli na Valašsku dávat většího majzla,Valašsko je surový,drsný kraj,kde to lidé nikdy neměli ani s prací,ani se živobytím moc jednoduché a i jejich reakce jsou takové přímočařejší.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

teda vopravdu super! Znám jednoho Valacha z Brumova, moc prima chlap, představuju si, že by to mohl být on, přesně by to na něj sedělo... I ta jeho okopaná bílá Felda... Tak takhle na frajery a myškaře, TO JE VONO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUPRRRR.. jestli je to pravda, tak to musela byt podivana jak na divokym zapade :-))))))))))))))) Na Vsetine to znam a dovedu si predstavit jak to vypadalo, kdyz pred hnizdem polisu nekdo rezal kridlo na ochcavce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak v patek se mi zatim asi nezadarilo.... teda jo, ale to uz je vic jak mesic... smer Brno..... Vcera jsem jel kolem 17-18:00 do P. a pohodkaaaa, jelo se uplne super... nevim ,zatim mam nejake stesti nebo co....:cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...