Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční DO na centrál


Freeman

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Tak to mam asi smulu. Cervena led na klicku krasne blika, auto nereaguje. Kdosi mi jeste radil, ze je mozne, ze odesla jen IR dioda v aute, protoze tam do tech mist casto zatika od spatne utesnene anteny. No, zatim nemam odvahu to rozebirat. Otazkou take je, zda v dnesni dobe nejde IR paprsky odposlechnout zlodejem a poslat je do auta znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, už sem si ten dálkáč s kámošem rozebral a kamarád pravil, že infradioda má dva konektory a že.... na jednom konektoru je odpor (btw: když se zkratuje, tak to sice bude víc žrát baterie, ale má to vyšší dosah, cca 1-2 m navíc) a na druhým konektoru je dioda... a ta dioda je docela náchylná na proražení.... sice Ledka svítí, ale dioda může bejt kaput.... Takže by bylo dobrý ji proměřit, středně dobrý měřáky sou na to vybavený...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jak je to u 405,ale u mé 205 to funguje super a asi tak na 30-40m...dokonce když parkuji před domem,tak se mi stalo že jsem "dal" klíče na stůl a přitom jsem otevřel auto :-) Jinak tam není něco co by vyloženě muselo být tak drahé..a dá se to zjistit,začal bych u té vysílací/přijímací diody...bývá tam ochrana...přes ní pak nejde nic na tu diodu-tam je většinou problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsem vcera opet zkousel opravit to dalkove ovladani. Pomoci libovolne CCD kamery (napriklad videokamera) je totiz snadno videt i infracervene paprsky, takze spravne DO jasne blikne.

To moje neblikalo. Vypadalo to nastesti jen na studenak. Propajel jsem privody, vycistil kontakty k baterkam, ... a zacalo blikat - a ja se zacal tesit.

Nicmene, po navratu z prace k autu se stale nic nedelo. Bud je jeste nejak ke vsi smule odvareny i prijimac, nebo delam neco spatne. V nemecke prirucce k 306ce je i cosi o PROGRAMOVANI dalkoveho ovladani - dela se to pri zasunutem druhem klicku do zapalovani. Moc jsem to nepochopil - neporadite neco vic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Měl jsem stejný problém. přestal mi fungovat DO a sinchronizace nepomohla. Zajel jsem k autoelektrikáři a ten zjistil, že byl špatný jeden ten odpor v přijímači v autě (u stropu). Vyměnil překontroloval jestli tam nejsou nějaké studeňáky a opět to vše funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Harry

No nevím jak je to u 405,ale u mé 205 to funguje super a asi tak na 30-40m...dokonce když parkuji před domem,tak se mi stalo že jsem "dal" klíče na stůl a přitom jsem otevřel auto :-) Jinak tam není něco co by vyloženě muselo být tak drahé..a dá se to zjistit,začal bych u té vysílací/přijímací diody...bývá tam ochrana...přes ní pak nejde nic na tu diodu-tam je většinou problém

jo,jenže ty nemáš IR,ale rádiový systém-ten má větší dosah.IR je jako ovladač k televizi-krátká vzdálenost a přímá viditelnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: klumir

Původně zaslal: Harry

No nevím jak je to u 405,ale u mé 205 to funguje super a asi tak na 30-40m...dokonce když parkuji před domem,tak se mi stalo že jsem "dal" klíče na stůl a přitom jsem otevřel auto :-) Jinak tam není něco co by vyloženě muselo být tak drahé..a dá se to zjistit,začal bych u té vysílací/přijímací diody...bývá tam ochrana...přes ní pak nejde nic na tu diodu-tam je většinou problém

jo,jenže ty nemáš IR,ale rádiový systém-ten má větší dosah.IR je jako ovladač k televizi-krátká vzdálenost a přímá viditelnost.

Prosím nereaguj na pět let staré příspěvky. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska sem šel z obchodu a jentak zmáčknu klíč a rozvítila se dioda, dojdu k autu, zkusím kliku a zamčeno, zmáčknu znova a nic. Tak sem klíč dal až k oknu u řidiče a ono se to odemklo. Ale dojel sem domů a zas nic, ani dioda se už nerozvítí :-(. Aspon sem zjitil, že dosah to nemá žádný, klíč sem musel mít až na okně. Navíc žádná světelná signalizace, takže nejde poznat jestli se něco odemklo. A pak sem teda ještě čuměl, že něco zavrčelo u kufru, ale neodemkl se. Pak sem ho odemkl ručně a zamkl auto a kufr se zamkl taky. Má to fungovat jenom na zamčení kufru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JoseA

Dneska sem šel z obchodu a jentak zmáčknu klíč a rozvítila se dioda, dojdu k autu, zkusím kliku a zamčeno, zmáčknu znova a nic. Tak sem klíč dal až k oknu u řidiče a ono se to odemklo. Ale dojel sem domů a zas nic, ani dioda se už nerozvítí :-(. Aspon sem zjitil, že dosah to nemá žádný, klíč sem musel mít až na okně. Navíc žádná světelná signalizace, takže nejde poznat jestli se něco odemklo. A pak sem teda ještě čuměl, že něco zavrčelo u kufru, ale neodemkl se. Pak sem ho odemkl ručně a zamkl auto a kufr se zamkl taky. Má to fungovat jenom na zamčení kufru?

vyměň baterku v ovladači, proveď synchronizaci a máš po starostech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lidi já mam dotaz.. kdyz mi nejaka sv.. vyrvala z klicku DO toho svaba a nevim jaky tam patri.. a je programovany nebo obyc a pak se naprogramuje pres centralni jednotku? nebo zkousel uz tedy nekdo to spojit s jinym radiovym univerzalem? a pripadne kam se zapojuje?na jaky konektory? predem diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...