Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zelená karta a CZ nálepka


Dave405

Recommended Posts

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Já mám Gelovou CZ byl jsem s tím dostkrát v Polsku a nikdy nebyl problem, vypadá to takhle, SPZ mám jen bílou, s těmi maličkými CZ po ploše

[upravil dne 16/8/07 Radek Hurvajz]

co to vidim ,jak to že nemaš na tažnym klobouček peugeot?nooo?:D

Protože něco takovýho v E-shopu ještě není

ale v autorizaku to maji , za 90,-

a ja jimam:aut:D

post-0-14109596205784_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Já teda vždycky na auto ještě lepil oválek - ať byl jakýchkoli rozměrů, nikdy jsem problém neměl.

Jo, sobě sis lepil oválek. Hlavně že víš, že to má být oválek. Odie jsi z toho gelu vytvaroval lichoběžník, kdyžs jí loni na Kostelci lepil CZ-ko na auto :D

[upravil dne 17/8/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal již někdo výše, ještě zopakuji a doplním (volně převedeno z vyhlášky a příloh, kterou jsem četl asi před měsícem):

Pokud máš na registrační značce RZ (dříve SPZ) originál modrý pruh s hvězdičkami EU a nápisem CZ, tak při cestování po zemích EU nepotřebuješ mít na autě nalepený ovál CZ.

Je nepřípustné na RZ nebo SPZ cokoliv dolepovat, tj. dolepený modrý proužek nesmí být. Legální alternativou je plastový podkladový rámeček s modrým proužkem EU (viděl jsem ho prodávat třeba v Hypernově).

Do států mimo EU nebo pokud nemáš něco viz výše, musíš mít auto označené značkou státu, tj. CZkou. Ta ovšem opět podle vyhlášky nemůže být ledajaká. Je přesně definovaná velikost, barva, tvar, tloušťka čar a velikost písmen. Z hlavy nevím kolik to je. Všechny ty gelové ovály, barevné ovály s vlajkou apod. jsou v rozporu s vyhláškou. Málokdo tě za to bude buzerovat, ale jak se tu psalo, nikdy nevíš na koho narazíš.

Já původně chtěl taky koupit tu gelovou, ale nakonec jsem se na to vybodl a nemám tam nic. Stříbrná na stříbrné vidět moc není, modrou nebo zelenou gelovku jsem nechtěl a stejně mám nové značky už s proužkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SLOVENSKA VERZE :D800px-CRP_SK_new.PNG

na DI my bolo povedane aj ked označenie SK je na spz je treba označit aj vozidlo vraj preto že su oddelitelne auto-spz

a preto mame na Karkulke SK viz: foto v podpise nad vyfukom :D:D:D auti 3mesiace stare :D:D:D:D:D

[upravil dne 17/8/07 Go-Zila-Go]

[upravil dne 17/8/07 Go-Zila-Go]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím jak to máte na Slovensku, ale v ČR nyní platí vyhláška č. 291/2004 Sbírky, kterou se mění vyhláška č. 243/2001 Sbírky.

V 291 v čl.II, odst.6 se píše (6) Vlastníci nebo provozovatelé, jejichž vozidla jsou opatřena tabulkou registrační značky s vyznačením znaku Evropské unie s vyznačením rozlišovací značky České republiky v mezinárodním provozu v členských státech Evropské unie, nemusí mít vozidlo označeno rozlišovací značkou České republiky podle přílohy č. 15 . Příloha č.15 se nelézá v na konci 243ky. Bohužel je tam jen odkaz na obrázek, který není odkazem, nicméně slovní popis je v paragrafu 25.

Takže buďto to máte na Slovensku jinak nebo úředník na DI kecal.

PS: Tfuj, už to nebudu hledat znova. V těch zákonech aby se prase vyznalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...