Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak to je super - to si musite precist!!!


destiny

Recommended Posts

Pražáci, bacha na Valachy !!!

Popíšu Vám příhodu, která se mi ještě dnes jeví jak z povedené komedie. Jel

jsem /Feli 1.3Mpi/do Vsetína. Přede mnou jela tatáž Feli, jen jiné barvy a se

vsetínskou značkou. Řidič přede mnou jel zhruba stejným tempem, jaké jsem měl

naplánováno i já, takže nebyl žádný důvod jej předjíždět. Byl hyc, měl jsem

pootevřená na 5cm všechna okna/chová se to jak kabriolet:-)))/a navíc jsem

silný kuřák, takže otevřené aspoň jedno okno mít musím. Zezadu se ozvalo

zařvání gum, zablokovaných na asfaltu a pohledem do zrcátka jsem zjistil, že

se mi do kufru chce vlepit už zepředu důkladně otuněná oktávka s pražskou

značkou. Tmavá skla,ohulené xenony a řev točeného motoru, jen jen vystřelit.

Lehkým dotekem na brzdový pedál jsem mu dal najevo, že hodlám zpomalit, a? mě

může předjet,když má tak napilno. Sundal jsem nohu z plynu, lehce přibrzdil a

vysloužil si zato vzteklé troubení oktávie. Vzápětí-bez blinkru či jiného

varování-následovala blesková akcelerace a schytal jsem takovou myšku, že

jsem tentokrát musel na brzdu fakt dupnout. Zanadával jsem si-prase jedno

pražácký-a jelo se dál. Vzápětí něco podobného řidič oktávie provedl i řidiči

Felicie, co jela přede mnou. Vzteklé troubení,myška a jelo se dál. Před námi

všemi jel extralongvehikl a toho si netroufl předjet ani pražík, byl to i na

něj dost nepřehledný úsek a vehikl navíc valil aspoň devadesát. Sešli jsme se

tedy pospolu na křižovatce ve Vsetíně a co čert nechtěl-i na dolním malém

rondlíku a poté na parkoviš?átku u kulturního domu-mimochodem přes silnici

sídlí PČR. Co se dělo pak,mi musela zčásti doplnit manželka, protože já byl

smíchy úplně grogy. Pražák z oktávky,mladík cca dvacetiletý, oháklý v Bossu

vystartoval z mašiny, kvokl centrál a vběhl přímo do náruče asi

pětačtyřicetiletého řidiče Felicie přede mnou, takto Valacha jak Radhoš?.

Slyšel jsem jen: Ááá,pocem ty sviňo, já ?a naučím, jak sa jezdí! a uvalil mu

dvě takové, že se mladík i s Bossem váleli v prachu parkoviště. Mladík

vřískal \"pomóóc,přepadení\", Valach si ho nevšímal, cosi ještě zavrčel a měl

se k odchodu. Nato mladík vyskočil jak čertík z krabičky ze země, přihnal se

k Valachově Feldě a začal do ní zběsile kopat. Valach se otočil, pražák

poodskočil bokem,aby zas nějakou nechytil. Ten ďábelský výraz ve Valachových

očích si budu pamatovat nadosmrti. Pomalu přišel ke své okopané Feldě, odemkl

kufr, vytáhl motorovou pilu Husqvarna tak velkou, že jsem tak velkou lištu

snad ani neviděl, nastartoval, ani nečekal až se zahřeje/možná jel z práce/ a

zručně, bez škrábnutí okolí uřízl pražákovi masivní zadní tuningové křídlo.

Zhasl pilu,uložil do kufru a prohlásil:\"Třeba ti to včíl tak rychlo

nepojede,hňupe\" a odešel.Pražák se složil na obrubník a -viděli jsme to

oba,já i žena, mám svědka- brečel jak malé děcko, když se mu rozbije

nejmilejší hračka. Dodnes-aniž by to okolí chápalo-se s ženou řehtáme jak

blázni, když někde zaslechnem motorovou pilu...Jaké z toho plyne poučení či

závěr? Nevím, ale to, co ten Valach udělal/ač to bylo bezpečně mimo zákon/,

mi bylo velmi sympatické a možná by si Pražáci měli na Valašsku dávat většího

majzla, Valašsko je surový, drsný kraj, kde to lidé nikdy neměli ani s prací,

ani se živobytím moc jednoduché a i jejich reakce jsou takové

přímočařejší:-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco podobneho jsem zazil v Plzni s kamosem. Jeli jsme spolu v aute a on ridil. Musim rict, ze je to clovek pohodar, mozna az flegmatik. Pomerne dost dlouho se za nama drzel 3Golf se trema mladejma frajerama. Styl jizdy toho golfu byl asi nasledovny: Kazda krizovatka piskani pneumatik, neustale prejizdeni z pruhu do pruhu a troubeni.

Kdyz jsme prijizdeli s kamosem na krizovatku \"U prace\", coz je asi jedna z nejfrekventovanejsich (musim jeste dodat, ze bylo 15:30h), skocila na semaforu oranzova a lidi vlezli na prechod. Kamos zabrdil a za nama bylo slyset pouze pisteni pneumatik, tak jsem se jen instinktivne oprel a nasledovala desna rana. Jestlipak vite, koho jsme meli v kufru??? Ano, spravne. Byl to trojkovej Golf.

Kamos vylezl uplne v klidu a sel se podivat co se stalo. Nacez vylit mladej typek z Golfu a zacal mu nadavat do hovad a kretenu, ze to mohl jsete v klidu projet na oranzovou. Kamos je celkem porizek (asi 198cm a tak 90kilo) Docela ho to nasralo, tak vyrazil proti tomu urvanymu mladasovi, ktery ho stale jeste castoval nadavkama. Ten, kdyz videl, ze je zle, skocil do auta zmknul se a dal na kamose hrozil a ukazoval ****-off.

V te dobe byly hodne popularni boty znacky Gladiator, s pevnou spickou, ktere mel kamos na noze. Videl jsem pak uz jen, jak se kamos postavil k autu mirne bokem a ladnym kopem si otevrel bocni okenko, s krz ktere frajera vytahl.

Bylo tam desne lidi a pekne divadlo. Je tam hned zastavka tramvaje :D

Mladas dostal poradne delo na rypak a uz byl ticho.

Kdyz prijela policie, cekal jsem ze z toho bude pruser. Frajer si nejspis uvedomil svou chybu a ani necekl. Na otazku, proc mu tece krev z nosu rekl, ze to bylo o volant a na sklo u dveri se polda ani neptal. Byla tam spousta strepu ze svetel, ale podle me to poldovi bylo jasne, co se tam stalo :D:D:D

[Editován dne 9/10/03 destiny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je smutný, že nějakej debílek, kterej si na tu káru pravděpodobně ani sám nevydělal, dělá ostudu nám pražákům... Už je mi špatně z toho pořád někde slyšet jaký jsou pražáci prasata... Sám jezdím svižně a určitě ne dle předpisů, ale vše má své hranice a pravidla, za které by nikdo neměl chodit. Například: projíždím na oranžovou a za mnou, ve vzdálenosti cca 35m projíždí ještě nějakej psychopat - situace, kterou pozoruji opravdu často. Podobných scén, jako píše destiny, jsem viděl na silnicích několik. Vždy jsem se docela pobavil

[Editován dne 9/10/03 Cidas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda nejsem Prazak, ni na aute nemam Ackovou cedulku, ale jestli to nebude tim, ze :

a) v Praze bydli cca 12% obyvatel tohoto statu

b) vetsi zivotni uroven prinasi vetsi moznost si poridit druhe auto

c) spousta firem podnikajici v Praze

d) v neposledni rade leasingovky. (Auto na leasing nemam, takze nevim, jak je to s RZ, nicmene velke firmy kupuji auta na leasing vetsinou v Praze)

Takze, asi proto jsou auta s Ackovou cedulkou tak viditelna !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Práglákama je to těžký. Sic sem z Kralup,ale v Práglu makám a ti co jsou odsud mi jistě dají za pravdu, že životní styl notně kořeněný stresem a neustálým chvatem se nutně projevuje na chování a potažmo i řízení kárky. (notno sebekriticky podotknout, že to už pozoruju i na sobě)

Valaši a třeba celá řada řidičů z jižních čech sou evidentně vyrovnanější lidi a na nějaký minutě sem tam jim nesejde a tudíž jezděj v klídku. Vtomhle zajebaným blbákove je bohužel někdy i 5ti minutový zpoždění cesta do průseru a každey druhey se snaží nedorazit pozdě, tak radši vyjede dřív a s ním má stejney nápad 300k dalších lidiček a najednou někde vznikne totál mega zácpa a v ní s naprostou jistotou 1-2 ranky + nějaký uvařený fáčka a najednou je to celý v loji. A co s tím? FAkt newym. Snad protlačit městskou, ale ne způsobem, že se bude platit nějaký mejto za průjezd městem pro osobáky, ale zkvalitněním služeb, jenže to chce zasejc tyhlety... Tak co chytrý makowice. Vymyslí někdo něco, když se rozumnýho nápadu od senátu rozhodně nedočkáme?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám pocit, že rodilí pražáci jezdí celkem klidně ( jsou už odchováni zácpami), ale naplaveniny, to je jiná. Ty dostanou pražskou spzetku a hned jim to dodá odvahy a všem křupanům to hned předvedou, jak to mají na háku, že i letištní taxíci nechápou. Totéž ovšem je na vesnici, když to pražákům předvádějí domorodci, že těch jejich pět zatáček skrz vesnici zvládaj s prstem v nose.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plně souhlasim, na dodávce mám trutnovské číslo a bojím se, až skončí leasing a budu mít Prahu. Mám pocit, že v Praze se s mimopražským číslem jezdí v pohodě (zase nějakej buran zabloudil) a mimo Prahu bych řekl, že i policajti jsou tolerantnější (pražák přece vydělává balíky peněz, tak mu to osolíme). S pražským číslem jsem třeba nikdy neřešil pokutu domluvou.

Napsán autorem Vvitty

no ja jezdim po Praze uz nejakej ten patek a prazskou registracku nemam, coz je docela vyhoda :-) V Praze me kazdej pusti a mimo Prahu nemaji lidi potrebu se predvadet \"Jak jsme to tomu prazakovi nandali\" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedn muj známý loni zaparkoval v Brně na zákazu zastavení a čekal v autě až jeho mladá koupí cigára. Měl smůlu, že kolem jeli policajti a osolili ho za litr... Když přijede někdo z venku do Prahy, tak se k němu žádnej cajt takhle nezachová... Zdá se mi, že okolní města maj trošku problém s nějakym zbytečnym komplexem nebo co... Moc tomu nerozumim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Medved: Jojo mimoprazska registracka je do Prahy idealni, a nejlepsi je ve spojeni s \"parkovistnim tuningem\", predchozi majitel takhle \"vytunil\" (tj. drobet na parkovisti obouchal) vsechny blatniky :-)

Kdyz jsme jeli s kamaradkou na moravu tak nas u Brna staveli za nejakou kravinu, a kdyz videli 1A2... tak nahodili litrik...jenze kamoska na ne spustila tym jejich hantecem a hned otocili ze kdyz je jako teda z tej moravy tak ze to vyresi domluvou.... to mluvi samo za sebe :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Cidas

Jedn muj známý loni zaparkoval v Brně na zákazu zastavení a čekal v autě až jeho mladá koupí cigára. Měl smůlu, že kolem jeli policajti a osolili ho za litr... Když přijede někdo z venku do Prahy, tak se k němu žádnej cajt takhle nezachová... Zdá se mi, že okolní města maj trošku problém s nějakym zbytečnym komplexem nebo co... Moc tomu nerozumim...

Uznávám, že to s tou dávkou asi přehnali (není to fér, ale s tím nic asi neuděláme), ale na druhou stranu když zastavil v zákazu tak si o to vyloženě řekl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, rodilí pražáci to mají těžký, protože ti ostatní z Prahy to všude ukecaj, že vlastně jsou v Praze jenom na skok. Ale nejvíc mě štve, kddyž někdo řekne, že pražáci o všem rozhodují a dělají všechno pro sebe. Přitom např. ve vládě jsou snad jeno tři pražáci a takhle je to všude, dokonce už v mnoha firmách šéfujou slováci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam pocit, že to neni problém jenom řízení aut... Slyšel jsem argument od mého kolegy, že pražáci jsou namyšlený frajeři a že si myslí o ostatních městech, že jsou to vesnice, atd. Napadlo mě, jestli neni problém taky v tom jak mluvíme. např. Ostravákům se to hrubě nelíbí....že prý protahujem slova atd. No mě se taky Ostravština moc nelíbí, ale jsem schopen racionálně uvažovat. Bohužel hodně hodně mimopražských přemýšlej podobně jako ti policajti z Brna... S tim asi nic neudělám, ale pěkně mě to se*e... Zdá se mi, že články, jako je ten úvodní, musí za každou cenu připsat těm špatnejm jméno \"pražák\"... a těm dobrejm jméno \"moravák, valach, atd\"...

Nedivte se mi, že mě to tak se*e, poslouchám to v práci pořád... :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...