Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupě: 306 Break


Michal306

Recommended Posts

Jsem tady nový, tak na úvod AHOJ všem:)

Zajímali by mě vaše rady a názory na koupi 306 kombík, 2.O D, r.v. 1997, 127000 km,1905 ccm, 66 kW, cena 88000, originál autorádio, centrální zamykání, el. okna, el. zrcátka, tónovaná skla, přídavné světlomety, zadní stěrač, klimatizace, airbag řidiče.

Jde mi hlavně o spolehlivost, měl jsem Ford Focus a vše co se mohlo pokazit, tak se na tom autě pokazilo, takže muselo pryč.Prostě chci auto které nebude kromě standartní údržby moc náročné.Co mě trošku odrazuje je ten obsah - pojistka(když to je 1905ccm tak to je dvou litr a ne 1.9?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor je určitě držák, s tím by snad být problémy neměli, ale těžko ti někdo poradí bez fotek :(. Akorát mi nesedí, že když je to jen obyč nafťák, že by to mělo 66kw, 66kw totiž mají motory TD. Takže buď je chyba v kW a nebo v označení motoru. Ale pokud to koupíš, tak s povinným ručením si nelam hlavu, u wüstenrotu to budeš mít v pohodě. Já platím po třech letech bonusů 4300,- :mrk , takže pohoda, proti ČP kde jsem platila kolem 8000,-, vydřiduši :grr .

[upravil dne 16/8/07 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je v hezkém stavu, tak cena je přiměřená, když tak ať trošku sleví, ale tato auta jsou pořád v kurzu, zvlášť diesel s klimou.

Jinak u 306-ky se jednou za čas musí udělat repase zadní nápravy, pokud ti prodávající neprokáže, že ji dělal, tak ať raději sleví - repase stojí okolo 7 až 10 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena bych řekl, že je dobrá. Záleží co ten stroj má za sebou a zda sedi km!!??? Což se dosti těžko zjišťuje. Veliký plus u kupovaného auťáku je servisní knížka (tedy pokud není vedená tři roky a dost). Doporučuji si přejít všechny tyto věci - http://www.sdruzeni-sova.cz/prirucka.pdf jsou to celkem dobré rady. Jediný o co nemusíš mít strach, že by auto bylo starší - kombajn se vyráběl až od tohoto roku. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík.Tak na auto se asi půjdu podívat o víkendu.No jestli sedí Km těžko říct, ale na kombíka v dieselu se mi 127000km zdá málo, za podíváni ale nic nedám :)

Co ta repase zadní nápravy obnáší?? Jde to nějak poznat, co se tam spravuje, mění?

PS dík za ten odkaz na sovu:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Michal306

Dík.Tak na auto se asi půjdu podívat o víkendu.No jestli sedí Km těžko říct, ale na kombíka v dieselu se mi 127000km zdá málo, za podíváni ale nic nedám :)

Co ta repase zadní nápravy obnáší?? Jde to nějak poznat, co se tam spravuje, mění?

PS dík za ten odkaz na sovu:super

Repase není žádný strašák. je to prostě finanční výdavek, jak už jsem psal, 7-10 t. Kč. Detaily neřeš. Řeš to, jestli ti prodávající dá slevu (jak už jsem psal, jestli důvěryhodně neprokáže, že byla repase nedávno dělaná, tak tě to čeká, co si budeme nalhávat).

Pak už jenom rozhodneš, který servis ti ji udělá - to ti tady na fóru poradí.

Anebo si dej hledání "repase", dozvíš se hodně. Opravdu to převeď jenom na finanční problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P 306 Break můžu jenom doporučit, před časem jsem ho sice prodal, ale nemohu ani v nejmenším hanit jeho kvality.Je to automobil kde není tolik elektroniky jako v jiných vozech a to je taky jedna z jeho předností.Co se týká obsahu motoru versus zák. pojištění to není v dnešní době problém, protože existují pojišťovny, které berou v potaz výkon motoru a ne obsah.

Pořádně ho prohlédni a pokud nenajdeš nějaký problém tak ho kup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...