Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výmena oleja


Standa306

Recommended Posts

Taky mě to čeká. Na převodovce dole vypouštěcí šroub. "Někde" v horní části je nalévací šroub, většinou hůře přístupný...

Do aut koncernu PSA patří dle výrobce řídký syntetický olej specifikace GL4+, 75W-80. Koupil jsem si ho od Valvoline, dělá ho ale i Shell nebo Fuchs, myslím...

Můžu se zeptat, proč to chceš měnit? Co přesně říká předpis výrobce? Někdo mluví o "celoživotní" náplni, jen je nutno kontrolovat a případně dolít... Uvítám rady odborníků:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazkou je kolik se rozumi celozivotni, v zapadnich zemich se u vetsiny vozoveho parku pocita zivot tak na 5let nebo cca 200000km, pak se toho auta zacinaji zbavovat a kupujou neco jineho, pak nastupuji dovozci aut ze zemi vice na vychod, kde tyhle auta zijou jeste minimalne dvakrat takovou dobu. Myslim ze vymena oleje v prevodovce, ktera ma za sebou kolem 200000 nic nezkazi a priznive se projevi na chodu prevodovky a lehkosti razeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, souhlas. Takovou odpověď jsem vlastně čekal a nějak tak to i bude (v srvisce je 5 let nebo 180 tis. km, a pak...dovoc na východ :)) Přesně tak s tou "celoživotností" asi je... Dík. Oddie mi kdyzi radil dát olej kolem 120-150 tis. km ven. Další olej už většina z nás měnit nebude. A převodovka bude ráda, že má nový a čistý olej. Investice není tak velká, oprava převodovky z důvodu nějakého "šetření" je mnohem náročnější. Sám ho tam brzo dám, neboť si mé 306 HDI chci nechat delší dobu, neboť je to fajn auti:papa

PS: Ještě jsem zapomněl, že náplň převodovky jsou slabé 2 litry (asi 1,8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...