Jump to content
Sign in to follow this  
mirec.dk.406

Chorvátsko-zápchy na cestách !!!

Recommended Posts

Chcem týmto všetkých upozorniť na zápchy na cestách na diaľniciach v Chorvátsku, najlepšie je cestovať autom v strede týždňa a to utorok, streda a štvrtok, necestujte v ostatné dni lebo keď som sa vraciate domov alebo idete na Jadran bolo to niečo úžasné. Zažil som štyri zápchy v kolóne keď som sa vracal teraz v sobotu domov, keď som šiel tam bolo to normálne, prvá tunel Sveti rok, smerom od Zadaru 7km kolona do kopca 3hod, tunel Mala kapela 3km kolona rovina 1,5 hod, pred Zagrebom 11km kolona rovina 2hod, výjazd z Chorvátska smerom do Slovinska na platidle 2km kolona rovina 1hod. Ak pôjdete v tomto čase pripravte si dobré auto a nervy, (nemám klímu) v aute kúrenie na maximim otvorené okná a šlo sa, musím poklepať auto to vydržalo v pohode je to peugeot, bolo okolo cesty niekoľko uvarených aút ale nebol medzi nimi ani jeden peugeot. Treba počúvať Radio Hrvatska druhý program Radio HR II program zapnuté RDS a dopravné správy, hlásia to každú polhodinu v chorváčtine, nemčine a angličtine. Ak sa Vám dá tak to obídte po normálnych cestách. Ináč dovolenka super bol som v auto-kempe v dedinke Sukošan asi 10km pod Zadarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šiel som v stredu poobede z domu o 18.00 hod na jadran cez rakúsko a slovinsko. Nocou a ráno som prechádzal chorvátsko bol som tam v Zadare o 7.00 ráno aj s prestávkami a dodržiaval som samozrejme dopravné predpisy a prestávky počas cesty, nazad som šiel v sobotu o 15.00 hod. z chorvátska (znova slovinsko a rakúsko) a prišiel som domov o 12.00 hod. aj s prestávkami a dodržaním predpisov, ale bol som unavený tak som si urobil v rakúsku prestávku asi na 2 hod. (nechcel som zabiť rodinu). Deň po mojom príchode sa vybúral jeden chlapík z Vranova na Octávii (tesne pred Zadarom), mikrospánok na diaľnici, on v kóme v Zadare možno prežije, jedno dieťa(6r.) mŕtve vyletelo z auta, druhé to prežilo so zraneniami, manželka v šoku tiež prežila so zraneniami. Som dobrý vodič myslím si, ale únava je únava a to mi dajú za pravdu aj TIR-áci, odpočívať treba určite, idete na dovolenku a z dovolenky a nie na pohreb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

môžem len potvrdiť Tvoje skúsenosti o zápchach na chorvátskych dialniciach.Bol som už niekoľkokrát na dovolenke - 3x Pula a teraz ostrov Pag, ale nikdy som necestoval v čase najväčších kolón na cestách, treba si dovolenku naplánovať tak, aby ste v kritické dni necestovali. radšej o jeden menej pri mori ako sa vliecť v kolóne. Keď sme sa vracali teraz domov, našim smerom to bolo OK ale oproti hotová karastrofa, pomaly sa vlečúca súvislá kolóna od Zahrebu až niekde do vnútrozemia, pomaly až do Zadaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, já jel v sobotu 1.7 tam, vyjel jsem v 17hod z Mikulova a jel jsem pořád skoro sám, tempomat na 130Km/h. Zpátky v sobotu za týden ve 13 hodin z Biogradu, zácpy pouze u tunelů a potom ve Slovinsku na čáře a v Rakousku na dálnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No já jel v noci z neděle na pondělí - silnice a tunely skoro prázdné. :super

Zpět jsem jel ze čtvrtka na pátek - silnice a tunely zase skoro prázdné. :super:super:super

Drašnice (pod Podgorou cca 6 km) cca 17 km pod Makarskou.

[upravil dne 5/9/07 Pinďa]

post-0-14109596355674_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak já jel v pátek 17.8. v 16:00 a největší zácpa byla v Praze při vjezdu na D1 jinak absolutní pohoda na cestě Mladá Boleslav-Praha-České Budějovice-Linz-Salzburk-Villach-Ljubljana-Koper-Pula(50km před Pulou) celkem 910km,spotřeba dle PP 5,8l/100km (po 630km jsme spali skoro 5hodin na Rakousko-slovinských hranicích). Zpátky jsme jeli v úterý 28.8 ve 13:30h Koper-Terst-Venezia (tam je to moc hezký :-))-Verona-jezero Lago di Garde(taky moc hezký)(tam jsme spali do rána do 7h)-Bollzano-Insbruck-Salzburk-Linz-ČB-Praha-MB (1350km) a taky nikde žádná zácpa. Autíčko šlapalo jak má, dostalo pochvalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×