Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zadní kola do A


Kubrt

Recommended Posts

Ráno když jsem šel od auta jsem si všimnul že zadní kola jsou oproti předním do A. Nikdy mě to nepřišlo a tak než najdu někde nějakou 406 na porovnání. Je to normální? Na geometrii jsme byl před 2 měsícema, ale nemůžu si vybavit jestli to tak bylo vždycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Normální to není ... nech si udělat zadní nápravu - oproti 205,309,405tkám je to na 406 "relativně levná" záležitost...

406 má úplně jinou zadní nápravu, než uvedená auta.

Mírné A je v pořádku, prohlídni si jiné 406-ky.

Na z.n. 406 odcházejí svislé stab. tyčky (klepou), vodorovné tyčky (auto plave). Někdy se poruší sbíhavost (sjíždí pneu).

[upravil dne 10.8.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem koukal, tak ani nové Peugeoty v salónu s víceprvkovou zadní nápravou nemají kola úplně "rovně" a jsou mírně do A. Bylo to takhle zatím na všech 406 co jsem viděl. Pokud má někdo snížený podvozek, je to ještě víc. Na 405 je to jinak, protože má jinou nápravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je tvz negativní odkol(v minutach a v max1-2°)a je to pro zlepšení jízdních vlastností,hlavně při průjezdu zatáčkou...;)

No a na 205,309,405a jine je to vada nápravy,respektive stavem uložení vlečnych ramen-velký negativní odklon...ale to je tady známé,to je skoro denní záležitost:D:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kubrt

Dík, ještě to zkusím porovnat až nějakou 406 potkám. Dneska mě to prostě nějak uvázlo v oku. Jinak zadní tyčky už jsem měnil a právě proto jsem pak byl na geometrii. Gumy se sjíždí dobře.

sjizdeni gum je dane sbihavosti, podle toho to nepoznas. Protokol nemas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebojím se o to že by to bylo špatně nastaveno. Byl jsem u toho, protokol jsem procházel s technikem. Prostě jen když jsem to ráno viděl tak jsem si nemohl vzpomenout jestli to takhle bylo vždycky a nebo se něco pohnulo. Podle reakcí je mírné A normální a já jsem pro dnešek klidnější:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: Neon

Normální to není ... nech si udělat zadní nápravu - oproti 205,309,405tkám je to na 406 "relativně levná" záležitost...

406 má úplně jinou zadní nápravu, než uvedená auta.

Mírné A je v pořádku, prohlídni si jiné 406-ky.

Na z.n. 406 odcházejí svislé stab. tyčky (klepou), vodorovné tyčky (auto plave). Někdy se poruší sbíhavost (sjíždí pneu).

[upravil dne 10.8.2007 P607Olda]

Že mají 406 jinou nápravu, než 5tková řada vím moc dobře ... budiž, nějaké nepatrné nahnutí do "A" tam mmůže být, ale pakliže je markantní, je to chyba nápravy, to mi nikdo nevymluví ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tohle teď pozoruji na mém autí. Trochu zadní kola do A obě strany stejně. Nikde žádné vůle nemam, neozývají se žádné pazvuky, na geometrii vše v pořádku, pneu není nijak neobvykle sjeté a i po zvednutí na zvedáku si kola zachovávají podobný odklon do A...

Neřeším to, ale jen tak pro info. Co vše se musí na 406 udělat, kdyby kola už byla mimo toleranci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...