Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klima vs.výkon


Přema

Recommended Posts

Otáčky by neměli klesnout resp. trochu se zhoupnou když sepne kompresor, ale při běhu klimi by měly být otáčky trochu zvýšené asi tak o 50 ot./min.

Pokud ti ale auto točí pořád stejně a klima chladí tak bych z toho žádnou tragédii nedělal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Otáčky by neměli klesnout resp. trochu se zhoupnou když sepne kompresor, ale při běhu klimi by měly být otáčky trochu zvýšené asi tak o 50 ot./min.

Pokud ti ale auto točí pořád stejně a klima chladí tak bych z toho žádnou tragédii nedělal...

Nějak tak to je s těma otáčkama je.asi je to je můj pocit..... auto jinak jede normálně a chladí to taky dobře....:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ať si každý říká co chce, ale klima prostě výkon ubírá - o tom žádná. Já mám papírově 97kw (bůhví kolik reálně :)), což není myslím nějaké ořezávatko a když se zapne klima, tak je to znát - a ne že ne!! Pořád to pojede slušně, ale zvýší se spotřeba, protože se tomu bude muset víc šlapat. Třeba jedu po rovince 90km/h při spotřebě 6l/100km a při zapnuté klimě a stejné rychlosti je to 6,5l/100km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Také pozoruji lehčí vibrace při zapnuté klime. Vzhledem k tomu, že to dělá i u jiných aut, neřeším.

s mým třílitrem to ani nehne... motor šeptá pořád stejně... jen cvak, sepnou chladiče a je to... otáčky se zvednou jen během spouštění sahar o cca 100, pak se to ustálí... asi je to tím objemem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: MPavel

Také pozoruji lehčí vibrace při zapnuté klime. Vzhledem k tomu, že to dělá i u jiných aut, neřeším.

s mým třílitrem to ani nehne... motor šeptá pořád stejně... jen cvak, sepnou chladiče a je to... otáčky se zvednou jen během spouštění sahar o cca 100, pak se to ustálí... asi je to tím objemem

Tak to sto pro. Vždyť máš krouťák o skoro 100 N.m. vyšší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Co vím tak se ty spreje stříkají přímo do ventilace. Přesně ale nevím jak se to dělá. Nikdy jsem to nedělal vždy mi to dělal servis...

je-li řeč o čištění tak se skutečně stříkají spreje ale je na to takovej nějakej "sajrajt" kterej tam daj místo chladivý kapaliny a tim to propláchnou.. je to desinfekce s něčim na utěsnění.. pak tam nalejou tu chladící kapalinu a je to jako fungl.. takhle to dělali tátovi na autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Jan kdyby mi tolk nezapáchala. Nevíte kde najdu výparník, abych to vyčistil?

Klima se čistí že si koupíš spray na čištění klimatizace a je u toho dlouhá hadička kterou postupně strčíš do mřížek ventilace a jde z toho pěna která se potom dostane až na výparník a vyčistí ho.....

Spray cca 300,- Kč a vydrží tak na 3 použití,pokud jezdíš v létě hodně s klimou tak počítej že aspon 1 za měsíc to budeš muset vyčistit......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...