Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klima vs.výkon


Přema

Recommended Posts

Chci se prosím zeptat jestli někdo víte kolik zhruba bere kompresor klimatizace výkonu,zdá se mi že po zapnutí klimy jde zásadně poznat že je zaplá,a to nemám žádné vořezávátko......

Myslíte že mi odchází kompresor??????že má třeba větší odpor?

Dík za odpověd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 2.0i 16V 97,4kW a nic není znát, že je zapnutá klimatizace. Jenom jsou z venku slyšet větráky. U "slabších" motorů je to trošinku znát ale myslím, že se to týká obsahu 1,2 a nebo 1,3 či 1,4 ale toto ne Peugeot netýká!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dixi

kolik kW si vezme klima neřeším raději pohodlí a chládek.To bych musel pak řešit i kolik to vzalo paliva:papa

To já taky ne já jen že jse mi zdá že to jede o dost mít tak řeším jestli mi náhodou neodchází kompresor.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Klima obecně sežere shruba 10% výkonu... mám třílitr a JDE TO DOST poznat, když zapne klima....

To jsem chtěl vědět,taky mám dost silný motor a zdálo se mi že je to dost poznat když zapne klima......Dík.:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 81kW a je to poznat a naviac mam este LPG. Nie velmi, ale je, takych 8%. Co sa tyka otacok, tak tie mam bez klimy na cca 900 a pri zapnutej klime je to cca 970-1000. Spotrebu neriesim, vivat LPG... Stava sa aj to, ze ked normalne idem tak pri zapnuti chladiaceho cyklu trocha cukne. Ale je to vsetko v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapnutá klima - pozoruju lehký úbytek svižnosti!!! Znát to je i u mě!

Zatim bych to nějak neřešil, holt máme silný klimatizace...;):papa

V hodně teplých dnech může být klima více náročná na výkon motoru! Jindy klima tolik motor nemusí zatěžovat...

[upravil dne 9/8/07 Alek]

[upravil dne 9/8/07 Alek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Cožpak o to při rozjedu to až zase tak nepoznám, ale když stojím na volnoběh, celé auto se mi klepe, vypnu klimu a jde tichoučko úplně super.

Nevíte někdo kde je výparník? Mám smradlavů klimu jako tchoř!

Také pozoruji lehčí vibrace při zapnuté klime. Vzhledem k tomu, že to dělá i u jiných aut, neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě když se rozběhnou sahary tak žádné vibrace necítím. Mě ty vibrace způsobuje kompresor od klími.

JJ. Musí se víc šlapat při rozjezdu, ale jinak když jedu normál tempo necítím výrazný rozdíl. Musím ale klimu vychválit. Chladí perfektně a auto je hned vychlazený i když celý den stojí na sluníčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Mě když se rozběhnou sahary tak žádné vibrace necítím. Mě ty vibrace způsobuje kompresor od klími.

JJ. Musí se víc šlapat při rozjezdu, ale jinak když jedu normál tempo necítím výrazný rozdíl. Musím ale klimu vychválit. Chladí perfektně a auto je hned vychlazený i když celý den stojí na sluníčku.

Jo jo klima fachčí na pochvalu....:super

Budu si muset zajet do pneuservisu, aby mi vyvážili vrtuli od sahary:D...mě se lehce auto chvěje, když běží sahara....

Jinak souhlas, je to línější, na rozjezdy při nižších rychl. stupních...jinak to mám znát lehce.....ale po vypnutí klimy auto jakoby celé ožije...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 306 1,6l 72kW ale klima jde taky trochu znát při rozjezdu, hlavně se nepodaří prohrábnout. Ale při volnoběhu když ji zapnu, začnou hučet sahary a otáčky motoru vůbec neklesnou. Pořád se to tady píše, že klesnou při zapnutí klimy, tak jsem to několikrát zkusil, ale nic a přitom klima chladí perfektně. Mám to nasměrováno na sebe a fouká mi na ruce, když zatáčím a sáhnu na volant nahoře kde na něj svítí slunce, tak se málem popálím. To si pak představím jak by to bylo bez klimy rozžhavený všechno a jsem rád jak malej Jarda že ji mám i kdyby sežrala 20% výkonu. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Alek

Zapnutá klima - pozoruju lehký úbytek svižnosti!!! Znát to je i u mě!

Zatim bych to nějak neřešil, holt máme silný klimatizace...;):papa

V hodně teplých dnech může být klima více náročná na výkon motoru! Jindy klima tolik motor nemusí zatěžovat...

[upravil dne 9/8/07 Alek]

[upravil dne 9/8/07 Alek]

Asi to tak bude a myslel jsem na to že máme větší auta tak jestli nemáme výkonější klimatizace......:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...