Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Helix Blue vs. Hertz DCX 690


Sektor

Recommended Posts

tanagy:

k tomu ořezání výhybka ti vpodstatě rozdělí/ořeže co á jít do výškáče a co do středobasu, jenže kompa dokáží zahrát řekněme jen 60Hz-22KHz (zaleží na konkrétním typu) čili výšky ok ale do středobasu jde pásmo řekněme už od 20Hz-60Hz které nezahrají, navíc pokud máš i sub nasteven řekněme od 80Hz tak pásmo 60-80Hz ti hraje oboje a muže ho být výce něž je ideální křivka (tedy větší hlasitost) z tohoto důvodu se ještě nastavuje na kompa propust aby hráli ideálně jen od 80Hz-22kHz (čili nepřekrývala se ti pásma) nastavuje se bud na rádiu nebo na zesíku.

nastavení zesíku - existují programy na kterých se dají vytvořit třeba mp3 s jedou jedinou frekvencí (dá se to i stáhnout z netu) dáš do rádia a nastavíš celekm slušně hranici ořezu (začne se to ztlumovat)

jsou woofery které jsou na tlak ("masírují záda":D ) a jsou taky takové které jen hrají své pásmo a netlačí, je na každém co si vybere, ovály zahrají víc basů než kompa ale nenahradí sub, proste nemůžou zahrát tak hluboké/nízké frekvence je to dané frekvenčním rozsahem a plochou membrány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

tanagy:

k tomu ořezání výhybka ti vpodstatě rozdělí/ořeže co á jít do výškáče a co do středobasu, jenže kompa dokáží zahrát řekněme jen 60Hz-22KHz (zaleží na konkrétním typu) čili výšky ok ale do středobasu jde pásmo řekněme už od 20Hz-60Hz které nezahrají, navíc pokud máš i sub nasteven řekněme od 80Hz tak pásmo 60-80Hz ti hraje oboje a muže ho být výce něž je ideální křivka (tedy větší hlasitost) z tohoto důvodu se ještě nastavuje na kompa propust aby hráli ideálně jen od 80Hz-22kHz (čili nepřekrývala se ti pásma) nastavuje se bud na rádiu nebo na zesíku.

nastavení zesíku - existují programy na kterých se dají vytvořit třeba mp3 s jedou jedinou frekvencí (dá se to i stáhnout z netu) dáš do rádia a nastavíš celekm slušně hranici ořezu (začne se to ztlumovat)

jsou woofery které jsou na tlak ("masírují záda":D ) a jsou taky takové které jen hrají své pásmo a netlačí, je na každém co si vybere, ovály zahrají víc basů než kompa ale nenahradí sub, proste nemůžou zahrát tak hluboké/nízké frekvence je to dané frekvenčním rozsahem a plochou membrány.

Zesík je zesík a sub je sub - ovšem včera jsem si pohrál s nastavením rádia , basy dal na 7/7 a zapl LOUD a přísahám, že se mi z těch Helix Blue 69 při drumech (bassech) chvělo celé auto a měl jsem pocit, jako na OpenAir párty, kdy se člověk postaví vedle bedny 3x2 metry - a překvapivě to stíhalo a žádné ,,hnusné,, tony jsem neslyšel. Jako milovník muziky potřebuju čistý zvuk a hlavně něco co duní, LOUD u Sencor 5555 bednám přidalo tak 20% navrch. Za ty prachy je to opravdu paráda - kufr mám prázdnej a vytlumenej, takže je jedna velká tuba - XXtis za audio bych nedal, ikdyž je to samozřejmě zase o něčem jiném. Jestli Helixy vydrží třeba i rok (dávám jim teď fakt záhul a pozoruji změny). 1. to reklamuji a za 2. im to nebudu mit vubec za zle ... :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono z rádia (sencor 55555) poleze maximálně 50W rms (jestli vůbec), takže těmahle hodnotama by asi těžko odpravil slušný reproduktor, ne?

Kdyby to měl píchnutý na zesilovači, tak by to bylo jiný kafe.

Každej na něčem začíná a představa o tom, co je kvalitní hudba se časem HODNĚ mění. Všechno je to o penězích. Dokážu si představit, že bych investoval do muziky v autě víc, než byla jeho pořizovací cena, ale nejsem blázen. Když sem vrazil nějakých 5 tisíc do zesilovače, subwooferu a kabeláže tak mi krvácela peněženka - ale dneska bych to celý řešil zase jinak - a určitě by to nebylo levnější :o)))

Je jasný, že repráček o velikosti 6x9 palců přišroubovanej v platu (o nějakým hermeticky uzavřeným prostoru nemůže být řeč) nemůže vytvořit to, co reprák o velikosti 30ti cm v bedně o velikosti půlky kufru P206ky :o))) Ale už vím, že poslech není o tom, že se ti třese celý auto a basy cítíš až na prdeli. No, budu muset pošpekulovat. Chci se z praktických důvodů zbavit subwooferu, ale nechci přijít o basy - co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

No, ono z rádia (sencor 55555) poleze maximálně 50W rms (jestli vůbec), takže těmahle hodnotama by asi těžko odpravil slušný reproduktor, ne?

Kdyby to měl píchnutý na zesilovači, tak by to bylo jiný kafe.

Každej na něčem začíná a představa o tom, co je kvalitní hudba se časem HODNĚ mění. Všechno je to o penězích. Dokážu si představit, že bych investoval do muziky v autě víc, než byla jeho pořizovací cena, ale nejsem blázen. Když sem vrazil nějakých 5 tisíc do zesilovače, subwooferu a kabeláže tak mi krvácela peněženka - ale dneska bych to celý řešil zase jinak - a určitě by to nebylo levnější :o)))

Je jasný, že repráček o velikosti 6x9 palců přišroubovanej v platu (o nějakým hermeticky uzavřeným prostoru nemůže být řeč) nemůže vytvořit to, co reprák o velikosti 30ti cm v bedně o velikosti půlky kufru P206ky :o))) Ale už vím, že poslech není o tom, že se ti třese celý auto a basy cítíš až na prdeli. No, budu muset pošpekulovat. Chci se z praktických důvodů zbavit subwooferu, ale nechci přijít o basy - co s tím?

S tím že ,,není šance,, odrovnat bedny bych taky moc nesouhlasil. Bluepunkty jsem odrovnal (popraskala po okrajích membrána - a opravdu to hrálo do té doby čistě) a Sony udělalo to stejné, jen s tím rozdílem, že za kratší dobu.

Ty helixy hrajou čistě, to jo - ale nemůžu jím prostě po zkušenostech dát životnost přes 2 roky - tomu sám nevěřím, bohužel s mým stylem hudby a bassy na max opravdu ne-e ;)

Jinaq s tím že člověk časem mění hudbu na audio a sám poznává, že čím dražší tím lepší, souhlasím. Jelikož mám ale doma dokonce několik audiosoustav, z níš je jedna 7+1 od Creativu za XX tis a třeba jen sluchátka (kvůli progamingu) mě vyšly KOSSiny na 5400Kč , kvalitní výkon a hudbu docela rozeznám - neříkám, že Helixy hrajou nejlíp, ale pokud jde o drumu a vyřvat čistě auto tak to plně dostačuje (samozřejmě je mít jak v zadu ovály, tak vepředu kompo) ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...