Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Spojka


Sepp

Recommended Posts

Tak se mi podarilo vcera \"prervat\" spojkove lanko u sve 406-ky. Nastesti bylo kde auto odstavit a pote odtahnout /favoritem, ta ostuda :(/. No a dneska jsem volal do servisu a malem jsem omdlel - 1.225,- za lanko a minmalne hodina prace, grrrrrrrr :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seppe :

U svyho milacka mam tahlo. Pac, kdyz mi nesvitila zpatecka, tak jsem to opravil - skvele cokoladou, cidlo zaizoloval a zaradil, tak to nesvitilo.

No, zpatecka uz sviti. Ale pripada mi, ze tam mam vazne tahlo a ne lanko :) Holt konstrukteri Peugeotu snizuji vahu, kde se da...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslite ze to lanko z favorita vydrzi. Povedal by som ze asy nie. Moja skusenost. Vymenis to aj sam ale torchu si pri tom precvicis chrbat.Ja som ho menil tiez a nie raz lebo mam novy pritlacak a ten je nejaky tvrdy.Ja som tam fukol lanko ktore dostat v zeleziarstve priemer 4mm a zatial funguje aj s tym tvrdym pritlacakom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cucel jsem na to lanko jak \"vejr\" - neni to klasicke lanko jak u skudky - uprostred toho lanka je jakysi odpruzovaci mechanizmus (nemuzu si vzpomenout, zda to tak bylo i u 306-ky). Netusite nekdo co to je za mechanismus???? Paka na spojce mi nekladla zadny odpor - znamenato, ze neni odpruzena???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

pánové, prosím kolik stojí nová spojka na P-405 1,6i 1994 XU5JP(BFZ) Magnetti Marelli..................

Mam nejake protichudne informace ohledne ceny zatim mezi 9000 - 4000 Kc, zatim nejlevneji vychazi Auto Vasenda (4500,-). Napiste ceny, prosím. Zajima me jestli se nejak shodnem. Nebo aspon proc ty ceny jsou tak rozdilny. Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davy: ona neni spojka jako spojka - napriklad OMP stoji lamela (keramicka) 4,500 a pritlacak dalsich 4,500,- Samozrejme se jedna o \"sportovni\" veci, ne o normalni spojku. takze to rozpeti je fakt siroke. Valeo stoji tak nejak kolem tech 3,000 - myslim, ze je to ta lamela 180mm - zbytek je za praci, protoze to neni zadna sranda. Musi se polovytahnout motor a to pulen neni taky zrovna medovina.....

Takze cean 4,500 vc. prace se mi zda adekvatni na servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojka (lamela, ložisko, přítlačák) stojí 4500 (resp. 4329). Je možné to koüpit jednotlivě bez přítlačáku, ale efekt je stokorunový a jistota menší. Existují levnější spojky, ale s tím neradi děláme, Valeo je originál a není drahý. Práce je tak 5 hodin, tedy do 6000 komplet.

Rebik

Auto Vasenda

[Editován dne 14/11/03 Rebik2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Sepp

Cucel jsem na to lanko jak \"vejr\" - neni to klasicke lanko jak u skudky - uprostred toho lanka je jakysi odpruzovaci mechanizmus (nemuzu si vzpomenout, zda to tak bylo i u 306-ky). Netusite nekdo co to je za mechanismus???? Paka na spojce mi nekladla zadny odpor - znamenato, ze neni odpruzena???

Je tam takovy jakoby plastovy valec a v nem je samostav. U paky prece neni duvod aby byla odpruzena.

Jinak s tim lankem na favoritku si asi delate srandu , ze chlapi ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo. Taky sem si to zažil. Bohužel v Práglu v pátek v 6 navečír, kdy je zpravidla luxusní provoz. Musel sem se dokodrcat bez spojky z Revoluční do Čimic. Ultrazupaprdel! Jako pravý nefalšovaný vémě sem si myslel, že jako když natáhnu k okýnku provázek a budu za něj tahat, že to jako pude..., No, už ně to přešlo...Nebožka 309 mě musela proklínat eště rok po té, co sem ji prodal. Vono se jet dá, ale ty rozjezdy... Au, au, au....:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...