Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Seřízení sklonu světlmetů


Písecký

Recommended Posts

Hledám radu jak nalézt chybu v seřizovači světlometů. Při zapnutí světel kontrolka u kolečka seřizovaní dvakrát problikne , motorky krátce zavrčí a seřizování se vypne. Do seřizovače již nepřichází proud. Když ho tam přivedu nazkoušku kablíkem odjinud vše funguje.

Měl někdo podobný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá rada nad zlato.Díky. Skutečně to byla ta malinkatá žárovička k osvětlení popelníku co mě tak potrápila. Menší problém byl se tam dostat. Musel jsem vyndat popelník, sundat manžetu na řadicí páce, vyšroubovat dva vruty nad popelníkem, tahem vyjmout malou schránku nad popelníkem, potom opatrně vykývat stříbrný dolní plastový rámeček a již jsem se dostal k objímce s žárovkou.:super:potlesk:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

taky mám dotaz se seřízením světel. Pomocí kolečka se mi světla natáčí normálně, ale po výměně žárovky H7 na straně řidiče mi toto světlo svítí o nějakých 5cm výš, než to na straně spolujezdce. Mohu toto nějak sám seřídit, nebo nějak zajet.

Nerad bych oslňoval protijedoucí řidiče, sám vím, že je to dosti nepříjemné.

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: svanovsky

Ahoj,

taky mám dotaz se seřízením světel. Pomocí kolečka se mi světla natáčí normálně, ale po výměně žárovky H7 na straně řidiče mi toto světlo svítí o nějakých 5cm výš, než to na straně spolujezdce. Mohu toto nějak sám seřídit, nebo nějak zajet.

Nerad bych oslňoval protijedoucí řidiče, sám vím, že je to dosti nepříjemné.

Marek S.

Koukni jestli jsi jí tam dal pořádně, musí ti zaklapnout to datových drážek...:super

[upravil dne 20.8.2007 RychJ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RychJ

Původně zaslal: svanovsky

Ahoj,

taky mám dotaz se seřízením světel. Pomocí kolečka se mi světla natáčí normálně, ale po výměně žárovky H7 na straně řidiče mi toto světlo svítí o nějakých 5cm výš, než to na straně spolujezdce. Mohu toto nějak sám seřídit, nebo nějak zajet.

Nerad bych oslňoval protijedoucí řidiče, sám vím, že je to dosti nepříjemné.

Marek S.

Koukni jestli jsi jí tam dal pořádně, musí ti zaklapnout to datových drážek...:super

[upravil dne 20.8.2007 RychJ]

No podle pohledu a možného zkoušení tam sedí dobře. Koukal jsem zvenku i na tu druhou a sedí tam stejně, trošku je rozdíl v tom, jakou oriemtaci mají uvnitř svekla - myslím jako skla. Ta žárovka se zastrčí a ve světle je v takové kovové objímce. Mnou vyměněná je uprostřed té objímky a je s ní v jedné ose. Ta druhá na straně spolujezdce je taky v objímce, ale není v jedné ose a dokonce bych řekl, že se žárovka dotýká na horní straně objímky. To asi taky nebude správně, dle mého je dobře ta moje a ta druhá je tam špatně - její osa míří směrem vzhůru.

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: svanovsky

Původně zaslal: RychJ

Původně zaslal: svanovsky

Ahoj,

taky mám dotaz se seřízením světel. Pomocí kolečka se mi světla natáčí normálně, ale po výměně žárovky H7 na straně řidiče mi toto světlo svítí o nějakých 5cm výš, než to na straně spolujezdce. Mohu toto nějak sám seřídit, nebo nějak zajet.

Nerad bych oslňoval protijedoucí řidiče, sám vím, že je to dosti nepříjemné.

Marek S.

Koukni jestli jsi jí tam dal pořádně, musí ti zaklapnout to datových drážek...:super

[upravil dne 20.8.2007 RychJ]

No podle pohledu a možného zkoušení tam sedí dobře. Koukal jsem zvenku i na tu druhou a sedí tam stejně, trošku je rozdíl v tom, jakou oriemtaci mají uvnitř svekla - myslím jako skla. Ta žárovka se zastrčí a ve světle je v takové kovové objímce. Mnou vyměněná je uprostřed té objímky a je s ní v jedné ose. Ta druhá na straně spolujezdce je taky v objímce, ale není v jedné ose a dokonce bych řekl, že se žárovka dotýká na horní straně objímky. To asi taky nebude správně, dle mého je dobře ta moje a ta druhá je tam špatně - její osa míří směrem vzhůru.

Marek S.

Je to možná,zkus jí vyndat a zandat znovu, mě se to občas stalo, že jsem jí dal špatně, že nezapadla do těch drážek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RychJ

Původně zaslal: svanovsky

Původně zaslal: RychJ

Původně zaslal: svanovsky

Ahoj,

taky mám dotaz se seřízením světel. Pomocí kolečka se mi světla natáčí normálně, ale po výměně žárovky H7 na straně řidiče mi toto světlo svítí o nějakých 5cm výš, než to na straně spolujezdce. Mohu toto nějak sám seřídit, nebo nějak zajet.

Nerad bych oslňoval protijedoucí řidiče, sám vím, že je to dosti nepříjemné.

Marek S.

Koukni jestli jsi jí tam dal pořádně, musí ti zaklapnout to datových drážek...:super

[upravil dne 20.8.2007 RychJ]

No podle pohledu a možného zkoušení tam sedí dobře. Koukal jsem zvenku i na tu druhou a sedí tam stejně, trošku je rozdíl v tom, jakou oriemtaci mají uvnitř svekla - myslím jako skla. Ta žárovka se zastrčí a ve světle je v takové kovové objímce. Mnou vyměněná je uprostřed té objímky a je s ní v jedné ose. Ta druhá na straně spolujezdce je taky v objímce, ale není v jedné ose a dokonce bych řekl, že se žárovka dotýká na horní straně objímky. To asi taky nebude správně, dle mého je dobře ta moje a ta druhá je tam špatně - její osa míří směrem vzhůru.

Marek S.

Je to možná,zkus jí vyndat a zandat znovu, mě se to občas stalo, že jsem jí dal špatně, že nezapadla do těch drážek..

No jo, ale kterou máš na mysli ?? Z toho jsem to nějak nepoznal. Myslíš tu, co jsem dneska měnil - strana řidiče, nebo tu, která byla v autě - na straně spolujezdce ?

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím na to teda ještě mrknout. Když jsem tam dával tu novou, tak jsem si sice všimnul, že má na jedná straně takový výčnělek, ale když jsem s ní otáčel v objímce, tak jsem si vůbec nevšiml, že by tam v nějaké pozici líp zapadla.

Navíc světlo u spolujezdce je mnohem hůř dostupné, než to u řidiče. Je tam nějaká nádržka, která je překrytá od světla až k přednímu oknu plastem, ten budu muset asi nejdřív sundat :-(

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten jde sundat jednoduše, drží na dva čudlíky, šroubovákem zatlač na ten střed a povolí, pak ho zase nacvakneš,sundáš kryt a hrdlo nádržky jde dát stranou,pak se k tomu líp může...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se domnívám, že je špatně přidělaná žárovka spolujezdce. Určitě by neměla vést nějak našikmo. Jinak světla se dají seřídit takovým plastovým šroubem (imbus), který je zezhora na světle. Pokud víš, kam ti to svítilo předtím, budeš schopen to přibližně seřídit. Na přesné seřízení však budeš muset do nějakého servisu, kde na to mají přístroj. Píšeš že ti to svítí o 5cm výš. To je dost relativní pojem. Záleží jak daleko máš projekční plochu. Bude rozdíl, pokud jde o 5cm na stěně vzdálené 2m od auta nebo 20m od auta :-)

Jo a jen pro upřesnění (neboť jsem to teď dělal - levé světlo). Točit doleva znamená naklápět světlo dolů. Otočení imbusu o 3 otáčky odpovídá přibližně naklopení, které docílíš z kabiny otočením kolečka naklápění světel z 0 na 1.

Jo a světla jdou štelovat i zleva doprava, ale to je už komplikovanější (nepatrně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

těch 5cm rozdílu je cca na vzdálenosti 2m. Schválně jsem po výměně najel proti zdi, abych se podíval, jak to přesně svítí.

Se světlem spolujezdce si chci pohrát dneska, tak doufám, že nenarazím na nějaký problém.

Ještě mě zaráží ale jedna věc. Když jsem dával novou žárovku, tak jsem podle tvaru její objímky předpokládal, že ve světle bude nějaké vybrání, do kterého zapadne přesně ten spešl výstupek, který objímka žárovky má. Ať jsem ale točil žárovkou jak jsem otčil, žádnou takovou "lépe sedící" polohu jsem nenašel :myslim:myslim

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí tam být "lépe sedící" poloha. Je to tím výstupkem nahoru nebo dolů (a to jsem to dělal před týdnem:aut). Když to zapadne, tak s tím ani nehneš.

Seřízení: imbusem, 5 m od zdi je pokles asi 6 cm (1,2%). A když jedeš, tak mají svítit asi 60 m před auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Tak jsem včera znovu otevřel kapotu a znovu se porýpal ve světlech. Vytáhl jsem obě H7 z potkávacích světel a znovu je dal na místo. S "lepší" pozicí jste měli pravdu. Je to tím výstupkem na žárovce směrem vzhůru. V této pozici nejde se žárovkou otáčet, prostě tam sedí.

Bohužel problém s rozhozeným svícením se mi opravit nepodařilo. Plastový imbus - jak psal Ticcino jsem bohužel nenašel. ikdyž jsem se hodně snažil. Asi to hodím na otočku kámošovi, aby si s tím pohrál

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...