Jump to content
Sign in to follow this  
djgeorge

Co je to?? Zásobník podtlaku?

Recommended Posts

Nedávno jsem startoval a na drhý pokus se ozvala rána od motoru a následně se vyvalil kouř z průduchů topení a z prostoru motoru. Pěkně to ve mně hrklo, otevřel jsem haubnu a v domnění, že buchla baterka, tak jsem našel valící se oblak z černé plastové krabičky schované hned pod sacím potrubí. Byla rozlomená tlakem. Asi se v ní vznítily výpary nebo co.

Tak jsem odmontoval sání a tu neznámou krabičku demontoval, svařil a znovu utěsnil. Nic v ní není, jen je napojená trubkou průměru cca 2,5cm k sacímu potrubí. Takže si myslím, že je to nějakej zásobník, nebo tlumič vibrací... ?? No a chci se zeptat, jestli se to dá koupit nové, nebo jaké koliv názory k tomu. Díky !!! PS. je to 406ka 16V rv95

Share this post


Link to post
Share on other sites

je to rezonator vzduchu, resil jsem to tady TADY patrne se ti tam nahromadilo LPG a doslo ke zpetnemu zaslehu. Ja to mam zaslepene, vypada to ze puvodne to tam bylo, ale pri montazi LPG v holandsku to asi z tech duvodu zpetneho zaslehu demontovali a dali tam vysoustruzenou hlinikovou zaslepku. V katalogu ND uz rezonator jako samostatny dil neni, podle listu nahrad se prodava uz jen jako soucast celeho saciho potrubi, takze pokud bys to tam chtel, shanet jedine na vrakaci. Nevim jak se motor chova s rezonatorem, ale me tam asi nechybi a v tvem pripade bych to asi taky zaslepil ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×