Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

přeměna 1.6 na 1.8


Kecca

Recommended Posts

Zdravím všechny se lvem. Chtěl bych vyměnit na své 406ce 1.6 8v na 1.8 16v. Může mi někdo poradit? Slyšel jsem,že by se musela vyměnit i převodovka kvůli přírubě. O řídící jednotce a svodech výfukových plynů vím, to je jasné. Momentálně jsem i bez klimy a tu bych vzal v jednom. Máte s tím někdo zkušenosti? můěete mi poradit?:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to blbost, papirove to nikdy oficialne nevyresis, takze problem na STK ( ty motory vypadaji kazdej uplne jinak ) apod. Navic ta prace prekopat komplet elektriku, samozrejme sehnat dobrej motor i s tou prevodovkou = ve vysledku dalekov vetsi a nejista investice do auta, ktere uz nikdo nebude chtit, nez koupit jine auto s pozadovanym motorem a vybavou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kecca

Ptal jsem se,a dá se koupit motor komplet s elektrikou. Já ho trošku předělávám do tuningu a ta 1.8 by byla lepší pro jízdu.

jasne, ale muzes koupit 1.8 s klimou a tu teprve bastlit. Bude to mit jen same vyhody. Ale pokud chces honit vykon, tak se rovnou zamysli nad necim silnejsim, ta 1.8 taky neni zadnej zavodak.

[upravil dne 7.8.07 .mycTD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kecca

Ptal jsem se,a dá se koupit motor komplet s elektrikou. Já ho trošku předělávám do tuningu a ta 1.8 by byla lepší pro jízdu.

a proc jsi rovnou nekoupil neco poradneho ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já tomu dávám jiný vzhled a klimu bych tam chtěl,protože se to vedro nedá vydržet a jezdím dost,takže ta jedna osma by se mi víc hodila ale na závody to nepotřebuju takže dvoulitr a víc nechciale ta 1.6ka osmiventyl je málo.Jedna osma 16V je prostě pro mě ideál,ale zaváhal jsem při koupi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

JJ, P406 1,8 16V to je sporťák, jak sviň ....

Boha jeho :roll

Leda, že bys z toho udělal 4x4 a narval tu 1,8 dopředu i dozadu, když už děláš ty úpravy ...:aut

[upravil dne 9.8.07 MJSytic]

spis 8x8, at se ten vykon poradne prenese :mrk:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: MJSytic

JJ, P406 1,8 16V to je sporťák, jak sviň ....

Boha jeho :roll

Leda, že bys z toho udělal 4x4 a narval tu 1,8 dopředu i dozadu, když už děláš ty úpravy ...:aut

[upravil dne 9.8.07 MJSytic]

spis 8x8, at se ten vykon poradne prenese :mrk:D

Jasný a takyprůchodnost terénem.. DOporučuju nápravu 8x8 z tatry 815 poslední model :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak již někdo napsal v příspěvcích předemnou ... bastl je blbost, protože ti to nikdo nezlegalizuje a bude todrahý jako minimálně 2 nové 406. Kup si 1.8, nebo 2.0 - oboje se dají do sehnat od 50000,- (smrt se spoustou servisu) do 100000,- obecně i s plnou výbavou a pak si ji vzhledově utvoř k obrazu svému. Já osobně bych volil 2.0, protože i s ním se dá jezdit eko, jako s 1.8 - spotřeba je prostě nepatrně odchylná. Moje je 8.9l/100 a z toho je minimálně 1/2 po Praze. A dálky se dají dát svižně kolem 8mi l/100. Řekl bych, že rozdíl oprtoi 1,8 bude v průměru 1l/100km a to za těch 15-20kw a výbavu navíc stojí ... ALE ROZHODNĚ NEPŘEKOPÁVAT!:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předělat to určitě jde, komplet motor a převodovku měnita příslušenství ke klimě, ovládací panel v kabině apod...:myslim Ani za ty starosti kolem toho to nestojí:nevim

Souhlas s příspěvky výše....koupit auto s motorem 1.8i s klimou!:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Alek

Předělat to určitě jde, komplet motor a převodovku měnita příslušenství ke klimě, ovládací panel v kabině apod...:myslim Ani za ty starosti kolem toho to nestojí:nevim

Souhlas s příspěvky výše....koupit auto s motorem 1.8i s klimou!:papa

zase podle toho co sem slyšel, že chce něco sportovního bych mu doporučil koupit 3.0 406 coupe a bylo by vystaráno.. Případné úpravy vzhledu na tomhle autě jsou minimální a auto vypadá krásně.. Hned jak budou peníze tak si ho koupím taky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Alek

Předělat to určitě jde, komplet motor a převodovku měnita příslušenství ke klimě, ovládací panel v kabině apod...:myslim Ani za ty starosti kolem toho to nestojí:nevim

Souhlas s příspěvky výše....koupit auto s motorem 1.8i s klimou!:papa

zase podle toho co sem slyšel, že chce něco sportovního bych mu doporučil koupit 3.0 406 coupe a bylo by vystaráno.. Případné úpravy vzhledu na tomhle autě jsou minimální a auto vypadá krásně.. Hned jak budou peníze tak si ho koupím taky..

Jooo tak 3.0 V6 coupe bych se také nebránil....:super

Doporučení rozumné...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...