Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co je tohle za motor? (Hl. pro majitele 205 a 309)


Marcel505

Recommended Posts

Původně zaslal: KoudaK

88kW(120PS) (tusim XU9JAZ/DKZ?)- ta ma BOSCH MOTRONIC-1905 cm3

94kW(128PS) XU9JA/D6B -tu poznas podle L-Jetronic-1905 cm3

Takže jeden z těchto by to měl být..

Jak už jsem psal, DKZ by to být neměl, protože má jinou váhu vzduchu. Teď si matně vzpomínám, že tuhle váhu vzduchu jsem viděl na tom Bohoušovým šrotu, co tady nechal jeden maník ze Slovenska. A to bylo tuším 94kW. Bohouši, co ty na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

L-Jetronic jsou ve skutečnosti dva systémy, LU2-Jetronic a LE2-Jetronic. Liší se tím, jestli má auto lambdu a kat. LE2 je bez katu a dával se k motorům 1,9 94kW/128PS s označením XU9JA a 1,6 76kW/102PS s označením XU5J. LU2 na rozdíl od předchozích kat měl a byl to motor 1,9 75kW/102PS s označením XU9J1. Aby se to nepletlo, tak v katalogu náhr. dílů je ještě uveden typ XU5JA. Čím se liší XU5J od XU5JA, to fakt netuším, nikdy jsem ty motory neviděl. Nejspíš to bude L-Jetronic jen je potřeba určit jaký. Třeba kotoučovky na zadní nápravě měly jen XU9JAZ (ale tam je jiná váha vzduchu) a právě XU9JA.

Co se kastle týče, tak je potřeba někde najít převodní tabulku, protože já např. měl XU9JAZ, který měl na štítku motoru DKZ, ale pro DKZ se na kastli razilo CDK (nebo CDK2, už přesně nevím jestli ta 2 patřila k tomu CDK, nebo to už bylo číslo za tím). VIN pak vypadal takhle VF320CDK2......... Takže musíš zjistit typ motoru (XU5J, XU9J1, XU9JA), pak zjistit, jaký má být kód na štítku motoru (napž pro XU9JAZ je DKZ) a potom jak se tenhle kód promítá do VINu. Kdysi jsem tuhle tabulku viděl na nějaké PL stránce. Ty LE2 bez katu se vyráběly jenom do roku 88 pro XU5J, resp. 89 pro XU9JA. Výroba LU skončila 8/98. Snad jsem ti v tom neudělal ještě vetší bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Holly

Původně zaslal: KoudaK

88kW(120PS) (tusim XU9JAZ/DKZ?)- ta ma BOSCH MOTRONIC-1905 cm3

94kW(128PS) XU9JA/D6B -tu poznas podle L-Jetronic-1905 cm3

Takže jeden z těchto by to měl být..

Jak už jsem psal, DKZ by to být neměl, protože má jinou váhu vzduchu. Teď si matně vzpomínám, že tuhle váhu vzduchu jsem viděl na tom Bohoušovým šrotu, co tady nechal jeden maník ze Slovenska. A to bylo tuším 94kW. Bohouši, co ty na to?

Bohousuv motor je prave na te me fotce -D6B 94kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...